Sturm Graz – Mattersburg 3:0 (kon.) | Rheindorf Altach – Wolfsberger 2:1 (kon.) | St. Pölten – Linz 1:3 (kon.)
SC Rheindorf Altach
2:1 (1:1)
RZ Pellets Wolfsberger AC
Sobota 14.04.2018, 18:30 • CASHPOINT Arena, Altach • Rakouská Bundesliga • 30. kolo

93:21, to je přesný čas ukončení utkání. Domácí ve druhé půli byli jasně lepším celkem a nepustili Wolfsberg vůbec k ničemu. Ihned po dvou minutách skóroval z přímého kopu do šibenice Adrian Grbic a jeho gól se stal i vítězným. Hosté se pokoušeli srovnat z rohových kopů, ale nedařilo se jim a Altach je již blízko k definitivní záchraně. Nicméně pád by byl v rovině teorie. S vědomím, že Rheindorf poráží Wolfsberger AC 2:1, se od onlajnu loučí Tomáš Kalas. (20:23:51)

90+4

90+3
    Nemáme žádné informace o tom, kolik se bude nastavovat, odhaduji tři minuty. Ty se teď o něco natáhnou, Samuel Yves Oum Gouet dostal křeče.

90+2
    Jenže útočný faul zastavil pokus o vstřelení druhého gólu hostí.

90+1
    Bude to boj až do konce. Míč se dostal ve vápně na nohu Devera Orgilla, ten ale nezakončil patičkou přesně, nicméně dal hostům aspoň roh.

90
    Jdeme do poslední minuty utkání, domácí ji začínají na vlastní polovině a nechtějí dopustit drama.
    89. Ohromná šance Akyıldıze

89
    Tutovka v podání domácích spálena jest! Hosté propadli v obraně a domácí šli dva na nikoho, míč dostal do běhu Volkan Akyıldız a upaloval přes půl hřiště na branku, jenže zakončil tak, že trefil pouze Dobnikovu nohu!

88
    Ke střele se dostal po rychlých přihrávkách Flecker a ze střední vzdálenosti vybojoval ještě hostům roh.

87
    Jovanović se dostal ke tvrdé střele zpoza vápna, trefil jenom nohy prvního bránícího hráče.

86
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Stefan Nutz, přichází Johannes Tartarotti.

86
    Domácí rezignovali úplně na útok a stáhli se do obrany. Hosté tak vycítili, že by ještě mohli srovnat.

84
    Polostřelu, polocentr poslal na branku domácích Christoph Rabitsch, chtěl s ještě pomoci hlavou Jovanoviće, míč ale do branky hosté nedostali.

82
    Zajímavý centr poslal na branku Christian Gebauer, který po zemi pozlobil Dobnika, hostující gólman si za pomoci svých kolegů nakonec poradil.

80
    Za ovací jinak tichého publika odchází střídat střelec zatím rozdílového gólu, Adrian Grbic. Místo něj nastoupí Volkan Akyıldız.

79
    Na straně hostí přišlo poslední střídání, střídajícím za Ouedraogoa byl Topcagic.

79
    Palla spíše z nouze nakopl míč do brankoviště. Tam se ale nacházel Flecker a jemně ho poslal na Kobrase. Jemně z toho důvodu, že neměl moc šancí, jak vystřelit razantněji.

78
    Pellets se začíná spoléhat na centry a z nich plynoucí rohové kopy. Zahrává již několikátý za sebou v posledních minutách.

76
    Pozdrav fanouškům za brankou vyslal z hranice šestnáctky Christopher Wernitznig.

Tomáš Kalas

Branky: 33. Otubanjo, 47. Grbic – 20. Orgill

Karty:   27. Salomon (ALT) – 71. Offenbacher (WAC), 74. Palla (WAC)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 11:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 17:17.
    SC Rheindorf Altach: Kobras – Lienhart, Netzer, Oum Gouet, Schreiner – Salomon, Müller – Gebauer, Nutz (86. Tartarotti), Otubanjo (67. Meilinger) – Grbic (80. Akyıldız).
    Náhradníci: Lukse – Nussbaumer, Meilinger, Akyıldız, Tartarotti, Cheukoua, Petkovič.

RZ Pellets Wolfsberger AC: Dobnik – Palla, Igor, Rnić, Frieser (72. Flecker) – Ashimeru (46. Rabitsch), Jovanović, Offenbacher, Wernitznig – Orgill, Ouedraogo (79. Topcagic).
    Náhradníci: Kofler – Rabitsch, Sollbauer, Topcagic, Drescher, Gschweidl, Flecker.

Rozhodčí: Lechner – Gruber, Weiss