Pittsburgh – Philadelphia 1:5 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:1 (po pr.)
Tampa – New Jersey 5:3 (kon.) | Nashville – Colorado 5:4 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0) Stav série: 2:0
Los Angeles Kings
Sobota 14.04.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Z mé strany je to už pro tento zápas úplně vše, díky za pozornost. (08:39:01)

3. Jonathan Quick (LAK) 54 zák., 2 góly, 94,6%

Předlouhé utkání mezi Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings je za námi, z vítězství 2:1 se radují domácí hokejisté. Od začátku bylo jasné, že stejně jako ten první, i druhý zápas série bude hlavně o obou brankářích. Oba inkasovali v základní hrací době jen po jednom gólu. Do vedení poslal Vegas Alex Tuch, ve druhé třetině pak srovnal Paul LaDue. Oba góly padly v přesilovce. Ve třetí třetině už žádná branka nepadla a proto se dostalo ke slovu prodloužení. Také v něm pokračovala převaha Vegas, ale domácí hokejisté nemohli překonat skvělého Jonathana Quicka v brance Kings. Povedlo se jim to nakonec až ve druhém prodloužení. O tom, že Vegas povedou nad LA Kings v této sérii 2:0 na zápasy rozhodl Erik Haula.

95:23 Erik HAULA - 2:1

95:23
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Je konec, Vegas nakonec dokázali prolomit kouzlo Quicka a radují se z vítězství! Šťastným střelcem vítězné branky je ERIK HAULA. Do šance tohoto útočníka poslal přihrávkou Neal a Haula pak dokázal dostat pod Quickovým betonem puk do branky. Asistence: James Neal, Shea Theodore.

94:57
    Od Neala se kotouč dostal na střídačku Golden Knights. Hra je přerušena.

94:38
    Znovu Quick podržel své mužstvo, když se na něj řítil Tomáš Nosek. Český útočník měl už druhou solidní šanci ve druhém prodloužení.

93:26
    Colin Miller dostal na levou stranou pěknou přihrávku od Williama Karlssona. Quick se ale stihl přesunout a perfektním zákrokem vyrazil střelu Millera.

92:45
    Až nyní se povedlo Jeffu Carterovi vyhodit puk. Je to ale zakázané uvolnění a hosté tedy nemohou vystřídat.

92:19
    Theodore pálil z vrcholku levého kruhu. Ale jeho rána byla zablokovaná. Tlak Vegas však pokračuje dál.

91:32
    Dvakrát z mezikruží vypálil Haula, pokaždé ale něco bylo proti. Obránce Kings a pak brankář Quick.

90:44
    Oscar Fantenberg našel dlouhou přihrávkou na útočné modré Anžeho Kopitara. Ten zápěstím vystřelil, ale Fleuryho tím nepřekonal.

90:13
    Po Toffoliho nahození kotouč vyletěl až příliš vysoko a opustil hrací plochu.

89:33

89:10
    Karlsson vystřelil z pravé strany a pak se pokusil ještě dorazit. Quick vše ustál a pak jeho spoluhráči kotouč vyhodili.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 15. Tuch (Marchessault, Schmidt), 96. Haula (Neal, Theodore) – 36. LaDue (Phaneuf, Amadio)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Theodore, Engelland, C. Miller, Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Neal (A), Haula, Tuch – Carpenter, Eakin, Tatar – Carrier, Bellemare (A), Nosek.
    Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Martinez, Fantenberg, LaDue, Phaneuf, Folin, Gravel – D. Brown (A), Kopitar (C), Pearson – Toffoli, J. Carter (A), Rieder – Lewis, Kempe, Clifford – T. Mitchell, Amadio, N. Thompson.

Rozhodčí: Pollock, St. Laurent – Gibbs, MacPherson

Diváci: 18 588