Pittsburgh – Philadelphia 1:5 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:1 (po pr.)
Tampa – New Jersey 5:3 (kon.) | Nashville – Colorado 5:4 (kon.)
Winnipeg Jets
4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Stav série: 2:0
Minnesota Wild
Sobota 14.04.2018, 01:30 • Bell MTS Place, Winnipeg • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To už je z mé strany vše. Na počtenou! (04:31:39)
    Domácí příznivci se mohli po skončení utkání oprávněně radovat.

1. Dustin Byfuglien (WPG) 0+1
    2. Jack Roslovic (WPG) 0+2
    3. Patrik Laine (WPG) 1+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 44:17 (13:9, 14:5, 17:3)
    Zblokované střely – 14:16
    Vyhraná vhazování – 20:33
    Trestné minuty – 42:40
    Hity – 38:23

Hokejisté Winnipegu už ve třetí třetině neponechali nic náhodě a poráží Minnesotu 4:1! Ve 48. minutě zvýšil na 2:0 Paul Stastny, jenž zužitkoval hezkou spolupráci s Byfuglienem a Lainem. O necelé dvě minuty později pak tečoval Littleovu nabídku Andrew Copp. Pojistku na výhru Jets pak v 58. minutě dodal Patrik Laine. Hosté už stačili jen korigovat, 45 sekund před koncem sebral Hellebuyckovi nulu Zach Parise. V závěrečných sekundách ještě došlo na několik výměn názorů v pěstních soubojích. To už ale nic nezměnilo na tom, že Tryskáči vstoupily do play-off skvěle a do Minnesoty odcestují s vedením 2:0 na zápasy.

59:53
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nick Seeler – 2 min., krosček + 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Ben Chiarot – 5 min., bitka).

59:53
    Ještě se nám servali také Nick Seeler a Ben Chiarot!

59:50
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Joe Morrow – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dustin Byfuglien – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování).

59:50
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Brandon Tanev – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Daniel Winnik – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nate Prosser – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:50
    Zatímco publikum se dobře baví, tak rozhodčí stále ještě rozdělují tresty. To už ale na výhře Tryskáčů nic nezmění.

59:50
    Na závěr tu ještě máme hromadnou šarvátku! Utvořily se dvojičky a Daniel Winnik s Brandonem Tanevem se pustili do regulérní bitky!
    59:15 Zach PARISE - 4:1

59:15
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Čisté konto Connor Hellebuyck neudrží! Z levého kruhu vypálil Mikko Koivu a kotouč šikovně tečoval mimo dosah domácího gólmana ZACH PARISE – 4:1. Asistence: Mikko Koivu a Jonas Brodin.

59:01
    Na trestnou lavici jde domácí Brandon Tanev, který zahákoval Foligna. Ještě přesilovka pro Wild.
    57:58 Patrik LAINE - 4:0

57:58
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí povedou 2:0 na zápasy! Do přihrávky Nikolaje Ehlerse se opřel na vrcholu pravého kruhu PATRIK LAINE a puk zapadl ke vzdálenější tyčce Dubnykovy svatyně – 4:0. Asistence: Nikolaj Ehlers a Tyler Myers.

57:16
    Domácí jsou kompletní a hned se dostali do přečíslení 3 na 1! Mark Scheifele to vzal na sebe, ale z mezikruží branku minul!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. T. Myers (Roslovic, Chiarot), 48. Stastny (Byfuglien, Laine), 50. Copp (Little, Roslovic), 58. Laine (Ehlers, T. Myers) – 60. Parise (M. Koivu, Brodin)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Morrow, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Armia, Little, Roslovic – B. Tanev, Lowry, Copp.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Dumba, Brodin, Spurgeon, Soucy, Prosser, Seeler – Niederreiter, E. Staal (A), Zucker – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Parise (A) – Coyle, Cullen, Greenway – Winnik, J. Eriksson Ek, M. Foligno.

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Brisebois, Kovachik