Portimonense – Estoril 0:1 (kon.) | Aves – Feirense 1:0 (kon.) | Boavista – Chaves 3:3 (kon.)
Guimarães – Setúbal 1:1 (kon.)
Vitória SC Guimarães
1:1 (1:1)
Vitória FC Setúbal
Sobota 14.04.2018, 21:30 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky u Portugalské Primeira ligy. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi týmy Vitória SC Guimarães a Vitória FC Setúbal.

Aktuálně devátý tým má na svém kontě šestatřicet bodů, čili o osm bodů více než jejich dnešní soupeř. Vitória má poslední dobou kolísavou formu, avšak v minulém týdnu na svém hřišti doslova přejeli Rio Ave 3:0, když všechny branky padli už v prvním poločase. O branky se postarali Jubal a Raphael Martins, třetí si si hráči Ria dali sami. Aktuálně na svém hřišti nepoznali hořkost porážky ve třech duelech, podaří se jim tuhle mini sérii prodloužit?

Posledních pět zápasů
    06.04.18 Guimaraes vs Rio Ave – 3 : 0
    31.03.18 Benfica vs Guimaraes – 2 : 0
    18.03.18 Guimaraes vs Aves – 2 : 1
    11.03.18 Portimonense vs Guimaraes – 2 : 1
    04.03.18 Guimaraes vs Belenenses – 0 : 0

Hosté jsou na čtrnáctém místě tabulky se ziskem osmadvaceti bodů a musí se dívat pod sebe, neboť na poslední Estoril mají náskok pouhých pěti bodů. Do dnešního utkání půjde Vitória s prohrou v zádech, jelikož minulý týden proti Benfice prohráli po výsledku 1:2, což byla pro Setúbal velká škoda, jelikož po brance Costinhy vedli 1:0, ale Raúl Jimenéz dvěma brankami skore otočil.

18.09.15 Setubal vs Guimaraes – 2 : 2

Vitória SC Guimarães: M. Silva – Konan, Pedrao, Jubal, J. Aurélio – Mattheus, Miranda – Raphinha, Hurtado, H. Ramos – R. Martins.
    Náhradníci: Douglas – F. Ramos, Welthon, da Silva Afonso, Vigario, Wakaso, Sturgeon.

Vitória FC Setúbal: Cristiano – V. Fernandes, Tavares, Reis, Patrick – Costinha, Bonilha, Semedo, Mallmann – Edinho, André Pereira.
    Náhradníci: Trigueira – Arnold, P. Pinto, Djaló, Amaral, Pedrosa, Allef.

Rozhodčí: Rui Costa – Tiago Costa, João Bessa Silva.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Obě dnešní jedenáctky už nám nastupují na hrací plochu, dnešní utkání bude co nevidět zahájeno.

1

1
    Rui Costa dnes poprvé pískl do píšťalky, to znamená, že dnešní utkání může odstartovat – pojďme na to! Výkop měli na starosti domácí hrající v bílých dresech, naopak hosté nastupují v dresech šedivých.

2
    Hra se zatím odehrává ve středu hřiště. Obě mužstva se navzájem oťukávají.

3
    Hosté se snažili o rychlý výpad směrem dopředu, ale Nene Bonilha byl ve středu hřiště nedovoleně zastaven.

4
    Hosté zůstávají na útočné polovině, k dispozici mají autové vhazování v blízkosti rohového praporku.

5
    Po kterém následuje první rohový kop v zápase.

5
    Míč proletěl malým vápnem, bohužel pro hosty nikdo nestál na zadní tyči.

6
    Hra se nám rychle přesunula na druhou stranu, kde si i domácí vyzkouší situaci z rohového kopu.

7
    Cristiano mohl zůstat úplně v klidu, míč se k bráně ani nedostal.

8
    Aurelio nedovoleně zastaven a domácí zůstanou u míče.

9
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Máme tu první branku v zápase. Joao Aurelio se dostal ke střele z hranice pokutového území, kterou však ještě stačil tečovat PAOLO HURTADO mimo dosah brankáře Cristiana.
    9. Paolo HURTADO - 1:0

10
    Hosté na nic nečekají a bleskově se snaží o rychlou odpověď.

11
    Míč se vrátil na domácí kopačky, kteří uklidňují situaci na vlastní polovině. s rozehrávkou vypomáhá i brankář Silva.

12
    Hurtado opět zastaven nedovoleným způsobem a domácí mají velice dobrou příležitost ze standartní situace.

13
    Hurtado zatím druhou branku nepřidal, jelikož střela i následná dorážka mířila pouze do zdi hráčů před ním.

14
    Hosté pod tlakem. Nuno Reis namazal soupeři do brejku, naštěstí Tavares malou domů zažehnal větší nebezpečí.

15
    Opět Tavares odkopává velmi nebezpečný centr, který letěl na malé vápno.

16
    Hra má zatím velmi rychlý spád, karta se opět obrátila a po rychlém brejku mají hosté k dispozici volný přímý kop.

17
    Centrovaný balon nedoletěl ani do pokutového území, velmi špatně zahraná standartka.

18
    Obě mužstva si vyměnila pár nepovedených přihrávek.

19
    Nyní už opět lopta pod kontrolou na domácích kopačkách, kteří kombinují na středu hřiště.

20
    Máme za sebou prvních dvacet minut hry. Myslím, že zatím se divák rozhodně nenudí.

21
    Pravý bek Patrick byl nepřijemně zasažen kopačkou, ač přes velkou bolest to vypadá, že bude v pořádku.

22
    Domácí zachytili opět špatnou přihrávku hostů, ale nyní jejich akce skončila dříve než pořádně začala.

23
    Zápas nabízí plno osobních soubojů. Ani jedno mužstvo si nic nedaruje.

24
    Z pravé strany se z ostrého úhlu dostal ke střele Heldon, avšak Cristiano připraven.
    24. Heldnův střilený centr, Cristiano připraven

25
    Hráči v bílých dresech si chtěli elegantně narazit, což se jim podařilo, ale to už se nedá řici o poslední finální přihrávce.

26
    Matheus byl zasažen do nohy, avšak jeho pád by se spíše hodil do atletiky jako skok do dálky.

27
    Díky domácím fanouškům nám hřiště trošku mizí dýmu.

28
    Wallyson Mallmann se toho vůbec nebál a rozhodl se vystřelit opravdu z velké dálky, krásná rána však trefila pouze levou tyč.
    28. Mallmann z velké dálky trefil tyč.

29
    Rohový kop pro hostující mužstvo.

30
    Setúbal právě vstřelil branku!
    Centrovaný balon na první tyči prodloužil Tavares na zadní tyč, kde byl úplně volný VASCO FERNANDES, který vyrovnává na 1:1
    30. Vasco FERNANDES - 1:1

31
    Díky vyrovnávací brance se nám opět domácí ženou směrem dopředu.

32
    Zápas nabízí i plno nepřesností, který jedno z mužstev může stát brzo branku.

33
    Po další zblokované střele mají hosté opět možnost zahrozit z rohového kopu, všichni víme jak to dopadlo naposledy.

34
    A div, že z toho opět nebyla branka. K hlavičce se dostal hostující kanonýr Edinho, který o kousek míjí branku.
    34. Edinho hlavičkou málem přidal druhý gol

35
    Hra ve středu hřiště, jakoby ani jedno z mužstev nechtělo moc hrát.

37
    Cristiano skvělým vyběhnutím zažehnal nebezpečí, které by se mohlo valit na jeho branku.

38
    Na hřišti zůstává ležet jeden z domácích hráčů, avšak hraje se dál.

39
    Asi to nebylo nic vážnějšího, když kolem něco letěl balon, tak se zvednul co mu síly stačili.

40
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu. Dočkáme se ještě nějaké branky do šatny?

41
    Žlutou kartu dostává Rocha Jubal (Vitória SC Guimarães).

42
    Domácí nikam nespěchají, což už se nelíbí ani fanouškům, kteří začínají pískat.

43
    Stačí trochu zapískat a hned jsou domácí v útoku. Nebezpečný centr na penaltový puntík ale sklízí ze vzduchu pohotově Cristiano.

44
    Joao Costa se pokusil o elegantní patičku, což se moc nepovedlo a tak byl spíše pro smích.

45
    Žlutou kartu dostává Costinha (Vitória FC Setúbal).

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Rozhodčí v prvním poločase nenastavil vůbec nic a tak obě mužstva odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Zápas zatím nabízí velmi pěkný fotbal od obou stran. Doufejme, že to vydrží i v poločase druhém a uvidíme ještě nějaké branky. Chvilku si odpočiňte a za pár minut pokračujeme.

46

47
    Ve druhém poločase měli na starosti výkop hosté, jenž se ženou za první útočnou akcí.

48
    Edinho chtěl zkusit své štěstí, branku z hranice pokutového území netrefil.
    48. Edinho střelou branku netrefil.

49
    Aurelio odkopl míč do zámezí, z čehož mají hosté možnost zahrozit, neboť budou kopat rohový kop.

50
    Dneska asi ten nejhorší od hostů. Míč vůbec nedoletěl tam kam měl.

52
    Domácí začali druhý poločas jako ten první, vůbec se nemůžou prosadit,

53
    Krásně to udělal Edinho, jenž se pohotově zbavil dvou protihráčů, jen pak zbytečně vracel míč zpět do hry.

54
    Semedo se rozčiluje, dle svého názoru rozhodně nefauloval.

55
    Konečně se míč ocitl na delší dobu na domácích kopačkách.

56
    Edinho měl na noze vedení, jenže do střely mu dal nohu jeden z bránicích hráčů a ze všeho je pouze rohový kop.

57
    Z hostujícího rohu se rázem po velmi rychlém protiútoku stává rohový kop pro domácí.

58
    Bez problému odvrácen na střed hřiště, kde si míč domácí opět našli.

59
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Paolo Hurtado, přichází Welthon.

60
    Hráči se asi domluvili, že začnou polehávat na trávníku, po každém souboji někdo odpadne a těžko se mu zvedá.

61
    Sotva jsem to dořekl, tak se rozhodl k odpočinku na trávniku krajní obránce Patrick.

62
    Žlutou kartu dostává Patrick (Vitória FC Setúbal).

63
    Velký závar před brankou Cristiana, ovšem žádný z hráčů nedokázal propálit hráz těl před sebou.
    63. Závar před bránou. Jubal nedokázal prostřelil hráz těl.

65
    Zatím prachbídně málo střel ve druhém poločase, takhle se vedoucího golu nejspíš nedočkáme.

66
    Dlouhý aut do pokutového území končí útočným faulem.

67
    Hned dvojice hráčů hostů zůstává ležet na trávníku.

68
    Žlutou kartu dostává N'Clomande Konan (Vitória SC Guimarães).

69
    Nene Bolinha i Joao Costa už jsou na nohou a připraveni pokračovat ve hře.

70
    Nyní si v šestnáctce pomohl útočným faulem Edinho.

71
    Máme před sebou ještě dvacet minut hry, přejme si ať vidíme více fotbalu než boxu.

72
    Opět faul, tentokrát svou akci zabrzdil Matheus.

73
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází André Pereira, přichází Joao Amaral.

74
    Pedrao se rozhodl, že si nejspíš osedlá Edinha, doslova mu skočil na záda. Pokud chtěl povozit, tak si vybral špatný sport.

75
    Z následného volného přímého kopu Edinho překop úplně vše. Včetně toho nejdůležitějšího, což je branka.

77
    Už dlouhé tři minuty jsme neviděli žádný faul, ale fotbalové krasy jsme přiliš taky neviděli. Bohužel.

78
    Žlutou kartu dostává Wallyson Mallmann (Vitória FC Setúbal).

79
    Jubal loktem sundal Edinha. Rozhodčí Rui Costa samozřejmě píská faul.

80
    Špatnou malou domů vystihl Rafael Martins, skvělým výběhem se zaskvěl Cristiano.
    80. Raphinha nepotrestal špatnou malou domů.

81
    Deset minut do konce zápasu, a ve druhém poločase jsme nadále neviděli jenom přímou střelu směřující mezi tři tyče.

82
    Přízemní centr na první tyč odkopává Nuno Reis do bezpečí.

83
    Rohový kop pro Setúbal.

84
    Centr se snášel na malé vápno, tam ale z hostů nikdo připravený nebyl.

85
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Wallyson Mallmann, přichází Yannick Djaló.

86
    Domácí se snažili zahrozit, avšak když vepředu v pokutovém území nikoho nemáte, tak je to těžké.

87
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Héldon Ramos, přichází Joao Vigario.

88
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází N'Clomande Konan, přichází Fábio Sturgeon.

89
    Pomalu to vypadá, že rozhodující branky už se opravdu nedočkáme.

90
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Patrick, přichází Pedro Pinto.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90+1
    Neskutečné. V poslední minutě vidíme první „střelu“ na bránu ve druhém poločase. Jednalo se o hlavičku z přibližně sedmnácti metrů, jenž byla ráda, že tam vůbec doletěla.

90+2
    Hra ve středu hřiště. Hosté už jen brání na své polovině hřiště.

90+3
    Henrigue měl na hlavě rozhodnutí tohoto zápasu, avšak po pěkném centru přestřelil a to je nejspíš vše co jsme dnes viděli.
    90+3. Hlavička Henrigua se do branky nevešla

90+4

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 22:18.

Máme za sebou konec zápasu. Utkání končí remízou 1:1, obě dnešní branky už padli v prvním poločase, když se o ně postarali Hurtado a za hosty Fernandes. Když bych měl shrnout co jsme viděli ve druhém poločase, tak jsme vlastně neviděli vůbec nic. Jedna velká fotbalová nuda, kdy jsme neviděli jedinou střelu na bránu, za to hromadu faulů. Body si tak mužstva rozdělí a každý si připíší po jednom do ligové tabulky.

To je pro dnešek ode mě vše, s přáním hezkého večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů z Portugalské Primeira ligy se budu opět těšit, na shledanou. (23:28:29)