Pittsburgh – Philadelphia 1:5 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:1 (po pr.)
Tampa – New Jersey 5:3 (kon.) | Nashville – Colorado 5:4 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0) Stav série: 2:0
Los Angeles Kings
Sobota 14.04.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu druhého utkání série prvního kola NHL mezi týmy Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings. Zápas se odehraje v T-Mobile Aréně v Las Vegas.

Vegas jsou zcela novým týmem na hokejové mapě, právě zažívají svou první sezónu v NHL. Málokdo ale čekal, že bude takto úspěšná. Tým plný nechtěných hráčů dokázal být třetí v Západní konferenci a ovládl Pacifickou divizi. I když v závěru základní části nemělo Vegas tak oslnivou formu, jako dříve, stále předvádělo obstojné výkony. Na play-off se Golden Knights naladili tím nejhorším způsobem, když prohráli vysoko 1:7 na ledě Calgary. Vstup do vyřazovacích bojů pak ale zvládli, vyhráli nad Los Angeles první utkání série 1:0. Doma je Vegas silné, z posledních sedmi utkání před vlastním publikem šestkrát vyhrálo a v základní části jen desetkrát doma nebodovalo.

Los Angeles je velmi zkušeným týmem, který je postavený právě pro úspěch v play-off. Ačkoliv tento tým skončil v základní části až na sedmé příčce, nemusí to nic znamenat, protože v play-off se začíná de facto od nuly. Kings ostatně dokázali v letech 2012 a 2014 Stanley Cup vyhrát a hlavní tahouni v týmu zůstali. Těmi, kdo budou chtít Los Angeles dotáhnout za další trofejí jsou zejména obránce Drew Doughty, kandidát na Norris Trophy, útočníci Anže Kopitar a Dustin Brown a brankář Jonathan Quick. Právě jeho brankářský souboj s Marc-Andrém Fleurym by měl být jednou z ozdob série. Kings byli v základní části druhým nejlepším týmem na Západě co se týče venkovních utkání, z poslední čtyř ale tři prohráli.

Vývoj série

1. zápas: Vegas – Los Angeles 1:0
    První utkání nabídlo hodně vyrovnanou bitvu, na jejímž konci se z vítězství radovalo domácí Vegas. Utkání rozhodl jediný gól, který vstřelil už ve čtvrté minutě Shea Theodore. Na tuto branku mu přihrál český útočník Tomáš Nosek. Čisté konto si udržel Marc-André Fleury.

Základní část
    V základní části se tyto dva týmy utkaly čtyřikrát a oba týmy si připsaly po dvou vítězstvích, každé jednou v základní hrací době a jednou v prodloužení. Na ledě Vegas domácí první utkání vyhráli 4:2, druhé prohráli 1:4.

Jake Muzzin – horní část těla

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Theodore, Engelland, C. Miller, Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Neal (A), Haula, Tuch – Carpenter, Eakin, Tatar – Carrier, Bellemare (A), Nosek.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Martinez, Fantenberg, LaDue, Phaneuf, Folin, Gravel – D. Brown (A), Kopitar (C), Pearson – Toffoli, J. Carter (A), Rieder – Lewis, Kempe, Clifford – T. Mitchell, Amadio, N. Thompson.

Rozhodčí: Pollock, St. Laurent – Gibbs, MacPherson.

Za obrovského aplausu fanoušků nastupují hráči Vegas na ledovou plochu. Následují je hokejisté Los Angeles.

Nyní je na řadě hymna USA, potom už bude moci utkání začít.

Zahajovací formace obou týmů už se chystají na úvodní buly druhého utkání série.

00:01

00:20
    První výpad do útočného pásma podnikli hosté. Ale ke střele na branku se nedostali a ještě pocítili tvrdost Vegas u mantinelu.

00:50
    Také Vegas se na pár chvil podívalo do útočného pásma. Došlo i na střelu na branku z levé strany a Quick musel poprvé zasahovat.

02:00
    Paul LaDue nahodil kotouč za branku Vegas. Puk tam sebral Fleury a pomůže svým spoluhráčům rozehrát.

02:33
    Z pravé strany se před Quicka natlačil Shea Theodore, střelec jediné branky z prvního utkání série.

02:33
    Stále přetrvává problém s časomírou, časoměřiči stále nemohou přemluvit kostku, aby ukazovala ten správný čas.

02:56
    Martínez se dostal ke střele od modré čáry, ale ta na Fleuryho nedoletěla, zablokoval ji Karlsson.

03:25
    Z rohu kluziště z pravé strany nahazoval puk Carter. Pak ještě vypálil Dion Phaneuf, ale Marc-Andre Fleury s tou střelou neměl velkou práci.

04:18
    Jon Merrill z levé strany vypálil, ale zápěstím netrefil branku. Vegas ale dál zůstává v útočném pásmu.

04:27
    Proti střele Codyho Eakina z pravé strany už musel Jonathan Quick zasahovat a zvládl to. Udržel si čisté konto.

04:50
    Jonathan Marchessault nahodil puk do útočného pásma. Ten se odrazil na Quickovu branku, takže brankář Los Angeles musel svou hokejkou kotouč odpálit.

05:20
    Z vrcholku pravého kruhu vystřelil Jeff Carter, ale nebyl přesný. Fleury nemusel zasahovat.

05:35
    Dustin Brown střílel z pravé strany a Fleury neměl problém. Kotouč vyrazil svým betonem.

06:05
    Kings zatlačili Golden Knights v jejich obranném pásmu. Pálil nakonec od modré Lewis a Fleury si připsal další úspěšný zákrok.

07:27
    Nebezpečný protiútok Kings. Kopitar se pustil dopředu středem kluziště. Pak nabídl kotouč na levou stranu Brownovi. Ten si najel více na střed a vypálil. Jeho střelu se snažil tečovat Carter, to se mu ale nepovedlo.

08:45
    Trevor Lewis dostihl jako první puk za brankou Vegas. Hned se jej snažil překvapivě dostat na branku, ale Fleury se překvapit nenechal.

09:19
    Na druhé straně před branku Kings nahrával Carrier. Quick něco takového očekával a puk zastavil svou hokejkou.

09:58
    Vegas se nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

10:55
    Jonathan Marchessault se snažil dostat přihrávku na své obránce ne modrou čáru. To se mu ale nepovedlo a pak navíc puk zasáhl vysokou holí.

11:18
    Vegas se dostali ke střele od modré čáry. Quick dokázal tuto ránu chytit a puk si ponechal u sebe.

11:33
    Brayden McNabb se přiřítil do útočného pásma, ale byl tam až moc brzo a píská se ofsajd Vegas.

12:14
    Jonathan Marchessault se dostal k puku na levé straně, ale z dobré pozice trestuhodně netrefil branku.

12:51
    Vegas si zahraje první přesilovku. Kyle Clifford je vyloučen za nedovolené bránění brankáři.

12:57
    Domácí vyhráli vhazování a Neal hned vypálil. Jeho střela ale byla zablokovaná.

13:28
    Hosté zablokovali i další střelu Schmidta a poté se jim podařilo vyhodit.

14:19
    Z pravého kruhu střílel Wiliam Karlsson. Několik hokejek se snažilo puk tečovat, ale nepovedlo se.

14:42
    I další střelu Karlssona Quick vyrazil.

14:47
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Vegas využívá první přesilovku utkání a dostává se do vedení 1:0! Domácí dokázali zachytit vyhození soupeře, pak od modré vystřelil Marchessault. Branku sice netrefil, ale od zadního mantinelu se puk odrazil přesně před ALEXE TUCHA, který neměl problém puk dorazit do sítě. Asistence: Jonathan Marchessault, Nate Schmidt.
    14:47 Alex TUCH - 1:0

16:30
    Alex Tuch byl znovu v akci. Od pravého mantinelu vystřelil z rychlé otočky. Quick se ale překonat nenechal.

17:33
    Jonathan Marchessault si to neohroženě pustil proti přesile protihráčů. Vystřelit se mu nakonec nepovedlo.

17:55
    Karlsson dokázal tečovat střelu Theodora od modré čáry. Ale Quick znovu dokázal úspěšně zasáhnout.

17:58
    Jonathan Marchessault je vyloučen za sekání, první přesilovku si zahrají také Kings.

18:48
    Z pravé strany Brown nádherně předložil puk pro Cartera. Ten ale nedokázal puk dostat do odkryté branky, dobrou práci odvedl při bránění Engelland.

19:22
    Kings jsou s pukem ve středním pásmu, musí zakládat novou akci.

19:41
    Michael Amadio střílel z pravé strany, ale nedokázal překonat jedničku Vegas Marca-Andrého Fleuryho.

19:50
    Kopitar nahodil puk před branku a tam se do zakončení dostal Dustin Brown. Následně ještě dorážel Jeff Carter. Fleury předvedl ve svém brankovišti vynikající práci.

19:58

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina skončila, Vegas vede v domácím prostřední ve druhém utkání série prvního kola nad Los Angeles 1:0. Domácí měli lepší start do utkání a více zaměstnávali Jonathana Quicka než soupeř jejich brankáře Marca-Andreho Fleuryho. Quick dlouho odolával, ale nakonec přeci jen inkasoval. Stalo se tak v přesilové hře Vegas, puk po odrazu od zadního hrazení dostal za Quicka Alex Tuch. Na konci první třetiny si přesilovku zahráli také hosté a i oni si své šance vytvořili. Jenže Vegas podržel Fleury a tak se už stav nezměnil.

Druhá třetina začne přibližně v 5:08.

20:01

20:16
    Kopitar hledal před brankou dobře postaveného Tannera Pearsona. Toho ale k puku nepustil Nate Schmidt.

20:52
    Na druhé straně Nate Schmidt svou střelou otestoval pozornost Jonathana Quicka. Ten kotouč chytil, ale rozehrát už nemohl.

21:14
    Rieder vystřelil od levého mantinelu a Fleury musel zasahovat. Povedlo se mu to, kotouč vyrazil.

22:01
    Kempeho střela z levé strany byla nepřesná, Fleury je zkontrolovat, jak puk letí vedle jeho branky.

22:01

22:28
    Eakin s Tatárem se pustili do rychlého brejku. Vyměnili si puk, ale nakonec se k zakončení ani jeden z nich nedostal.

22:49
    Nyní už Quick zasahovat musel. Na dvakrát pálil Carrier a málem se trefil přesně k tyči Quickovy branky.

23:14
    William Carrier v rychlosti objel branku a nebezpečně zakončil. Dorazit se puk ještě pokoušel Pierre-Édouard Bellemare, to mu ale nevyšlo.

23:45
    Jonathan Quick předvedl další úspěšný zákrok, lapačkou vychytal střelecký pokus Deryka Engellanda z pravé strany.

23:51
    Dion Phaneuf je vyloučen za nedovolené bránění. Williama Karlssona nedovoleně strčil směrem do brankové konstrukce.

24:11
    Jonathan Marchessault střílel z levé strany, ale tomu scházela přesnost. Následně hosté vyhodili kotouč.

25:12
    Znovu pálil Jonathan Marchessault. Tentokrát z levé strany a Quick měl už více práce. Ale zvládl to, puk z něj po zákroku nevpadl.

25:37
    Trevor Lewis vyvezl puk až do útočného pásma a tím ušetřil trochu času.

25:51

26:15
    Bellemare získal puk a z levé strany pak mohl pálit William Carrier. Ten ale branku Kings přestřelil.

26:15
    Na programu je komerční přestávka.

26:58
    William Carrier se snažil mezi dvěma hráči Kings probít k puku a ke střele, místo toho ale skončil v nehokejové pozici na ledě.

28:36
    Kings se sice ubránili dalšímu nájezdu hráčů Vegas, ale pak puk jen odevzdali do středního pásma a sami se do útoku nedostali.

29:37
    Schmidtovo nahození zachytili jako první hokejisté hostujícího Las Vegas a podařilo se jim tím přerušit akci domácích.

30:12
    Přesilová hra pro Vegas. Na trestné lavici sedí Trevor Lewis za podražení.

30:27
    Los Angeles se podařilo vyhodit puk, oslabení pro něj začíná dobře.

30:57
    Jonathan Marchessault nachystal puk pro Jamese Neala, ale jeho ránu z levého kruhu dokázal Quick vyrazit.

31:19
    Colin Miller dokázal skvěle zachytit vyhození hostů a pak se do velké šance dostal Erik Haula. Quick se ale proti němu vytáhl se skvělým zákrokem.

31:58
    Millerova střela z pravé strany přes hradbu těl před Quickem na branku Los Angeles neprošla.

32:12

32:58
    Tomáš Nosek se před brankou natahoval po puku, nakonec na něj v přehuštěném prostoru český útočník nedosáhl.

33:50
    Kings trestuhodně ztratili kotouč ve vlastním obranném pásmu. Z levého kruhu okamžitě nebezpečně vypálil William Carrier, ale na překonání Quicka to nestačilo.

34:09
    William Karlsson před Quickem chtěl tečovat puk za jeho záda, ale brankář Kings je stále ve druhé třetině bezchybný.

34:19
    V útočném pásmu Brayden McNabb podrazil Connora Browna a je za to vyloučen. Přesilovka pro Kings.

34:29
    Smith dokázal vyhodit, to je ideální začátek oslabení pro Golden Knights.

34:47
    Tentokrát to byl Tomáš Nosek, komu se povedlo vyhodit puk.

34:58
    Kings se nepovedlo přechod modré čáry, píská se ofsajd.

35:31
    Phaneufovu střelu od modré čáry dokázal Fleury zneškodnit a krátce poté se jeho spoluhráčům podařilo vyhodit puk.

35:55
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Také hosté využívají přesilovku a srovnávají krok. Puk vybojoval za brankou Amadio. Pak se kotouč dostal na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil PAUL LADUE a kotouč se zastavil až v Fleuryho síti. Asistence: Dion Phaneuf, Michael Amadio.
    35:55 Paul LADUE - 1:1

36:44
    Domácí se pokusili okamžitě odpovědět. Střílel Nate Schmidt a pak ještě Jonathan Marchessault. Ani jeden ale Quicka nepřekonal.

37:25
    Colin Miller natlačil puk zpoza branky na Quicka, ten byl ale ve svém postavení pevný a nepustil kotouč za sebe.

37:54
    Tomáš Tatar z pravé strany poslal puk naslepo do skrumáže před brankou. Tato jeho nabídka se ale neujala.

38:39
    William Carrier střílel dvakrát po sobě z velké blízky, ale Jonathan Quick dnes předvádí skvělý výkon znovu se překonat nenechal.

39:32
    Z úhlu vypálil z levé strany Nate Schmidt, ale takováto střela nemůže Jonathana Quicka v jeho současné formě překonat.

39:53
    Ještě jednou se bude vhazovat před Quickem po zakázaném uvolnění Los Angeles.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina utkání mezi Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings je za námi. Stav je po čtyřiceti minutách hry 1:1. Druhá třetina byla hodně vyrovnaná, šance byly k vidění na obou stranách. O něco aktivnější byli přeci jen domácí hokejisté, ale Jonathan Quick se rozchytal do výborného výkonu a zmařil několik velkých šancí Vegas. V 36. minutě se podařilo Los Angeles vyrovnat na 1:1, první gól Kings v této sérii vstřelil v přesilovce obránce Paul LaDue.

Třetí třetina začne přibližně v 6:07.

40:01

40:40
    Reilly Smith střílel z levé strany a mířil do horní části branky. Ale lapačka Quicka byla proti a puk vyrazila.

41:09
    Tentokrát pálil zleva Schmidt a Paul LaDue předvedl dobrou práci při blokování jeho střely.

41:55
    Tyler Toffoli střílel z pravého kruhu, ale také Fleury si připsal první zákrok ve třetí třetině.

42:55
    Tatar pouze nahodil puk za modrou čáru a odjel na střídačku. Střídají oba týmy.

43:22
    Pearson poslal kotouč na modrou čáru. Tam ho zachytil Brown a vypálil. Fleury si připsal jistý zákrok.

43:40
    A znovu byl Marc-Andre Fleury v akci. Tentokrát chytil lapačkou střelu Diona Phaneufa.

43:49
    Jonathan Marchessault chtěl překvapit Quicka střelou ze středního pásma. Brankář LA Kings si s tímto pokusem poradil.

44:50
    Vegas se drží v útočeném pásmu, ale zatím se mu nepodařilo se pořádně odlepit od mantinelu a vytvořit si palebnou pozici.

46:32
    Po nebezpečné střele od modré čáry se měl Quick co ohánět. Málem navíc skončil puk v jeho brance po teči jeho vlastního spoluhráče Toffoliho.

47:07
    Znovu si Quick moc nerozuměl se svými spoluhráči a tak raději přikryl puk. Je tu komerční přestávka.

48:52
    Martínez hodně na hraně zastavil průnik Neala, ale rozhodčí se rozhodl tento zákrok pustit.

49:53
    Jonathan Marchessault dostal kotouč do ideálního prostoru mezi kruhy a hned také zápěstím vypálil. Trefil ale je skvěle blokující hráče Kings před sebou.

51:36
    Pierre-Édouard Bellemare po přejetí modré čáry rychle vypálil. Čtvrtá formace tak splnila svůj účel a vybojovala vhazování v útočném pásmu.

52:33
    Kopitar vystřelil od pravého hrazení po ledě. Fleury stihl dát betony včas k sobě a kotouč vyrazil.

52:57
    Píská se zakázané uvolnění Kings.

53:58
    Domácí pouze nahodili kotouč do útočného pásma. Tam ho za brankou sebral Alec Martinez a rozjede akci svého mužstva.

54:58
    Paul LaDue zachytil rukou puk ze vzduchu a pak ho z pravé strany nahodil z úhlu na branku. Moc zla tím ale Fleurymu nenatropil.

55:44
    Kempe vystřelil od modré čáry, ale kotouč někdo tečoval a ten nakonec skončil vedle Fleuryho branky.

56:09
    V šanci se před Quickem ocitl Alex Tuch, ale střelou mezi betony Quicka nepřekonal.

56:32
    Tanner Pearson puk předložil před branku, kde byl Dustin Brown. Tomu se ale nepodařilo ideálně zakončit.

57:08
    V obrovské šanci byl Erik Haula! Z levé strany pálil hodně nebezpečně, ale Quick dokázal skvěle zasáhnout.

58:00
    Oscar Fantenberg vystřelil od modré. Fleury si připsal velmi důležitý zákrok, udržel nerozhodné skóre.

58:25
    Jonathan Marchessault po přihrávce Schmidta vystřelil z osy hřiště, Jonathan Quick dokázal zasáhnout betonem.

59:20
    Vegas se nepovedl přechod modré čáry, píská se mu ofsajd.

59:45
    Deryk Engelland nebezpečně vypálil od modré čáry. Puk pak poskakoval před Quickem, než se ho konečně podařilo hráčům Kings odpálit.

59:53
    Píská se zakázané uvolnění LA Kings.

59:55
    Domácím se povedlo vyhrát vhazování, ale následnou střelu dokázali hosté zablokovat.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina skončila a Vegas s Los Angeles hrají nerozhodně 1:1. Rozhodnout se tak bude muset v prodloužení, každý gól už teď ukončí utkání. Ve třetí třetině žádná branka nepadla, platí tak skóre z prvních dvou třetin. V první dvacetiminutovce se prosadili domácí, z dorážky překonal v přesilovce Quicka Alex Tuch. Hostům se podařilo vyrovnat ve druhé třetině a taktéž z přesilové hry. Střelou od modré čáry se prosadil obránce Paul LaDue. Další góly už nepadly, oba brankáři předvádí skvělý výkon a jsou ústředními postavami svých mužstev.

Prodloužení začne přibližně v 7:03.

60:01

62:40
    Z otočky nebezpečně vystřelil Dustin Brown, Fleury měl co dělat, aby puk betonem vyrazil.

63:29
    Neal nebezpečně dorážel předchozí střelu, ale skvělý zákrok předvedl Jonathan Quick.

64:15
    Tobias Rieder se prohnal do útočného pásma. Stihl i nahodit puk na Fleuryho, který ho pak raději přikryl.

65:16
    Theodore nahodil puk do pásma. Za brankou ho zastavil Quick, ale domácí se znovu dostali na kotouč. Vystřelil Ryan Carpenter, ale Quick s tím neměl problém a lapačkou puk chytil.

65:48
    Dustin Brown neměl moc prostoru, ale přesto dokázal vystřelit z pravé strany. Fleury tuto střelu kontroloval.

66:34
    Tomáš Tatar si dlouho hledal palebnou pozici. Nakonec se mu to povedlo, ale jeho střelu dokázal Quick zneškodnit.

66:57
    Toffolimu se nepovedl přechod modré čáry. Je to ofsajd.

67:23
    Střela Vegas od modré čáry byla přizvednuta do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Quickem.

67:32
    Z levé strany přes obránce vystřelil Dustin Brown. Fleury musel po dlouhé době předvést zákrok a zvládl to.

68:10
    Engelland nebezpečně vypálil a Quick kotouč vyrazil. Ještě větší šanci měl pak z dorážky Tomáš Nosek, ale ani jemu se brankáře Kings překonat nepodařilo.

69:03
    Fleruy musel také svůj tým nyní podržet. Velkou příležitost rozhodnout měl Tyler Toffoli, ale nedokázal kotouč procpat za Fleuryho záda.

69:07
    Pierre-Édouard Bellemare vyhodil puk ze hry a je vyloučen za zdržování hry.

69:44
    Los Angeles dlouho kombinovalo, nakonec vystřelil z pravého kruhu Anže Kopitar. Jeho střelu dokázal Fleury ramenem vyrazit.

70:01
    Domácím se podařilo vyhodit a na chvíli si mohou oddechnout.

70:20
    Ryan Carpenter vystřelil z pravé strany. Quick nepředvedl zrovna nejjistější zákrok, ale hlavní bylo, že kotouč nepustil za svá záda.

70:57
    Cody Eakin dokázal kotouč dostat do středního pásma a přesilovka Kings pomalu končí.

71:27
    Paul LaDue střílel od modré čáry. Fleury dokázal kotouč jemně škrtnout výstrojí a tím ho vyrazil vedle své branky.

72:50
    Rieder si nezpracoval puk úplně ideálně, ale nakonec ho za brankou vybojoval. Pak přihrál před bránu a Fleury měl drobné problémy.

73:06
    Domácí ujížděli do přečíslení dvou na jednoho. Pálil Reilly Smith. ale skvělým způsobem dokázal Jonathan Quick znovu zasáhnout.

73:36
    Vegas se provinilo zakázaným uvolněním, hra se přesunuje před brankáře Fleuryho.

74:24
    Z levé strany vystřelil Kyle Clifford. Fleury se měl co ohánět, aby z této povedené rány neinkasoval.

75:29
    Dustin Brown měl v útočném pásmu trochu prostoru, Toho hned využil a vystřelil. Do ochranné sítě ale puk přizvedl obránce Brayden McNabb.

75:42
    Puk byl odražen na střídačku LA Kings. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

76:50
    Trevor Lewis neměl sice moc prostoru, ale i tak stihl z levé strany vystřelit. Střela na Fleuryho neprošla a následně domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění.

77:48
    Nealovi se nepodařilo zakončit podle představ, puk skončil mimo.

78:20
    Znovu byl v náznaku šance James Neal. Přihrávku ale dostal na brusle, takže nemohl zakončovat.

79:05
    Tatar střílel z vrcholku kruhů, ale nemířil přesně, takže Quick zasahovat nemusel.

79:23
    Nyní už byl brankář Quick v permanenci, musel předvést zákrok proti rychlé střele zápěstím od Jonathana Marchessaulta.

79:49
    Puk byl sražen mimo hrací plochu. Ještě jednou se bude vhazovat před Jonathanem Quickem.

79:54
    Quick musel ještě jednou zasahovat proti nepříjemné střele od modré čáry, kterou dobře neviděl.

80:00
    Prodloužení skončilo.

První prodloužení skončilo, ani to ale o vítězi tohoto utkání mezi Vegas a Los Angeles nerozhodlo. V prodloužení jsme sice viděli několik šancí, zejména v jeho úvodu, ale oba brankáři si vedli dobře a puky s velkou jistotou chytali nebo vyráželi. Stále tak platí skóre 1:1. V první třetině se trefil domácí Alex Tuch, ve druhý vyrovnal Paul LaDue.

Druhé prodloužení začne přibližně v 7:48.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

80:45
    Neal to zkusil z úhlu z levé strany, Quick si mohl odškrtnout první zákrok druhého prodloužení.

81:24
    Quick si ponechal v lapačce nahození ze středního pásma, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

82:27
    Jonathan Marchessault byl před brankou a puk k němu putoval. Skvěle se ale vrátil Pearson a zabránil útočníkovu Vegas ve střele.

83:54
    Oscar Fantenberg nahodil kotouč do útočného pásma. Tam se ho pokusil vybojovat Michael Amadio, to se mu ale nepovedlo.

84:10
    Už svou desátou střelu v tomto utkání vypustil na Jonathana Quicka James Neal. Ani tentokrát neuspěl.

84:45
    Od hokejky McNabba se kotouč odrazil na střídačku Los Angeles. Buly proběhne před Fluerym.

85:32
    Quicka trefila střela od modré čáry do hlavy. Nyní měl Quick i celé Los Angeles velké štěstí.

86:22
    Jon Merrill už nestihl kotouč před modrou čárou, je to tedy ofsajd Vegas.

87:31
    Tomáš Nosek se pěkně prosmýkl před Quicka a byl velice blízko rozhodnutí. Jenže se k zakončení nedostal a puk nakonec sjel po betonu Quicka vedle.

87:33
    Dion Phaneuf Noska zahákoval a už za to sedí na trestné lavici.

88:17
    Nate Schmidt viděl, že Quick toho moc vidět nemůže, a tak z levého kruhu vypálil. Ale nedokázal trefit branku.

88:50
    Theodore zkusil štěstí od modré čáry, al Jonathan Quick dokázal jeho pokus chytit do své lapačky.

88:50
    Los Angeles si bere oddechový čas.

89:10
    Karlsson vystřelil z pravé strany a pak se pokusil ještě dorazit. Quick vše ustál a pak jeho spoluhráči kotouč vyhodili.

89:33

90:13
    Po Toffoliho nahození kotouč vyletěl až příliš vysoko a opustil hrací plochu.

90:44
    Oscar Fantenberg našel dlouhou přihrávkou na útočné modré Anžeho Kopitara. Ten zápěstím vystřelil, ale Fleuryho tím nepřekonal.

91:32
    Dvakrát z mezikruží vypálil Haula, pokaždé ale něco bylo proti. Obránce Kings a pak brankář Quick.

92:19
    Theodore pálil z vrcholku levého kruhu. Ale jeho rána byla zablokovaná. Tlak Vegas však pokračuje dál.

92:45
    Až nyní se povedlo Jeffu Carterovi vyhodit puk. Je to ale zakázané uvolnění a hosté tedy nemohou vystřídat.

93:26
    Colin Miller dostal na levou stranou pěknou přihrávku od Williama Karlssona. Quick se ale stihl přesunout a perfektním zákrokem vyrazil střelu Millera.

94:38
    Znovu Quick podržel své mužstvo, když se na něj řítil Tomáš Nosek. Český útočník měl už druhou solidní šanci ve druhém prodloužení.

94:57
    Od Neala se kotouč dostal na střídačku Golden Knights. Hra je přerušena.

95:23
    Je konec, Vegas nakonec dokázali prolomit kouzlo Quicka a radují se z vítězství! Šťastným střelcem vítězné branky je ERIK HAULA. Do šance tohoto útočníka poslal přihrávkou Neal a Haula pak dokázal dostat pod Quickovým betonem puk do branky. Asistence: James Neal, Shea Theodore.
    95:23 Erik HAULA - 2:1

Předlouhé utkání mezi Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings je za námi, z vítězství 2:1 se radují domácí hokejisté. Od začátku bylo jasné, že stejně jako ten první, i druhý zápas série bude hlavně o obou brankářích. Oba inkasovali v základní hrací době jen po jednom gólu. Do vedení poslal Vegas Alex Tuch, ve druhé třetině pak srovnal Paul LaDue. Oba góly padly v přesilovce. Ve třetí třetině už žádná branka nepadla a proto se dostalo ke slovu prodloužení. Také v něm pokračovala převaha Vegas, ale domácí hokejisté nemohli překonat skvělého Jonathana Quicka v brance Kings. Povedlo se jim to nakonec až ve druhém prodloužení. O tom, že Vegas povedou nad LA Kings v této sérii 2:0 na zápasy rozhodl Erik Haula.

Dnešní utkání sledovalo 18 588 diváků.

Z mé strany je to už pro tento zápas úplně vše, díky za pozornost. (08:39:01)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 15. Tuch (Marchessault, Schmidt), 96. Haula (Neal, Theodore) – 36. LaDue (Phaneuf, Amadio)

Rozhodčí: Pollock, St. Laurent – Gibbs, MacPherson

Diváci: 18 588