Perm – Kazaň 0:3 (kon.) | Dynamo – Lok. Moskva 0:4 (kon.) | Zenit – Machačkala 1:0 (kon.)
FK Krasnodar – Arsenal Tula 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva
0:4 (0:2)
FK Lokomotiv Moskva
Sobota 14.04.2018, 13:00 • Arena Chimki, Chimki • Ruská Premier Liga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky ruské Premier Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí FK Dinamo Moskva – FK Lokomotiv Moskva.

FK Lokomotiv Moskva odehrál 24 zápasů s bilancí 16-4-4 a získal 52 bodů. V tabulce je na prvním místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Tosnem 3:1, Uralem 2:0 a Rostovem 1:0. Nestačil na Amkar 1:2 a remizoval se Spartakem Moskva 0:0.

FK Dinamo Moskva odehrálo 24 zápasů s bilancí 7-9-8 a získalo 30 bodů. V tabulce je na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Machačkalou 2:0, Arsenalem Tula 2:1 a CSKA Moskvou 2:1. Remizovalo s Ufou 1:1 a Krasnadorem 0:0.

FK Dinamo Moskva: Šunin – Kozlov, Rykov, T. Šunjić, Morozov – S. Sow, Callagov – Tašajev, Pančenko, Rausch – Lucenko.
    Náhradníci: Leščuk – Grulev, Holmén, N. Kalugin, Markov, Obolskij, Sosnin, Temnikov.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Ignatěv, S. Kvěrkvelija, Ćorluka, Rybus – Kolomejcev, Tarasov – Farfán, Alexej Mirančuk, Manuel Fernandes – Ari.
    Náhradníci: Kočenkov, Medveděv – Barinov, Vitalij Denisov, Korjan, Lysov, Éder, Anton Mirančuk, Michalik, Pejčinović, Rotenberg..

1

1
    Domácí hrají v bílém, hosté pak v zeleném. V poklidném tempu zápas začíná.

2
    Hostující celek vhazuje na útočné polovině, ale do šance se nedostal. Naopak Lokomotiv vrací hru až ke svému brankáři.

3
    Lokomotiv právě vstřelil branku!
    Hostující celek rozehrával volnáý kop. Míč si postavil ANTON MIRANČUK a tvrdou ránou prostřelil z příhodné vzdálenosti brankáře soupeře..
    3. Anton MIRANČUK - 0:1

6
    Lokomotiv má převahu, hraje aktivně a domácí celek se musí bránit. Po nepovedené akci končí míč u domácího brankáře.

8
    Hostující celek rozehrává od své branky, Jefferson Farfán se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.

9
    Vladimir Rykov vede akci domácích fotbalistů. ti si mnoho šancí zatím vypracovat nedokázali a platí to stále. Obrana Lokomotivu byla pozorná.

10
    Alexandr Tašajev hodně nepřesně hlavičkoval, a tak balon končí v moci brankáře Marinata Guilhermea.

11
    Deset minut hry je pryč, domácí celek musí dotahovat jednobrankovou ztrátu. Dinamo si zatím výraznější šanci nevypracovalo, naopak Lokomotiv z první šance skóroval.

12
    Mnoho šancí momentálně k vidění není,

14
    Alexandr Tašajev posílal balon před branku, obrana si poradila za cenu rohového kopu. Centr před branku byl hodně nepřesný.

16
    Mnoho fotbalové krásy zatím k vidění není. Lokomotiv se dostal do vedení a drží své vedení. Dinamo se nemůže stabilněji usadit na útočné polovině.

16
    Lokomotiv kombinuje na útočné polovině, přihrávka na Édera byla hodně nepřesná, a tak balon získává Anton Šunin.

18
    Jefferson Farfán se propracoval do střelecké pozice, ale brankáře domácího celku nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit.

20
    Konstantin Rausch zakončoval domácí akci, jeho ránu velmi dobře zblokoval obránce soupeře.

21
    Anton Šunin fauloval soupeře v pokutovém území soupeře, je nařízena penalta.
    21. Domácí brankář fauloval.

21
    Alexej Mirančuk (FK Lokomotiv Moskva) neproměňuje pokutový kop. Hodně laxně kopnutý pokutový kop a balon i s trochou štěstí kryje brankář domácího celku. Ten své zaváhání dokázal velmi dobře napravit.
    21. Penalta

24
    Hostující celek má více ze hry, další akci vedl Éder, ale balon si příliš předkopl.

25
    Volný kop pro domácí fotbalisty z nějakých šestadvaceti metrů. K přímé ráně na branku nedošlo, neboť byl projektil zblokovaný.

26
    Dinamo se pokouší něco vymyslet a vynutilo si faul. Ibragim Callagov byl faulovaný soupeřem.

28
    Ani jeden celek se momentálně nikam nežene, mnoho šancí k vidění není. Nyní se dva hráči střetli ve středu hrací plochy a jsou otřesení.

30
    Žlutou kartu dostává Igor Denisov (FK Lokomotiv Moskva).

30
    Půlhodina hry je pryč, sledujeme rychlý fotbal, který se musí fanynkám a fanouškům líbit.

31
    Alexej Mirančuk pálil bez přípravy, jeho rána končí v páté řadě na tribuně.

32
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, více než šancí jsou k vidění osobní souboje a tvrdé střety.

33
    Vladislav Ignatěv absolvoval tvrdý souboj a musel být doošetřený mimo hrací plochu. Po výměně zakrváceného dresu se vrací do hry.

35
    Dlouhý pohyb hostujícího celku na útočné polovině zakončoval Alexej Mirančuk dlouhou přihrávkou na spoluhráče, který ale balon zpracovat nedokázal.

36
    Alexandr Tašajev centroval před branku, jeho pas ale postrádal přesnost.

37
    Alexandr Tašajev to vzal nyní na sebe, jeho rána z velké dálky postrádala přesnost. Míč mířil mimo branku, ale i tak raději hostující brankář zasáhl.

38
    Domácí fanoušky neúnavně podporují své oblíbence, ti se zatím nemohou propracovat do střelecké pozice.

39
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, hraje se spíše na polovině hrací plochy. Bez výraznějších šancí.

40
    Lokomotiv se nedokázal prosadit, a tak vrací hru na svou polovinu.

41
    Obrovskou šanci měl domácí celek, ale rána Jevgenije Lucenka byla obráncem odkopnutá z brankové čáry.

42
    Žlutou kartu dostává Vladimir Rykov (FK Dinamo Moskva).

42
    Další volný kop pro hostující celek a znvou jej dokázali proměnit. Výborně vypálil JEFFERSON FARFÁN, jehož ránu nedokázal brankář Šunin zastavit.
    42. Jefferson FARFÁN - 0:2

45
    Nyní se hraje na polovině hrací plochy, převahu a míč v držení mají hostující fotbalisté.

45
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+1
    Jedná minutu uvidíme navíc, domácí celek se dostal do střelecké pozice, ale Ibragim Callagov nedokázal přesněji vypálit.

45+1

46

46
    Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Ibragim Callagov, přichází Abdul Azziz Tetteh.

48
    V poklidném tempu pokračuje zápas druhým poločasem, domácí celek prohrává o dvě branky a není v dobré pozici.

49
    Dinamo svou aktivní hrou vybojovalo rohový kop, ale do výraznější šance se po centru před branku dostat nedokázalo.

50
    Pět minut hry ze druhého poločasu je pryč, na výraznější šancí stále čekáme.

51
    Alexandr Tašajev pálil z dobré střelecké pozice pálil nad branku, jeho pokus možná jemně tečoval brankář.

54
    Éder zůstává po souboji ležet na hrací ploše, zdá se, že nebude schopný pokračovat ve hře.

55
    Je to tak, míří mimo hrací plochu, bude muset střídat.

56
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Éder, přichází Alexandr Kolomejcev.

58
    Žlutou kartu dostává Jefferson Farfán (FK Lokomotiv Moskva).
    Žlutou kartu dostává Toni Šunjić (FK Dinamo Moskva).

58
    Domácí celek inkasuje další branku. Volný kop rozehrával Alexej Mirančuk. jehož centr se snesl před branku, kde dobře hlavičkoval obranou zapomenutý DMITRIJ TARASOV. Asistence: Alexej Mirančuk.
    58. Dmitrij TARASOV - 0:3

60
    Kirill Pančenko mohl odpovědět, ale jeho rána z velké dálky byla ztečovaná na rohový kop. Následně se Dinamo do výraznější šance nedostalo.

61
    Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Alexej Kozlov, přichází Jevgenij Markov.

63
    Hosté budou rozehrávat rohový kop. Následně se do střelecké pozice dostal aktivně hrající Jefferson Farfán. Jeho ránu ale dobře zblokoval obránce.

65
    Hra je nyní přerušena, na hrací ploše zůstává ležet Maciej Rybus, tedy hostující fotbalista.

66
    Hra pokračuje dál, hráč Lokomotivu se zapojil do hry, zdá se, že bude v pořádku.

68
    Žlutou kartu dostává Maciej Rybus (FK Lokomotiv Moskva).

68
    Konstantin Rausch se propracoval do střelecké pozice jeho obránce. Jeho dobrou ránu ovšem hostující brankář kryje.

69
    Žlutou kartu dostává Vedran Ćorluka (FK Lokomotiv Moskva).

70
    Dostáváme se do druhé poloviny druhého poločasu, hostující celek vede o tři branky a nic nenasvědčuje tomu, že by měl prohrát.

71
    Vedran Ćorluka minul branku z dobré střelecké pozice, balon končí nad brankou.

72
    Autorem branky je ANTON MIRANČUK. Asistence: Jefferson Farfán.
    72. Anton MIRANČUK - 0:4

73
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Jefferson Farfán, přichází Ari.

74
    Domácí fotbalisté se nemohou propracovat do výraznější střelecké pozice, sledujeme rychlou hru, ale bez šancí Dinama.

76
    Žlutou kartu dostává Konstantin Rausch (FK Dinamo Moskva).

76
    Hostující celek rozehrává volný kop ze své branné poloviny,

77
    Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Fjodor Černych, přichází Ivan Temnikov.

79
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme taktickou hru z pohledu Lokomotivu.

80
    Dnešní utkání sleduje 10 114 diváků.

80
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Vladislav Ignatěv, přichází Boris Rotenberg.

81
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek má míč na útočné polovině, ale nemůže se propracovat do střelecké pozice.

82
    Ivan Temnikov vedl akci svého celku, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal.

83
    Anton Mirančuk se dopustil faulu, rozehrávat tak bude domácí tým.

85
    Rána domácího Kirila Pančenka byla hodně nepovedená. Míč končí mimo branku, a tak bude vykopávat gólman Marinato Guilherme.

86
    Fotbalisté v bílém, tedy domácí, mají k dispozic autové vhazování. Výraznější šanci si ale Dinamo vypracovat nedokázalo.

89
    Alexandr Tašajev rozehrává rohový kop, jeho centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

90
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nad rámec nestavovat.

90+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

90+1
    Dokázal zasáhnout proti střele domácího týmu z velké dálky.

90+2
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

90+2

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:16.

Hostující celek byl od první do poslední minuty lepším týmem, dokázal vstřelit čtyři branky, díky čemuž vyhrává tento zápas nad svým městským rivalem 4:0. Marinato Guilherme vychytal čisté konto. (14:55:42)

Jan Prošek

Branky: 3. Anton Mirančuk, 42. Farfán, 58. Tarasov (Alexej Mirančuk), 72. Anton Mirančuk (Farfán)

Karty:   42. Rykov (DMO), 58. T. Šunjić (DMO), 76. Rausch (DMO) – 30. Igor Denisov (LMO), 58. Farfán (LMO), 68. Rybus (LMO), 69. Ćorluka (LMO)

Neproměněná penalta: 21. Alexej Mirančuk (LMO), brankář Šunin zneškodnil

Dynamo Moskva: Šunin – Kozlov (61. Markov), Rykov, T. Šunjić, Rausch – S. Sow, Callagov (46. Tetteh) – Tašajev, Pančenko, Černych (77. Temnikov) – Lucenko.
    Náhradníci: Leščuk – Grulev, Holmén, N. Kalugin, Markov, Obolskij, Sosnin, Temnikov, Tetteh.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Ignatěv (80. Rotenberg), S. Kvěrkvelija, Ćorluka, Rybus – Tarasov, Igor Denisov – Farfán (73. Ari), Alexej Mirančuk, Anton Mirančuk – Éder (56. Kolomejcev).
    Náhradníci: Kočenkov, Medveděv – Barinov, Vitalij Denisov, Korjan, Lysov, Michalik, Pejčinović, Rotenberg, Kolomejcev, Ari.

Diváci: 10 114