Hranice – Strakonice 34:27 (kon.) | Lovosice – Kopřivnice 31:28 (kon.) | Plzeň – Dukla 22:21 (kon.)
Karviná – Jičín 29:19 (kon.) | Zubří – Frýdek-M. 28:23 (kon.)
Talent tým Plzeňského kraje
22:21 (11:11) Stav série: 1:0
HC Dukla Praha
Sobota 14.04.2018, 17:00 • Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany • Chance Extraliga mužů • Čtvrtfinále

To je ode mě pro dnešek vše, ale budu se na vás z Plzně těšit už zítra! Druhý čtvrtfinálový duel mezi Talentem a Duklou startuje v 15:30. Přeji příjemný sobotní večer, na počtenou. (18:28:44)

Další zápasy v sérii:
    Plzeň – Dukla (zítra 15:30)
    Dukla – Plzeň (sobota 21.4. 16:30)
    Dukla – Plzeň (neděle 22.4. 16:30) – potenciální
    Plzeň – Dukla (středa 25.4. 18:00) – potenciální

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HC Dukla Praha 22:21 (11:11)
    Nejvíce branek: Šindelář 4, Tonar 4, Stehlík 4 – Jeníček 6, Kastner 3/1, Šůstek 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1. Vyloučení: 1:3.

To byly nervy! Oba dva týmy byly od začátku nabuzené a chtěly vybojovat první vítězství v sérii. Jak to tak bývá, radovat se může vždy jen jeden a šťastnější je Plzeň. Ta si šla za výhrou zejména v úvodu druhého poločasu, kdy si vypracovala mírné vedení a Dukla už po celý zbytek duelu jen stahovala. Důležité góly dal Jan Stehlík, díky kterému Talent vedl 20:17 a to bylo nakonec klíčové. Pražané sice toužili dorovnat, ale to se jim nepovedlo, prohráli těsně 21:22 a první výhru v sérii berou Západočeši!
    Plzeň těsně vítězí v prvním duelu čtvrtfinále!

Konec zápasu. (22:21)

60
    Šafář byl sám proti Petržalovi, ale neuspěl. To však nemusí Plzeň mrzet, byla to poslední akce zápasu! (22:21)

60
    Oddechový čas pro Talent Plzeň, který je u míče. Do konce utkání zbývá přesně 26 vteřin, Dukla vysune obranu a pokusí se vybojovat balon. (22:21)
    60
    Vojtěch Patzel z úhlu vymetl šibenici, Dukla snižuje a ještě se pokusí o zázrak! (22:21)

60
    Michal Tonar se dopustil prorážení a Talent se musí rychle vracet. (22:20)

60
    Poslední minuta, pasivita domácích. (22:20)

59
    Při pasivitě to na sebe znovu vzal Šůstek, ale Štochl natáhl svou pravou ruku a vyráží! Veledůležitý zákrok plzeňského brankáře. (22:20)

59
    Plzeň zatím nepouští hosty ke střele. (22:20)

58
    Pražané to zkoušejí v sedmi bez brankáře! (22:20)

58
    Na konci 28. minuty si Dukla Praha bere oddechový čas. Pražané stále ztrácejí dvě branky a budou to mít složité, úkol to ovšem není nereálný. (22:20)

58
    Šůstek faulovaný, ale je to jen devítka pro Duklu. (22:20)
    58
    Důležitá branka Plzně! Ondřej Šafránek měl přespříliš prostoru na křídle a trefil se k zadní tyči. (22:20)
    57
    Podstřel Poloze při pasivitě hosté srazili a Talent trestuhodně zapomněl na zabíhajícího Krouského, který proměňuje rychlý brejk. Už je to jen o gól! (21:20)