Tampa – New Jersey 5:3 (kon.) | Boston – Toronto 7:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:3 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:5 (kon.)
Philadelphia Flyers
1:5 (0:1, 1:3, 0:1) Stav série: 1:2
Pittsburgh Penguins
Neděle 15.04.2018, 21:20 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům zámořské NHL. Vrchol sezóny je tu, začalo play-off a boje o Stanleyův pohár a my prostřednictvím tohoto online přenosu budeme sledovat sérii a pikantní pensylvánské derby mezi týmy Philadelphia Flyers a Pittsburgh Penguins.

První utkání v sérii

Tučňáci začali pochopitelně celou sérii na vlastním ledě vzhledem k postavení v tabulce NHL a do zápasu doslova vlétli. První třetinu prvního pensylvánského derby jasně ovládli a vedli 3:0. V té druhé se dal očekávat tlak Letců z Philadelphie, ale ten se nekonal. Naopak hráči Pittsburghu přidali další dva góly a v tu chvíli už nebylo pochyb o prvním bodu pro Penguins. Hosté ani ve třetím dějství nenašli recept na brankáře Murraye a sami poté ještě dvakrát inkasovali. Nakonec utkání skončilo vysoko 7:0 a hattrickem se blýskl kapitán Sidney Crosby. Po prvním vzájemném duelu tak Penguins vedli 1:0 na zápasy a v tom druhém chtěli přidat další.

Druhé utkání v sérii

Jenže hosté se ze svých chyb poučili a ve druhém měření sil to byli oni, kdo dominoval nad svým soupeřem a favoritem série. V poslední minutě první třetiny strhl vedení na stranu Flyers Gostisbehere a Philadelphia tak utkání začala velmi dobře. A hned v první minutě druhé periody vedla už o dvě branky, když se trefil Couturier. Domácí ale neměli nic ztraceno a do třetí části hry šli s odhodláním s utkáním něco udělat. Jenže Flyers vedli v šestačtyřicáté minutě už 4:0 a vypadalo to, že sérii srovnají. Jiskru naděje vykřesal hned po inkasované čtvrté brance Hornqvist, který snížil na rozdíl tří branek. Jenže poslední slovo měli hráči Philadelphie, kteří šestnáct vteřin před koncem třetí třetiny přidali pátý gól, když se do prázdné branky při powerplay Tučňáků trefil MacDonald. První neúspěch tak Philadelphia dokázala smazat a za stavu 1:1 na zápasy se vše stěhuje do Philadelphie.

Série se stěhuje do Philadelphie

Důležitý jeden bod získali hráči Philadelphie a teď budou mít výhodu domácího prostředí, ve kterém se pokusí oba duely vyhrát, aby se přiblížila postupu do dalšího kola play-off. Ovšem nebude to nic jednoduchého. Tučňáci ztrátu bodu budou chtít napravit a minimálně jednou by rádi na ledě Philadelphie zvítězili. Duel určitě opět nabídne skvělou podívanou, nenechte si ho proto ujít.

Československá stopa v utkání

Michal Neuvirth (PHI)
    Jakub Voráček (PHI)
    Petr Mrázek (PHI)
    Radko Gudas (PHI)

Dominik Simon (PIT)

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Philadelphia Flyers: Elliott (Mrázek) – Provorov, Gostisbehere, Sanheim, MacDonald, Manning, Gudas – Giroux, Couturier, M. Raffl – Lindblom, Patrick, Voráček – Konecny, Filppula, Simmonds – Laughton, Lehterä, Read.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rust – Hagelin, Malkin, Hörnqvist – Aston-Reese, Brassard, Kessel – Sheary, Sheahan, Kühnhackl..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Za malý moment zápas začne.

00:01

00:01
    Třetí zápas série, která je zatím vyrovnaná, právě začíná.

00:40
    Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru, Justin Schultz vypálil a jeho ránu kryje domácí gólman.

01:10
    Matt Murray senzačně vychytal brejk, do kterého se dostal Nolan Patrick. Do protipohybu brankáře zakončoval, ale gólman byl pozorný.

01:21
    Chad Ruhwedel rozehrává od své branky, následně byl tvrdě atakován soupeřem.

01:38
    Brian Elliott rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

02:01
    Jori Lehterä dostal kotouč do útočného pásma, následně zakončoval jeho kolega. Brankář hostů kryje kotouč. Následovala potyčka před brankou Pittsburghu.

02:31
    Michael Raffl byl před brankou, pas se k němu nedostal. O něco později jeho kolega tečoval kotouč těsně vedle tyčky. Domácí hráči vstoupili dobře do tohoto zápasu.

03:10
    Hosté dostali hru do středního pásma, následně rozehrává od své branky Oskar Lindblom.

03:43
    Derick Brassard se nedostal do útočného pásma, a tak mohli hrát domácí. Ti se ale do střelecké pozice propracovat nedokázali.

04:10
    Rána Penguins od modré čáry postrádala přesnost.

04:30
    Travis Konecny hledal přihrávkou Valtteriho Filppulu, který ale tečoval prudkou přihrávku mimo branku.

04:56
    Matt Murray má na svém kontě další velmi dobrý zákrok, domácí celek vstoupil i za hlasité podpory z hlediště velmi dobře do zápasu, hosté se musí bránit a nerozhodný stav platí díky jejich brankáři.

05:16
    Ivan Provorov se dostal k odraženému kotouči, jeho rána bekhendovou stranou hole však postrádala přesnost.

05:43
    Shayne Gostisbehere se dostal do postavení mimo hru, což fanoušci domácích hodnotí hromadným pískotem. Nejsou s výrokem čárového sudího spokojení. Vyhodnocení situace bylo správné.

06:02
    Kris Letang rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru domácího celku, hosté se nemohou stabilněji dostat do pásma.

06:30
    Carl Hagelin dostal hru do útočného pásma, ale Patric Hörnqvist o kotouč přišel. Následná rychlá domácí protiakce postrádala přesnost.

07:02
    Oba týmy střídají, puk mají pod kontrolou domácí hokejisté.

07:20
    Brian Elliott přerušuje hru, nechtěl rozehrávat. Následovat bude komerční přestávka.

08:40
    Chad Ruhwedel se pokoušel propracovat do výraznější střelecké pozice, jeho rána ale byla zblokovaná.

08:57
    3:3, tak vypadá statistika zblokovaných střel v tomto zápase.

09:12
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Další hostující akci zakončoval Jamie Oleksiak a výborně zasáhl Brian Elliott.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, aktivněji hraje domácí celek, ale na úvodní branku stále čekáme.

10:25
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí celek špatně rozehrál, do střelecké pozice se tak dostal Patric Hörnqvist. Ten přenechal puk spoluhráči, tím byl SIDNEY CROSBY, který obkroužil branku a snadno zakončoval. Hosté se dostávají do vedení. Asistence: Patric Hörnqvist.
    10:25 Sidney CROSBY - 0:1

11:47
    Wayne Simmonds se pokoušel tečovat před brankou, jeho pokus byl ovšem nepřesný.

11:55
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., podražení).

12:15
    Přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté.

12:30
    Philadelphia musí rozehrávat od své branky.

12:47
    Claude Giroux nedokázal zpracovat kotouč na útočné modré, a tak jeho spoluhráči přišli o pásmo.

13:10
    Puk je za brankou Flyers, Brian Elliott přenechává spoluhráčům.

13:23
    Ivan Provorov se nadvakrát dostal do zakončení, ani jeden z jeho pokusů však nebyl dostatečně přesný.

14:00
    Šest minut hry nás dělí od konce první třetiny, domácí celek hraje aktivně, nyní dobře zakončoval Travis Sanheim, ale trefil jen obránce.

14:41
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Brandon Manning – 2 min., podražení).

15:01
    Přesilovku hraje hostující celek, dostal se do útočného pásma, kde kombinuje.

15:40
    Phil Kessel pálil z dobré pozice, jeho pokus výborně zastavil domácí brankář.

16:00
    Znovu se Penguins usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

16:16
    Flyers se dokázali osvobodit a dostali hru daleko od své branky.

16:34
    Derick Brassard pálil z mezikruží, jeho rána byla nepovedená, Brian Elliott zasahovat nemusel, puk končí mimo.

16:41

17:00
    probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:10
    Claude Giroux velmi dobře vypálil po akci spoluhráčů, jeho pokus ale viděl a snadno zastavil brankář Matt Murray. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

17:41
    Nolan Patrick vybojoval za brankou soupeře kotouč, následně výborně pálil Jakub Voráček, jehož rána byla zblokovaná.

18:17
    Matt Murray senzačně zastavil dva pokusy domácích hráčů. Hosté stále vedou díky o díky svému brankáři.

18:17
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Carl Hagelin – 2 min., sekání).

18:27
    Početní výhodu hrají domácí hokejisté.

18:41
    Claude Giroux pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

19:10
    Claude Giroux pálil z první, jeho rána byla zblokovaná, následně jeho kolega Jakub Voráček zlomil svůj nástroj.

19:35
    Jakub Voráček znovu zakončoval, Matt Murray pozorný.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině vede hostující celek o jednu branku, prosadil se Sidney Crosby. Tento stav platí í díky brankáři Matu Murraymu, který předvedl několik velmi dobrých zákroků.

20:01

20:17

20:17
    Zápas, ve kterém zatím padl jediný gól, pokračuje druhou třetinou.

21:03
    Jake Guentzel vedl útočnou akci svého celku, ale do výraznější šance se nedostal.

21:12
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Claude Giroux – 2 min., sekání).

21:38
    Kotouč má Matt Murray za svou brankou, jeho spoluhráči musí o útočné pásmo bojovat.

22:02
    Domácí hokejisté hrají velmi dobře, drží hru daleko od své branky. Hosté se nemohou dostat do pásma.

22:38
    Jevgenij Malkin nedokázal přesněji vypálit.

22:48
    Hostující celek proměnil přesilovou hru a dostává se do dvoubrankového vedení. Výborně to udělal DERICK BRASSARD, který dostal rychlou přihrávku od spoluhráčů a poslal kotouč pod horní tyčku. Asistence: Phil Kessel a Kris Letang.
    22:48 Derick BRASSARD - 0:2

23:41
    Scott Laughton rozehrává od své branky, domácí byli v úvodu zápasu aktivnější, ale své šance proměnit nedokázali, což je může mrzet.

24:22
    Michael Raffl prodloužil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Následně oba týmy střídají oba týmy.

24:51
    Travis Konecny se nedokázal dostat dostatečně rychle k puku, a tak hrají hosté. Ale jen na chvilku.

25:15
    Hra je přerušena.

25:19
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Justin Schultz – 2 min., vysoká hůl).

25:26
    Kotouč kryje domácí brankář, Brian Elliott neměl komu rozehrát, a tak raději přerušil hru.

25:56
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jakub Voráček – 2 min., hákování).

26:22
    Přesilovku čtyři na tři hrají hostující hokejisté, kteří se ale nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

26:48
    Tvrdou ránou se prosazují hosté. Tentokrát domácího brankáře dokázal prostřelit střelou bez výraznější přípravy aktivně hrající JEVGENIJ MALKIN. Asistence: Kris Letang a Sidney Crosby.
    26:48 Jevgenij MALKIN - 0:3

26:53
    Bleskově po vhazování se do šance dostal BRIAN DUMOULIN, jehož střela mezi betony překvapila brankáře domácího celku Ten puk nedokázal zastavit, další gól pro Penguins. Asistence: Sidney Crosby.
    26:53 Brian DUMOULIN - 0:4

27:53
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., nedovolené bránění).

28:24
    Početní výhodu hraje sice domácí celek, ale nemůže se propracovat do výraznějších šancí.

28:44
    Claude Giroux nahodil kotouč do útočného pásma, jeho spoluhráč byl volný před brankou, ale nedokázal přesněji zakončit.

29:06
    Flyers se usadili před brankou soupeře, kde kombinují. Shayne Gostisbehere pálil nepřesně.

29:27
    Shayne Gostisbehere ještě jednou, tentokrát jeho rána z první končí v moci brankáře Penguins. Matt Murray drží své spoluhráče.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Hostující celek ve druhé třetině vstřelil tři branky a udělal velké kroky k výhře tohoto zápasu.

30:35
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

31:14
    Přesilovku hrají hostující hokejisté. kteří mají dobrý náskok.

31:47
    Sidney Crosby vypálil bez přípravy, jeho ránu kryje domácí maskovaný muž.

32:04
    Flyers dokázali dostat hru do středního pásma, a tak mohli vystřídat.

32:30
    Mnoho času už z přesilovky nezbývá.

32:35

33:10
    Conor Sheary měl velkou šanci, na domácího brankáře ale recept nenašel. Výborně nyní zachytal Brian Elliott.

33:14
    14:14, tak vypadá statistika střel na branku. Skóre je ovšem velmi odlišné.

33:42
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Prvního gólu v zápase se dočkal také domácí celek. Voráček přihrál na modrou čáru, kde byl jeho spoluhráč TRAVIS SANHEIM. Jeho rána prolétal mezi bruslemi hostujícího obránce a zapadla přesně do mezery ve výstroji gólmana. Asistence: Jakub Voráček a Nolan Patrick.
    33:42 Travis SANHEIM - 1:4

34:35
    Jevgenij Malkin jemně tečoval kotouč před brankou, ale i tak dokázal Brian Elliott zasáhnout.

34:56
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, po zakázaném uvolnění se vhazuje před brankou Pittsburghu. Nejprve ale komerční přestávka.

36:03
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Flyers se pokouší zdramatizovat zápas, ale hostující obrana je pozorná.

36:27
    Sidney Crosby se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale jeho rána postrádala přesnost.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:09
    Pittsburgh rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

37:30
    Carl Hagelin měl na hokejce pátou branku svého celku, jeho rána ale končí nad brankou poté, co ji vyrazil domácí Brian Elliott.

38:25
    Shayne Gostisbehere to zkoušel od modré čáry, jeho rána ale byla zblokovaná.

38:40
    Philadelphia rozehrává od své branky, sledujeme akci domácích.

38:51
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Derick Brassard – 2 min., podražení).

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, Brian Dumoulin dostal puk za branku domácího celku.

39:20
    Přesilovku hrají hráči Flyers.

39:30
    Shayne Gostisbehere od modré čáry trefil brankáře Penguins.

39:50
    Puk končí za brankou domácích, více se toho už nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyři góly jsme viděli ve druhé třetině, nejprve hostující celek navýšil své vedení na 4:0, a pak se ránou od modré čáry po Voráčkově přihrávce prosadil Travis Sanheim, který vstřelil první branku v kariéře v play-off.

40:01

40:25
    Přesilovka domácího celku pokračuje ve třetí třetině, rychle se dostal do útočného pásma.

40:37
    Jakub Voráček vypálil a jeho ránu kryje hostující gólman.

40:51

41:08
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají nyní domácí, Valtteri Filppula vedl další jejich útočnou akci, ale vypálit nedokázal.

41:43
    Jakub Voráček při dalším pokusu o střelu přišel do kontaktu se soupeřem, sudí nechávají hru plynout.

42:05
    Radko Gudas pálil od modré čáry, jeho rána končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

42:27
    Mnoho vyložených šancí jsme zatím ve třetí třetině neviděli. Puk kryje po střele od modré čáry domácí brankář.

42:41
    Brian Elliott kryje kotouč po střele, kterou vyslal s osmičkou hrající Brian Dumoulin.

42:55
    Hra je přerušena, puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:06
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., vysoká hůl).

43:27
    Sidney Crosby zakončoval a jeho projektil kryje brankář Brian Elliott, který podržel své spoluhráče.

44:40
    Hra je přerušena, Patric Hörnqvist se pokoušel zakončit, ale brankáře Flyers prostřelit nedokázal.

45:13
    Ivan Provorov se položil do střely soupeře, a tak nenechal hostujícího hráče přesněji zakončit.

45:43
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího celku.

46:13
    Komerční přestávka.

46:13
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jakub Voráček – 2 min., vysoká hůl).

46:44
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

47:08
    Jevgenij Malkin a JUSTIN SCHULTZ si vyměnili dvakrát kotouč a druhý jmenovaný ránou od modré čáry bez přípravy prostřelil domácího brankáře. Asistence: Jevgenij Malkin, Sidney Crosby.
    47:08 Justin SCHULTZ - 1:5

47:43
    Tři hosté mířili na jediného obránce. Akci zakončoval po rychlém pasu Bryan Rust a jeho ránu velmi dobře zastavil domácí brankář. Brian Elliott má na svém kontě další dobrý zákrok.

48:11
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme aktivní hru hostujícího celku, který také výrazně vede.

49:03
    Jevgenij Malkin, dnes aktivně hrající, se pokoušel propracovat do střelecké pozice, jeho akci ale zastavil dobře připravený obránce.

49:25
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Flyers.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Pittsburgh vede o čtyři branky a míří za výhrou v tomto třetím zápase v sérii.

50:26
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Radko Gudas – 2 min., podražení).

50:43
    Během vyloučení českého hráče hrají přesilovou hru hosté, kteří tak mohou navýšit své vedení.

51:02
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, v poklidném tempu se dohrává zápas.

52:05
    Jake Guentzel vedl útočnou akci svého celku, ale přes domácí obránce se do zakončení nedostal. O puk přišel za brankou soupeře.

52:22
    Čtyři vteřiny zbývají z Gudasova trestu a hra je přerušena. Vhazovat se bude před brankou hostů.

52:26

53:20
    Sean Couturier se dostal do útočného pásma, spoluhráč mu přiťukl puk, ale nikdo z domácích nedokázal vypálit na branku.

53:42
    Carl Hagelin rozehrává od své branky, hosté kontrolují dění na hrací ploše. Vyložené šanci si nevytváří.

54:07
    Jevgenij Malkin vypálil od modré čáry, ale minul branku.

54:15

54:34
    Po krátké přestávce pokračuje dál třetí třetina, hostující Penguins vedou o čtyři branky a mají namířeno k výhře v tomto zápase.

55:10
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Domácí hráči se pokouší něco vymyslet, ale nemohou přesněji trefit branku.

55:43
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sidney Crosby – 2 min., hákování).

56:00
    Špatné vhazování znamená, že domácí celek musí začínat a rozehrávat až od své branky.

56:12
    Riley Sheahan vedl akci svého celku, při vlastním oslabení pálil hodně nepřesně.

57:43

57:45
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Riley Sheahan – 2 min., sevření puku rukou).

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce zápasu, přesilovku hraje domácí celek.

58:53
    Shayne Gostisbehere pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

59:20
    Domácí rozehrávají od své branky, hosté velmi dobře brání.

59:30
    Travis Konecny byl za brankou, prodloužil kotouč na modrou čáru.

59:40
    Rána od modré čáry postrádala přesnost, a pak se hosté osvobodili.

Československá stopa v utkání:
    Jakub Voráček (PHNI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:25
    Radko Gudas (PHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:24

1. Sidney Crosby (PIT) 1+3
    2. Matt Murray (PIT) 26 zák., 1 gól, 96,3%
    3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1

Hostující celek o své výhře rozhodl ve druhé třetině, ve které se dostal do vedení 4:0. Pak dokázal domácí Travis Sanheim po přihrávce Voráčka snížit. Ve třetí třetině už hosté kontrolovali hru a navýšili své vedení. Ve třetím zápase v sérii, prvním v Philadelphii vyhrává Pittsburgh 5:1 a v sérii vede 2:1 na zápasy. (00:00:03)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 34. Sanheim (Voráček, Patrick) – 11. Crosby (Hörnqvist), 23. Brassard (Kessel, Letang), 27. Malkin (Letang, Crosby), 27. Dumoulin (Crosby), 48. J. Schultz (Malkin, Crosby)

Rozhodčí: Dwyer, Rooney – Nansen, Devorski

Diváci: 19 955