1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 15.04.2018, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Baráž o extraligu • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Kladenští mají po osmi zápasech dohromady dvanáct bodů, které stále stačí na druhé místo tabulky. Hned za nimi je ale o jediný bod Jihlava společně s Litvínovem. V posledním utkání se Rytíři sice dostali do vedení, ale po hrubkách v obraně cenné tři body brala nakonec hostující Verva. V prvním vzájemném utkání s Energetiky bylo úspěšnější Kladno, které poměrem 3:1 zvítězilo. Dokáží se Středočeši přehoupnout do čela tabulky?

Skvělá forma Energetiků. Ti v posledních pěti zápasech brali po každé body, díky čemuž se čtrnácti body vedou barážovou tabulku. V posledním utkání Karlovarští začali skvěle proti celku z Vysočiny, který do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil se ztrátou 4:1. Během tří minut Karlovy Vary ztratily slibné vedení a utkání tak přehouplo až do samostatných nájezdu. V těch jako jediný skóroval Václav Skuhravý. Uhájí lázeňské město své vedení v tabulce?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – M. Hořava, Machač, Zikmund – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr (A).

HC Energie Karlovy Vary: Podlipnik, Šafář, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, A. Rulík – Šik, T. Rachůnek (A), Balán – Flek, O. Beránek, Gríger – Kohout, Vachovec (C), Skuhravý – Stloukal, Kverka, Vrdlovec.

Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Barvíř, Blümel.

00:01

00:11
    Po chybě ve střední třetině se Redlich dokázal dostat s kotoučem až před levou tyč, odkud se snažil prohodit puk na najíždějícího Kružíka. Bek Energetiků ovšem sklepl kotouč za branku.

01:04
    Kladenskou rozehrávku zachytil na útočné modré Gríger, který po přejetí na levé křídlo zkoušel poslat do koncovky své spoluhráče.

01:30
    Po propadu se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho! Zikmund prostrčil přes bránícího hráče kotouč na Hořavu, který skákavý kotouč poslal pouze do betonů Závorky.

02:29
    Po krátkém souboji v obranné třetiny hostí vyváží hru na polovinu Kladna Vrdlovec.

02:56
    Strnad přes trojici soupeřů neprošel a dopředu s kotoučem spěchá Skuhravý.

03:11
    Střelu od modré čáry Cikánek vůbec neviděl. Nakonec ovšem kotouč dokázal zkrotit.

03:29
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jurij Repe – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

03:39
    Hra je po postavení útočícího hráče v brankovišti vykázána do střední třetiny.

03:53
    Vyhozený kotouč rychle zpracoval Rachůnek, který vzápětí otáčí hru na pravé útočné křídlo.

04:12
    Nejspíš branková konstrukce nyní zachránila domácí Rytíře!

04:56
    Skrytou střelu Podlipnika se snažila tečovat dvojice Karlovarských přímo před brankou.

05:07
    Po střele Rohana, která na brankáře Cikánka neprošla, se domácí celek osvobozuje.

05:29
    Vyloučený Repe opustil trestnou lavici.

05:49
    Přes prostor mezi kruhy přebruslil na spodní část levého kruhu Kloz, odkud se snažil překonat pozorného Závorku.

06:37
    Chybnou rozehrávku zachytil Balán, který se snažil obhodit Svedlunda. Ten ovšem jeho pokus přečetl a následně byl útočícím hráčem Energetiků faulován.

06:40
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Stanislav Balán – 2 min., podražení).

07:05
    Hektické pokusy o udržení v útočném pásmu zastavil za brankou Plutnar, jehož dělovka vyslala kotouč ven z hřiště. Ovšem s dotekem o ochranné sklo.

07:25
    Po rychlé křížné přihrávce se dostal ke střele z první zapomenutý Kubík, který napálil hruď Závorky!

07:56
    Opět Kubík! Po Klozově přihrávce přes celou šířku měl mladý útočník čas na přípravu své střely, kterou Závorka eliminoval hranou své lapačky!

08:44
    Po konci trestu to ještě zkusil Strnad, který po stahovačce poslal kotouč před brankoviště na postaveného Machače, který se ke koncovce přes těsnou obranu nedostal.

09:48
    Šance také na druhé straně! Rozjetý Kverka z levého křídla adresoval přihrávku před pravou tyč, kde Stloukalovi chybělo málo, aby poslal puk do zcela odkryté branky.

11:07
    Domácí protečovali hru do útočné třetiny, kde se snažil rychle rozehrát Závorka. Jeho pokus ovšem zastavil Machač.

11:27
    Machač si sjel mezi kruhy, odkud to zkusil ke vzdálenější tyči. Jeho pokus byl ale přizvednut obranou Energetiků do ochranné sítě.

11:58
    Po Strnadově střele si Závorka připisuje další zákrok.

12:07
    Podlipnik to nemyslel vůbec špatně, když prudkým pasem zkusil poslat do brejku najíždějícího Stloukala, kterému ale ujel kotouč do pravého rohu.

13:13
    Z levého křídla už Skuhravý neměl kudy a tak pouze ostrou střelou zaměstnal Cikánka.

13:56
    Mrštný Beránek sólovou jízdou přebruslil celé kluziště, díky čemuž Karlovy Vary obsadily útočné pásmo.

14:36
    Krátce po vhazování se napřáhl k prudké střele Novotný, jehož pokus vytěsnil mimo hrací plochu Lenďák.

14:58
    Karlovarský tlak nepřinesl žádnou střelu, proti které by Cikánek musí zasahovat. Kladno otáčí hru na útočnou polovinu.

15:32
    Po zákroku zůstal Závorka na chvíli klečet, ale nakonec je opět připraven čelit dalším pokusům Kladna.

15:53
    Vachovec po zachycení kladenské přihrávky vystartoval do útoku přes levé křídlo, ale jeho výlet skončil hned na modré čáře.

16:55
    Rytířům se podařilo dostat kotouč až před Závorku, který ale kus gumy pohotově skryl pod svou lapačku. Brankovištěm ještě prosvištěl Zikmund, kterému teď domlouvá hlavní sudí.

17:22
    Od pravého hrazení to zkusil v ostrém úhlu Plutnar, jehož střílenou přihrávku do brankového prostoru nikdo netečoval.

18:09
    Z podobné pozice na druhé straně pálil také Kružík, který zaměstnal vyrážečku připraveného Závorky.

18:32
    Od modré čáry se měl ke střele Machač, která zaplula pouze do výstroje zakleknutého brankáře Varů.

19:07
    Slibná akce domácích! Po získání kotouče si Zikmund vybruslil na střed pravého kruhu, odkud přistrčil kotouč před brankou postavenému Klozovi. Ten byl ale příliš blízko a brankáře soupeře tak nepřekonal.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, ve které si oba celky vytvořily řadu slibních příležitostí. Do druhé třetiny nastoupí oba týmy za vyrovnaného stavu – 0:0.

20:01

20:11
    Po Štichově přihrávce zavezl hru do útočné třetiny Kubík, který rychlou střelou přivítal Závorku.

20:38
    Také na druhé straně si sáhl na kotouč Cikánek, který před sebe vyrazil střelu Balána.

20:53
    Kubík se snažil dostat přes tři karlovarské hráče, ale dopředu jdou hosté.

21:28
    Po střele od modré čáry nebezpečně sáhl na kotouč přímé před Cikánkem clonící Gríger.

22:22
    U nahozeného puku byl první Podlipnik, který útočícího Přikryla nepustil ke hře.

22:39
    Po souboji v brankovém prostoru kotouč vyplul na vrch levého kruhu, kde se měl k tvrdé střele Kehar.

23:22
    Rohanovo plachtící nahození šlo pouze vedle pravé tyče Rytířů.

23:52
    Také Kružík v útočné třetině pálil vedle branky. Hosté odevzdávají kotouč a střídají.

24:37
    Karlovarský Závorka nyní čelil proti dvěma střelám Repeho, který se s tím od modré čáry příliš nemazal.

25:12
    Kladenští se dokázali dostat na malou chvíli do tlaku. Přihrávkou na modrou čáru se ale sami vykázali z pásma.

25:42
    Podlipnikova střela trefila pouze Stloukala, který svým průjezdem před braknou vjel do trajektorie střely.

25:42
    Karlovarský útočník za pomoci lékáře a Rachůnka odchází na střídačku.

26:14
    Přímo před branku vystartoval zpoza branky Redlich, ale zakončit se mu nepovedlo.

27:18
    Krejčí skvělým obranným zákrokem zastavil Tůmovu přihrávku na najíždějícího spoluhráče!

27:44
    Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.

27:55
    Machač ještě před zajetím za branku soupeře zkusil poslat pas na osamoceného Hořavu, před kterým ale zastavil přihrávku Závorka.

28:10
    Po zakázaném uvolnění se hra vrátí zpět před karlovarskou branku.

28:23
    Rulíkovi se nepodařilo dostat hru do střední třetiny a Kladno tak může pokračovat v útočné kombinaci.

28:46
    Lehké nahození Vachovce srazil Cikánek pouze do pravého rohu.

29:33
    Po prudké přihrávce kotouč skončil opět mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

29:54
    Rachůnek si pohotovou stahovačkou před napadajícím hráčem uchránil kotouč a Karlovy Vary mohou přejít do ofenzívy.

30:46
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Kladnu se nedaří usadit v útočné třetině na delší dobu a Karlovarským se pro změnu nedaří přechod přes střední třetinu.

31:56
    Střelecký pokus Vachovce šel pouze vedle levé tyče do rohu kluziště.

32:15
    Závorka si v přehuštěném prostoru našel skulinku, kterou spatřil a následně lapil Svedlundovu střelu od modré čáry. Následně se v brankovišti hostí strhla menší strkanice.

32:24
    Po vyslání kotouče na Cikánka spěchal Vrdlovec za dorážkou, ale brankář Kladna stihl přikrýt kotouč včas.

32:56
    Domácím se nepodařilo poslat kotouč přes hrazení ven z obranné třetiny, načež vzápětí pálil z ostrého úhlu Stloukal.

33:24
    Po výměně kotouče Kubíka se Zelingrem, se druhý jmenovaný octil zcela sám před levou tyčí, kam se také následně snažil zakončit.

34:17
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Linus Anders Svedlund – 2 min., podražení).

34:30
    Obranné čtyřce Kladna se po zvládnutém vhazování podařilo osvobodit.

34:57
    Po rychlé kombinaci pálil z mezikruží k pravé tyči Kverka! Cikánek zasahuje svou lapačkou, ale hra stále pokračuje.

35:25
    Asi největší šance Karlovarských!!! Po střele z levé strany se kotouč volně pohyboval po brankovišti před ležícím Cikánkem. Tam se snažila dorážce hned trojice Energetiků, ale puk nakonec přistál v lapačce Cikánka.

36:17
    Domácí Rytíři hrají v plném počtu.

36:37
    Kladno se dostalo do přečíslení tři na dva. Přes těsnou obranu Zikmund musel ale zakončit individuálně a jeho střela se tak pouze otřela o boční síťku.

37:23
    Odpískána hra vysokou holí. Vhazovat se bude po levici Závorky.

38:00
    Beránek to i přes těsnou obranu zkusil k pravé tyči po rychlém vyjetí zpoza branky.

38:26
    Po vyhození hry Lenďák dal do svého nahození trochu více síly a kotouč skončil v ochranné síti.

38:43
    Šance zničehonic! Flek od pravého hrazení poslal puk před levou tyč, kde se bez větších problémů dostal ke koncovce Rachůnek!

39:22
    Po tvrdé střele, která se odrazilo od zadního mantinelu se před pravou tyčí snažil pálit z první Flek, ale skákavý kotouč mu přeskočil čepel hole.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ani odehraných čtyřicet minut nám nepřiblížilo vítěze. Týmy odcházejí opět za vyrovnaného stavu do kabin.

40:01

40:18
    Těsně před Kružíkem se zmocnil kotouče Šafář a hosté jdou do protiútoku.

40:55
    Opět špatné střídání Kladna! Na pravém křídle byl zcela osamocený Beránek, jehož pokus k bližší tyčí vyrazil Cikánek.

41:30
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Závorka – 2 min., podražení). Trest odpyká Dávid Gríger.

41:39
    Strnad z mezikruží nastřelil pouze rameno Závorky! O kotouč bojuje Přikryl na pravém hrazení.

42:29
    Kladenští nebezpečně kombinují a také odstřelují Závorkovu branku. Brankář Energie náporu Rytířů zatím odolává.

43:12
    Zbrklé rozehrávky Kladna krátí trest Energetiků.

43:30
    Ti už jsou v plném počtu.

44:09
    Pokus Lenďáka prosvištěl kolem pravé tyče.

44:26
    Pekr prostrčil od pravého hrazení kotouč na Strnada, který jej následně přistrčil k levé tyči na Přikryla! Ten ale na kotouč nedosáhl a prázdnou branku tak netrefil.

45:16
    Machač ze spodní části pravého kruhu trefil pouze Závorku! Hra pokračuje na modré čáře.

45:44
    Hektické chvíle Energetici přečkali a Vachovec posílá hru na polovinu Kladna.

46:12
    Tam se hosté ale příliš dlouho nezabydleli a do útoku jde Svedlund.

46:26
    Střelu od modré zastavil Závorka špičkou betonu! Následně dorážel vedle pravé tyče Tůma!

47:00
    Skvělý atraktivní hokej! Cikánek ramenem čelil proti vysoké střele ke vzdálenější tyči.

47:20
    Ihned po vhazování pálil zápěstím Pekr, jehož střelu reflexivně vytěsnil mimo tři tyče Závorka!

47:29
    Na druhé straně musí být pozorný i brankář Kladna, který zakročil proti střele z levé strany po následném protiútoku Rohana.

47:56
    Zakázané uvolnění Kladna vrátí hru před svatyni Rytířů.

48:13
    Lehké nahození Podlipnikla bylo nebezpečně tečováno na hranici kladenského brankoviště.

48:24
    Kotouč doklouzal ihned po vhazování přímo k Závorkovi, který bez váhání přerušil.

48:33
    Po necelých deseti vteřinách je hra opět přerušena zakázaným uvolněním, tentokrát hostů.

48:50
    Přikryl zpoza branky dostal puk na Pekra, který nedokázal trefit mezírku v pravém růžku!

49:08
    Rytíři opravdu tlačí tvého soupeře. Po další střele se strhl souboj v brankovém prostoru, z něhož kotouč vyjel těsně vedle pravé tyče.

50:12
    Už se zdálo, že se kladenský útočník dostane do individuální koncovky, ale v zásadním momentu mu kotouč sebral položením Šafář!

51:17
    Rozjetému Kružíkovi sebral kotouč Kovačevič, který následně dlouhým a vysokým pasem posílá hru do útočné třetiny.

52:05
    I přes dlouhý souboj o kotouč v pravém rohu, se rozhodí nerozhodl hru přerušit. Puk kontroluje Kladno.

52:35
    Neskutečný nápor Energetiků! Po střele od modré se ke kotouči v těsné blízkosti branky dostal Beránek, který trefil pouze Cikánka!

52:57
    Lehké nahození bekhenda srazil Závorka k levému hrazení.

53:36
    Kehar to zkusil od modré čáry, ale jeho střela neprošla. Na pravé straně si přitom říkal o přihrávku zcela volný Štich.

Dnešní utkání sleduje 4526 diváků.

53:45
    Před brankou Plutnar zastavil střelu svou bruslí.

54:34
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou v blížícím se závěru třetí třetiny do vedení! Po tvrdém střetu zůstal jeden z hostů ležet za brankou, ale hlavní rozhodší nechali hru pokračovat. Krátce na to pálil od modré čáry Štich, jehož dělovku tečoval těsně před závorkou TOMÁŠ REDLICH. Asistence: David Štich.
    54:34 Tomáš REDLICH - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

56:06
    Karlovy Vary se nyní snaží přejít do útočné třetiny, kde by odpověděly na inkasovanou branku.

56:33
    Po zachycené přihrávce pálil od modré čáry z první jeden z Rytířů, kterého vychytal Závorka.

57:14
    Kladenští se před karlovarskou brankou srazili a na malou chvíli hráli ve čtyřech.

58:08
    Nezvyklá pumpa Lenďáka šla těsně vedla branky.

58:28
    Karlovarští musí otevřít hru a dát všechny síly do závěrečného náporu!

58:42
    Kladno stále hraje aktivně a Závorka stále musí zůstat v brance.

59:00
    Jede poslední minuta. Skuhravý nahazuje kotouč do útočné třetiny.

59:07
    Zakázané uvolnění hostů.

59:07
    Plutnar, který ležel za vlastní brankou během první branky Kladna odjíždí do kabin.