Antverpy – Beerschot 2:0 (kon.) | Anderlecht – Club Brugge 1:0 (kon.) | Oostende – Sint-Truiden 2:2 (kon.)
RSC Anderlecht
1:0 (0:0)
Club Brugge KV
Neděle 15.04.2018, 18:00 • Constant Vanden Stockstadion, Brusel • Belgická liga • O titul

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:56:59)

Je konec. Anderlecht nakonec dokázal zvítězit těsně 1:0. V 6. minutě se hosté dostali ke střele, ale orazítkovali pouze tyč. Ve 12. minutě vytáhl Vladimir Gabulov skvělý zákrok z bezprostřední blízkosti. V 52. minutě jsme se dočkali první branky, když centr z levé strany našel hlavu Łukasze Teodorczyka, který zakončil přesně k levé tyči. V 81. minutě hosté srovnali, ale po konzultaci s videorozhodčím nakonec branka neplatila kvůli ofsajdu. Pro Anderlecht je to důležitá výhra, jelikož snížil náskok Brugg na tři body a momentálně je druhý.

90+5

90+5
    Hosté ještě nakopli míč k vápnu Anderlechtu.

90+4
    Centr z pravé strany pouze prosvištěl vápnem až na druhou stranu.

90+3
    Hosté získali autové vhazování na polovině domácích, ale následně se míče ujmul Anderlecht.

90+2
    Dopředu se dostali domácí, ale následná střela byla zblokována.

90+1
    Bruggy se ještě snaží vyrovnat a Anthony Limbombe to udělal skvěle, ovšem jeho následnou střelu vyrazil Matz Sels.

90
    Rozhodčí nastavil pět minut navíc.

89
    Hosté měli rohový kop, ale nakonec z něj nic nebylo a nyní jsou u míče opět domácí.

87
    Hosté mohou jít dopředu, ale obrana Anderlechtu skvěle zabojovala.

85
    Hosté se dostali ke střele, ale ta byla zblokována.

83
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Jelle Vossen.
    81. Neuznaná branka Diabyho.

81
    Video rozhodlo že branka neplatí! Abdoulay Diaby dostal přihrávku za obranu, následně si obešel brankáře a zakončil, ovšem po poradě rozhodčí tento gól neuznal, kvůli ofsajdu!

80
    Střela Wesleyho šla pouze nad bránu Anderlechtu.

79
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Abdoul Karim Danté.

79
    Nyní byl zfaulován Alexis Saelemaekers.

78
    Rjōta Morioka překvapil i svého spoluhráče, že nakonec odcentroval před bránu, kde se ale do zakončení nikdo nedostal.

76
    Nyní se domácí dostali dopředu po pravé straně přes Gerkense.

75
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Stefano Denswil, přichází Jordy Clasie.

75
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Łukasz Teodorczyk, přichází Silvere Ganvoula.

74
    Nyní se po rohu dostal do zakončení hlavou Brandon Mechele, ale přestřelil.

73
    Hosté měli rohový kop, ale následně skončil míč v zámezí od domácího hráče a následuje tak další.

72
    Po rohovém kopu se Abdoulay Diaby dostal do zakončení, ale z bezprostřední blízkosti jej vychytal Matz Sels.

71
    Wesley to udělal skvěle, když se uvolnil a vystřelil, ale jeho rána byla zblokována. Následuje tak rohový kop.

70
    Následně přišla nepřesná přihrávka z domácí strany.

69
    Hra nyní nenabízí nic zajímavého a hraje se především ve středu hrací plochy.

67
    Stefano Denswil poslal k zemi domácího hráče, který dostal pořádného koňára a nyní je ošetřován na hrací ploše.

66
    Ovšem s následným centrem si hostující obrana lehce poradila.

65
    Hostující hráč se dopustil faulu a Anderlecht tak má volný kop.

64
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Lazar Marković, přichází Rjōta Morioka.

63
    Nyní fialky vybojovaly autové vhazování.

62
    Bruggy se snaží něco vymyslet, ale nemohou se dostat blíž k vápnu Anderlechtu.

61
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Lior Refaelov, přichází Wesley.

59
    Kenneth Saief dostal velmi dobrou přihrávku do vápna, ale následně zklamal v zakončení své hráče, když přepálil hostující svatyni.

57
    Domácí odebrali míč hostům a mohou jít dopředu.

56
    Nepřesná přihrávka hostů skončila jen v zámezí.

54
    Domácí jsou nyní nabuzeni a opět se dostali dopředu a vybojovali autové vhazování.
    52. Łukasz TEODORCZYK - 1:0

52
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Anderlecht jde do vedení! Centr z levé strany od Adriena Trebla našel hlavu LUKASZE TEODORCZYKA, který zamířil přesně k levé tyči! Asistence: Trebel.

51
    Nyní domácí získali přímý kop z levé strany.

49
    Hosté se ocitli v ofsajdové pasti.

47
    Hosté se dostali až do vápna, ale nic velkého z toho nakonec nebylo.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

První poločas je u konce. Branka zatím nepadla, ale k vidění pár šancí bylo. V 6. minutě se hosté dostali ke střele, ale orazítkovali pouze tyč. Ve 12. minutě vytáhl Vladimir Gabulov skvělý zákrok z bezprostřední blízkosti.

45+1

45+1
    Matz Sels musel vyjít z brány, aby byl u míče dřív než hostující útočník.

45
    Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.

44
    Hra poslední minuty nic moc nenabízí a hraje se především ve středu hrací plochy.

42
    Nyní přišel faul z domácí strany, ovšem domácí hráč se sám zranil a potřebuje ošetření.

41
    Anderlecht drží míč na své polovině a pokouší se nějak dostat ke střele.

39
    Anthony Limbombe se snažil projít po levé straně, ale skvěle zasáhl domácí obránce a následuje odkop od brány Matze Selse.

37
    Nyní má domácí brankář Matz Sels odkop od své svatyně.

35
    Bruggy nyní získaly autové vhazování na polovině domácích.

33
    Po rohovém kopu ovšem žádná střela na hostující bránu nešla.

32
    Další velká šance, ve které se ocitl Łukasz Teodorczyk, ale Vladimir Gabulov předvedl další velmi dobrý zákrok a následuje rohový kop.

31
    Brandon Mechele sejmul domácího hráče ve středu hrací plochy a dostal žlutou kartu.

30
    Střela se Ruudu Vormerovi nepovedla zrovna nejlépe a Matz Sels tak má odkop od své svatyně.

29
    Následně se domácí hráč dopustil faulu.

28
    Vladimir Gabulov musel být ve středu, když se Łukasz Teodorczyk dostal středem hrací plochy až ke střele, ale hostujícího gólmana nepřekvapil.

26
    Nyní se domácí dožadovali odpískání penalty po zákroku na Łukasze Teodorczyka, ale rozhodčí zůstal v klidu a následuje tak rohový kop pro domácí.

25
    Anderlecht se málem dostal do zakončení ve vápně, ale Adrien Trebel neprošel přes hostujícího obránce.

23
    Nyní domácí získali autové vhazování, ale hned poté míč ztratili.

21
    Nádherný a ukázkový zákrok předvedl hostující obránce, který jako poslední skluzem odebral míč domácímu útočníkovi.

20
    Nyní se hostující hráč Ruud Vormer ocitl v ofsajdové pasti a akce Brugg je zmařena.

18
    Hostující hráč Lior Refaelov se pokoušel vzít míč domácímu obránci, ale následně ho zfauloval.

16
    Střela hostujícího hráče skončila jen u zákroku Matze Selse.

15
    Josué Sá skvěle zasáhl proti útočníkovi Brugg, který ho následně zfauloval.

13
    Nyní jsou u míče opět domácí, ale poté přišla hodně nepřesná přihrávka a následně faul Kennetha Saiefa.

12
    Po následném rohu se do vzduchu snesl Josué Sá, ale jeho hlavičku chytil z bezprostřední blízkosti Vladimir Gabulov!

10
    Střela domácích uvnitř vápna nebyla špatná, ale Vladimir Gabulov předvedl skvělý zákrok.

8
    Nyní Anderlecht získal rohový kop z levé strany, který bude zahrávat Sven Kums.

7
    Následně hosté získali rohový kop, ale ten nic velkého nepřinesl.

6
    V obrovské šanci se ocitli hosté, ale střela z levé strany pouze orazítkovala horní tyč!

5
    Nyní rozhodčí foukl do píšťalky, když se domácí hráč provinil faulem, ovšem to hosty naštvalo, jelikož chtěli ponechat výhodu.

4
    Fialky to zkouší po pravé straně, ale obrana Brugg je zatím koncentrovaná.

3
    Ovšem následně z toho nic velkého nebylo a hosté pouze odkopli míč do bezpečí.

2
    Anderlecht hned na začátku vybojoval rohový kop z pravé strany.

1

RSC Anderlecht: Sels – Saelemaekers, Josué Sá, Dendoncker (C), Obradović – Kums, Trebel, Gerkens – Marković, Teodorczyk, Saief.
    Náhradníci: B. de Jong – Amuzu, Bruno, Danté, Deschacht, Ganvoula, Chipciu, Lokonga, Morioka.

Club Bruggy KV: V. Gabulov – Mitrović, Mechele, Denswil – D. Cools, Vormer (C), Nakamba, Limbombe – Diaby, Vanaken, Refaelov.
    Náhradníci: Horvath – Clasie, Bonaventure, Diatta, Wesley, Poulain, Scholz, Simons, Vossen.

Rozhodčí: Bart Vertenten – Rien Vanyzere, Thibaud Nijssen.

Ve 3. kole skupiny o titul se proti sobě utkají týmy RSC Anderlecht a Club Bruggy KV. V posledním vzájemném zápase vyhrály Bruggy v domácím prostředí vysoce 5:0 a deklasovaly tak fialky. Momentálně se Anderlecht nachází na třetím místě s třiceti jedna body. V posledním zápase vyhrál Anderlecht na půdě Cherleroi 2:1. Bruggy hrají v letošní sezóně skvělý fotbal a nacházejí se tak na prvním místě s třiceti sedmi body. V posledním utkání ovšem podlehli na půdě Gentu 0:1.
    Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.