Slovan Bratislava – Trenčín 1:3 (kon.) | Dunajská Streda – Žilina 3:1 (kon.) | Michalovce – Zlaté Moravce 2:0 (kon.)
Nitra – Prešov 3:2 (kon.) | Podbrezová – Senica 3:1 (kon.)
FC Nitra
3:2 (1:2)
FC Tatran Prešov
sk Sobota 14.04.2018, 17:00Niké liga • O udržení

Nitra dokonala obrat, keď v druhom polčase čelila odovzdanému súperovi. Prešov absolútne nehral tak, ako by sa na celok z prvej ligy patrilo. Nitra mala svoju úlohu výrazne uľahčenú. Lukáš Hroššo si veľa zákrokov v dnešnom zápase pripisovať nemusel. Domáci zaslúžene vyhrávajú dnešné stretnutie. Ďakujem vám za pozornosť. Dovidenia. (18:52:42)

90+2

90+1
    Nadstavujú sa už len 2 minúty.

90
    Matúš Kuník v poslednej minúte vybojoval priamy kop. Bol ťahaný za dres, takže správne oko postranného rozhodcu.

89
    Vahagn Militosjan sa dostal k lopte pri postrannej čiare a aj on sa rozhodol naťahovať čas. Loptu nakopol do obrancu Prešova, takže domáci môžu vhadzovať.

88
    Nikola Gatarić možno trochu zbytočne fauloval pri bráne súpera. Prerušil tak tlak svojho tímu.

87
    Tomáš Vestenický je faulovaný na totožnom mieste, ako pred chvíľou jeho spoluhráč. Domáci naťahujú čas.

86
    Nitra bude rozohrávať ďalší priamy kop, keď prišiel taktický faul pred šestnástkou Prešova. Pôjde o center do šestnástky.

85
    Nitra bude môcť vhadzovať. V závere zápasu drží loptu na svojich kopačkách. Hostia sú bezmocní.

84
    Žltú kartu dostáva Nikola Gatarić (1. FC Tatran Prešov).

83
    Lukáš Hroššo si ani v tomto prípade zákrok nepripísal. Center do šestnástky nebol najpresnejší. Lopta skončila v aute.

82
    Matúš Kuník stratil loptu na útočnej polovici a chýbal v zadu. Okamžite sa však vrátil a predviedol taktický faul.

81
    Nitra drží loptu pri ľavej postrannej čiare. Prešov nejaví väčší záujem o zisk lopty. Očakávalo by sa, že práve hostia budú držať loptu v týchto minútach.

80
    Domáci sa bavia futbalom. Snažia sa predviesť aj niečo navyše pre divákov, ktorí merali cestu do Zlatých Moraviec.

79
    Sledujeme slabšie minúty zápasu, keď Nitra prestala hrať a Prešov sa taktiež k tomu moc nemá. Hráčom dochádzajú sily.

78
    Striedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza Tomáš Sedlák, prichádza Kristijan Trapanovski.

77
    Prešov sa pokúsil prejsť do útoku po dlhej prihrávke, ktorá ale na smolu hostí nikoho nenašla. Nitra sa nemá kam ponáhľať.

76
    Sledujeme ofenzívny futbal, ale len na jednu bránu. Tá druhá ešte v druhom polčase nebola vôbec ohrozená.

75
    Tomáš Vestenický sa snažil pretlačiť v súboji o loptu, ale to sa mu nepodarilo. Súper ho čisto odzbrojil.

Patrik Žažo

Branky: 40. Steinhübel, 61. Vestenický, 67. Vestenický – 16. Micherda, 28. Leško

Karty:   31. Charizopulos (NIT), 32. Kotrík (NIT), 38. Fabiš (NIT) – 23. Leško (PRE), 43. Keresteš (PRE), 56. Prikryl (PRE), 84. Gatarić (PRE)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 10:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:24.
    FC Nitra: Hroššo – Kuník, Niba, Križan, Fabiš – Charizopulos (46. Fábry), Šimončič (C), Kóňa – Kotrík (46. Vestenický), Fábry (74. Militosjan), Steinhübel.
    Náhradníci: Šípoš – Fábry, Guláš, Macho, Militosjan, Vestenický, Farkaš.

FC Tatran Prešov: Lukáč – Bartek, Dzurík, Prikryl, Sedlák (78. Trapanovski) – Micherda, Keresteš (C), Leško (55. Kraľovič), Grešák (72. Udeh) – Gatarić, Hošek.
    Náhradníci: Slančík – Dupkala, Kraľovič, Trapanovski, Udeh.

Rozhodčí: Horváth – Slyško, Pozor