Teplice – Karviná 3:0 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:1 (kon.)
FC Zlín
1:1 (0:0)
FK Mladá Boleslav
Sobota 14.04.2018, 11:00 • Stadion Letná, Zlín • Juniorská liga – O titul • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Všem fanouškům mládežnického fotbalu přeji příjemný večer. Od zítřejších 11:00 se rozjede druhé kolo nadstavbové skupiny Juniorské ligy. V něm se utkají týmy v opačném rozpoložení. Zatímco hostující Mladá Boleslav vyprášila na domácím hřišti v menším derby Liberec 5:2, tak domácí Fastav Zlín podlehl v regionálním souboji Slovácku 1:2.

Oba celky nasbíraly ve svých skupinách podobný počet bodů. Mladá Boleslav jich za 22 utkání posbírala 39 bodů při skóre 50:32 a bilanci 12-3-7, Zlín v moravské skupině sehrál o jedno utkání méně a ve velmi vyrovnané skupině (o postupu do soubojů o pohár rozhodl jeden bod) postoupil do vyšší skupiny s 33 body, skóre měl 39:33 a bilanci 8-9-4. Čistě podle těchto informací by měla být Boleslav mírným favoritem, ale jsou to jenom papírové předpoklady.

Jak jsem již avizoval níže, oba celky sehrály ve skupině o pohár jedno utkání. Středočeši přivítali svého známého soupeře z Liberce a od prvních minut diktovali tempo. Po 76 minutách vedli již 5:0, Slovan se zmohl pouze na korekci skóre a konečný výsledek byl tak 5:2 pro Bolku.

Zlín sehrál utkání s taktéž pro něj známým soupeřem, Slováckem. V severní části města, zvané Vršava, se hosté dostali do vedení v 27. minutě, navýšili ho pak šest minut po půli. Zlín sice korigoval za pět minut, ale více se již nedotáhl a před 100 diváky prohrál 1:2.

FC Fastav Zlín: Šiška – Bijimine, Tkadlec, Nečas, Kopečný, Beauguel, Hnaníček, Železník, Gettler, Mlýnek, Venený (C)
    trenér: Marek Kalivoda
    Náhradníci: Číž – Košák, Novák, Pafka, Zahradník

FK Mladá Boleslav: Truksa – Klíma, Rudzan, Fabián, Sus, Košek, Vejr, Zabilanský, Kopa, Komárek, Glöckner (C)
    trenér: Milan Pechanec
    Náhradníci: Procházka, Krčmář, Vrána

Rozhodčí: Mikyska – Polák, Podaný.

Před prázdnými tribunami oba celky nastupují na hrací plochu.

1

1
    Za neutuchajícího zvuku motorové pily utkání začíná, výkop provede Zlín.

1
    O míč ale díky nepřesnosti zanedlouho přišel a hosté provedou první dotek s míčem.

2
    Košek byl v souboji na středovém kruhu rychlejší a míč přidělil zpět na hostující kopačky.

2
    Gettler si udržel na noze balon a vedl ho sám středem hřiště, jenže o něj přišel. Následně vracel míč do ohně Tkadlec, ale žádnou větší hrozbu to pro hosty nepředstavovalo.

3
    Beauguel díky své výšce dokázal píchnout míč více dopředu a odcentrovat, ke smůle Zlína ale míč poslal do autu.

4
    Beauguel pak dostal míč zády k brance a přihrával před sebe na Mlýnka, jenže domácí útočník se nedostal ani ke střele.

4
    Z útočné poloviny se Bolka vykopala až ke svému brankáři, od něj tak začne další pokus o kombinaci.

5
    První přerušení hry hvizdem sudího, hostující Vejr hrál v ofsajdu.

6
    Ani jeden celek nehraje útočně, zatím si oba týmy spíše nahrávají mezi sebou, za šest minut hry neletěla na branku jediná střela.

7
    Tkadlec vrací míč zpět k domácímu brankáři, obecně je toto obraz posledních minut hry.

7
    Beauguel dostal míč na levém křídle a prudce odcentroval do vápna, míči dal však opačnou faleš a balon skončil v zámezí. Míč mají hosté.

9
    Hostům se nedaří rozehrávat auty, Zlín si protihráče dobře brání a ztěžuje značně situaci.

9
    Do hry se opět dostane gólman Šiška, než nějaký riskantní centr, tak raději odehrání k vlastní brance, oba celky se tímto řídí.

10
    „Co je?“ Kopečný opravdu nevěří tomu, že sudí přisoudil míč v autu pro hosty.

11
    Rychlý protiútok zastavil u střídaček jeden z hostí a Beauguel byl velmi aktivní ohledně nutnosti trestat kartou, nechybělo ale mnoho a žlutou dostal on.

12
    Truksa vůbec nikam nespěchá, došel si pro něj zhruba šest metrů od své branky a v poklidu vykopl míč.

12
    Gettlerův vysoký centr si zpracoval hlavou Hnaníček, ale nepovedlo se mu odehrát dále a hosté otáčí hru.

14
    Domácí propadli na útočné polovině a dopředu se řítila čtveřice hostujících, přízemní centr do vápna zprava ale domácí obrana zachytila a přesunula hru na druhou stranu hřiště.

15
    Šiška zkusil dlouhým kopem najít alespoň hlavu Beauguela, jenže jeho míč přelétl asi o tři metry do místa, kde stál hostující Rudzan.

16
    Zvuk motorovky se již nenese areálem, momentálně vévodí zvuk motorek a letadel, či vrtulníků nad městem. Zkrátka, kulisa utkání je slušná.

17
    Hnaníček musel rychle krotit Koška, který se okolo něj obtočil a chystal se proniknout do vápna, nakonec se to domácímu hráči povedlo a Zlín utíká dopředu.

18
    Šiška vyběhl proti hostujícímu Susovi hodně do hloubi pole, nový zlínský Neuer to ale rozhodně není a nebude, gólman fauloval a Šiška vidí žlutou kartu.

19
    Přímý kop ale bez potíží odvrátil první bránící hráč domácího celku.

20
    Podél pravé lajny dostával míč do běhu Gettler, ale Komárek včasným skluzem přerušil dráhu míče a odvrátil ho do autu.

21
    Z pravé strany dostal centr Beauguel, z otočky pálí do bannerů za brankou. Balon byl ale tečován a Zlín kope první roh.

21
    Nečas ho ale kopl prachmizerně a hosté odvracejí na aut.

22
    Výborný obranný zákrok Kopečného, který podobně jako Komárek, odklízel míč do zámezí před běžícím protihráčem.

23
    Beauguel napálil odražený míč z hranice vápna, mířil ale hodně vysoko nad branku a u některých diváků dal vzpomenout na penalty Sergia Ramose.

24
    Železník si narazil o Beauguela, který je velice vidět v tomto utkání, a pokusil se uvolnit bez míče. Míč se pak k domácímu hráči vrátil, ale Železník se neuvolnil a míč mění svého majitele.

25
    Teď nikdo neví, co se děje, hráči oddechují na hřišti a nikdo se ke hře nemá.

26
    Pěkný obranný zákrok předvedl jeden z domácích obránců a odklidil míč do autu.

26
    Beauguel poslal míč do vápna a nakonec vše vykrystalizovalo v tvrdou střelu Gettlera z úhlu, Truksa vyrazil do strany a Fastav bude pokračovat v útoku, až vhodí míč do hry.

28
    Těžké centry si posílají navzájem hráči z obou stran a míč končí častěji v autu, než na kopačkách obou celků.

28
    Ohromná hrubice domácích v rozehrávce a Šiškovu minelu mohl trestat jeden z hostí, položil si brankáře, ale z velkého úhlu neposlal míč do branky!

30
    Hnaníček nevolil střelbu zpoza šestnáctky, nýbrž se pokusil protáhnout míč blíže k brance, ale přišel o něj a pak musel takticky přerušit soupeře.

31
    Dva tvrdé souboje svedl Kopečný, ve druhém případě o míč přišel, ale mrzet ho to nemuselo, ihned záhy míč získal Venený a udržel míč pro Ševce.

32
    Po dlouhé době hosté déle v útoku, nakonec se ke střele odhodlal Zabilanský a vybojoval pro Středočechy roh.

33
    Šiška nepůsobí vůbec jistě, neudržel centr v náručí a míč se dostal na hlavu Koška, jenže se mu nepovedlo uklidit míč do sítě.

35
    Posledními minutami naprosto propadá Zlín v rozehrávce od vlastní branky a tvoří ohromné minely. Hodně tomu napomáhá aktivní presink Boleslavi, přesto ale si Zlín koleduje.

36
    Hnaníček neproskočil mezi dvojicí obránců a upadl, bylo to však velice laciné a faul se pískat nebude.

37
    Beauguel prodloužil centr od Bijimineho dále na Mlýnka, který se pokusil střílet z úhlu, jenže střela neměla žádnou razanci a Truksa si ji bez potíží sebral.

39
    Venený zkušeně podržel míč na kopačkách, nechtěl posílat dlouhý pas dopředu, což by mohlo rezultovat ve ztrátu míče. Ta ale přišla o pár chvil později, Železník nahrával na půli nepřesně.

39
    První šance Zlína! Kopečný táhl zprava útok, následně přenechal před vápno na Veneného, domácí kapitán si všiml lépe postaveného Beauguela ve vápně a míč mu tam poslal, francouzský útočník ale trefuje jenom břevno!
    39.

41
    Rychlý útok Zlína táhl Železník, opět nemohl zakončovat nikdo jiný, než naběhnuvší Beauguel, Truksa si proti němu vyběhl a čistě ho o míč připravil.

42
    Ukázková kosa z dílny boleslavského Klímy na Tkadlece na půli hřiště a hostující hráč poprávu vidí žlutou kartu.

45
    Venený zkoušel prostrčit míč dopředu na Beauguela, bylo mu v tom ale zabráněno. První půlka se chýlí ke konci, zbývá necelá minuta.

45
    Košek si píchl míč za obránce a zkusil se uvolnit, předvedl ale pohon 4x4 a skončil na zemi.

45

Na sekundu přesně ukončuje sudí Mikyska první půlku utkání, které nenabídlo tu nejkrásnější hru z obou stran, přesto si týmy připsaly po jedné šanci. Nejprve mohl potrestat minelu Šišky jeden z hostí, ke konci půlky mířil do břevna Beauguel. Druhá polovina začne za 13 minut.

46

46
    Hosté chtěli spěchat s rozehrávkou autu, nakonec si to rozmysleli a nikam se neženou.

47
    Boleslav nicméně zahájila poločas na polovině Zlína.

48
    Hra je přerušena, do úst dostal míčem Mlýnek a Boleslav férově odkopává míč k Šiškovi.

49
    Jakýkoliv vzruch při střele by byl zbytečný, hostující Kopa se nacházel v ofsajdu.

49
    Beauguel včas dostoupil Komárka a zabránil mu v šíření míče dále.

50
    Opět se nehraje, po tvrdém souboji zůstal na zemi ležet Gettler, ale byl to on, kdo fauloval a hosté mají zajímavou standartku.

51
    Pěkná střela okolo zdi od Suse, Šiška vytáhl pokus na rohový kop.

51
    Roh Boleslavi ale suverénně odvrátil hlavou Bijimine. Hosté přesto zůstanou na míči, Zlín si počínal nešikovně ve hře a míč odvedl do autu.

53
    Slušný ťukes předvedli domácí hráči, když si na třech metrech vyměnili míč asi šestkrát, ale k posunutí směrem dopředu to nevedlo.

53
    Druhá žlutá karta pro domácí celek. Venený přerušil slibně rozvíjející se akci na polovině hřiště a vidí žlutou kartu.

55
    Beauguel roztáhl hru přes celou šíři hřiště a pokusil se centrovat před branku, nepovedlo se mu to ale úplně nejlépe a dopadlo to přesunutím hry zpět na polovinu Zlína.

57
    Domácí si vybojovali první roh ve druhé půli.

57
    Nečas zakroutil míč velmi slušně, jenže ho nikomu neposadil přímo na hlavu a hostující obrana měla výhodu ve větším počtu hráčů ve vápně. Na míči je tak Bolka.

59
    Mlýnek dostal míč od Tkadlece do vápna, Mlýnek ho ale dostal na paty a mířil nepřesně.

61
    Truksa utrpěl při souboji ve vápně, právě s Mlýnkem zranění, které mu zamezuje další pokračování v utkání. Místo něj tak jde náhradní gólman, Martin Vrána.

62
    To byla pořádná bomba! Za šestnáctkou se napřáhl Košek a jeho ránu z 20 metrů ukončilo až břevno!

63
    Rychlou útočnou akci zakončoval Sus, míč ještě asi desetkrát změnil směr, přesto ho Šiška chytá do svých rukavic.

64
    Zabilanský stáhl k zemi Nečase a je pískán faul. Ani jeden trenér není spokojen s herním projevem a dávají to najevo.

65
    Komárek z voleje napálil míč, trefil ho ale do země a skákavou střelu si pohlídal Šiška.

66
    Pomalu se začíná na hřišti přiostřovat. Oba týmy přitvrdily a výsledkem toho je větší množství faulů. Rozhodčí se tak ocitají v nelehké situaci.

67
    Kopečný ve výhodě vedl míč blíže k brankovišti, ale ve finální fázi ho vůbec nenahrál přesně a hosté pádí dopředu.

68
    Solidní tlak Zlína ukončuje blok střely od Zabilanského a roh domácích.

69
    Z rohů ani jeden tým dnes nehrozí. Centr sice letěl zajímavě, ale do ofsajdu.

70
    Rychlou kombinaci hráči Boleslavi nijak nevyužili k tomu, aby se dostali dopředu, navíc o balon přišli.

71
    Dvojí střídání u týmu Fastavu. Nejdříve hřiště opustil Gettler za Nováka, ve druhém střídání je Mlýnek nahrazen Pafkou.

74
    Boleslav stále drží častěji míč na kopačkách a snaží se proniknout do vápna. Zatím se jí to ale nedaří.

75
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Zabilanský, přichází Krčmář.

76
    Beauguel hraje velice aktivně, nyní prodloužil centr za sebe, ale nevedlo to k větší výhodě.

76
    Vysoký centr Kopečného na hlavu Beauguela sbírá poklidně do ruk Vrána.

77
    Nevidíme zatím žádnou větší šanci v posledních minutách, oba celky ani moc nestřílí.

78
    Zlín nyní dostane zadarmo míč. Krčmář fauloval zbytečně Veneného u jeho branky a Šiška uvede kulatý nesmysl do hry.

80
    Tkadlec odklidil míč před dorážejícím Koškem na Šišku, který odlehčil obraně domácích.

81
    „Tref to dolů!“ Ohromnou salvu hněvu schytává Košek, který dostal centr od Vejra napříč vápnem a měl před sebou prázdnou branku. Jenže míč trefil špatně a mířil nad branku!

82
    V dnešním utkání dohrál Železník, místo něj přijde Zahradník. Zajímavá výměna.

83
    Pro Koška utkání končí, místo něj nastupuje Procházka.

84
    Zlín právě vstřelil branku!
    Šest minut před koncem jdou domácí do vedení! A bylo to něco jako přišel, střílel, viděl. MARTIN ZAHRADNÍK přijmul centr z pole, zpracoval si ho a mířil přesně k levé tyči!
    84. ZAHRADNÍK - 1:0

85
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Zatím je to představení střídajících hráčů. Netrvalo ani minutu a stav je zpět 1:1. Na centr si vyskočil nejvýše DAVID KRČMÁŘ a o zem překonal Šišku!
    85. KRČMÁŘ - 1:1

85
    Fastav ale bude mít velmi dobrou šanci na další gól, bude rozehrávat přímák z nějakých 25 metrů.

86
    K exekuci se postavil Kopečný, Vrána vyrazil tvrdou střelu před sebe, následně musela hostující obrana před dotírajícími domácími odklidit na roh.

88
    Oba celky se snaží zvrátit utkání na svou stranu. Šance je na straně hostí, kteří získali míč po útočném faulu.

89
    Tvrdě střílel Fabián, ale vedle. Blíží se nám konec, něco málo se zřejmě nastaví.

90
    Z mikrofonu víme, že se bude nastavovat jedna minuta.

90
    Zřejmě poslední šance na gól. Na půli byl faulován domácí hráč a přijde určitě centr.

90+1
    Beauguel prodloužil centr a hosté hráli rukou, alespoň si to myslí domácí fanoušci a hráči! Sudí si to ale nemyslí a ukončuje zápas.

90+1

Končí nám utkání druhého kola skupiny o titul. Ve druhé půli padl gól na každé straně. Nejprve poslal domácí do vedení šest minut před koncem Zahradník, za hosty srovnal Krčmář. Více se už toho neudálo, nepočítáme-li možnou penaltu v poslední minutě nastavení. Z mé strany je to vše, za pozornost děkuje Tomáš Kalas.

Dnešní utkání sledovalo 80 diváků. (12:49:08)