Martin – Považská Bystrica 1:4 (kon.) | Jokerit Petržalka – Kežmarok 3:1 (kon.)
ŠKB Martin
1:4 (0:1, 0:3, 1:0) Stav série: 1:3
PROTEF Považská Bystrica
sk Neděle 15.04.2018, 11:00 • Športová hala na Podháji • Play-off Extraligy (SK)

Vyjadrenia po zápase:

Peter Petrák (tréner ŠKB Martin): "Chceli sme sa pobiť v tomto zápase aby sme ešte neukončili sériu doma. Efektivita však bola na našej strane prakticky nulová, s jedným gólom nemôžeme chcieť vyhrať. Mali sme výhodu domáceho prostredia, ktorú sme ale rovnako ako včera nedokázali využiť. Celá séria sa lámala už skôr, stalo sa tak v druhom vzájomnom zápase. Viedli sme 1:3, víťazstvo sme si ale nechali ujsť pomedzi prsty. V tomto zápase nám súper ukázal, že aj z minima sa dá vyťažiť maximum. Počas základnej súťaže sme bojovali s nízkym počtom hráčov, v rámci Turčianskej súťaže nie je až taký veľký výber. Nielen kluby ako Považská Bystrica ale aj ďalšie sú nútené hľadať hráčov inde ako vo svojich liahňach, všetci pociťujeme, že Extraliga potrebuje skúsenosť i dravosť. Po skončení série ale súperovi gratulujeme k postupu, veríme, že sa pobije o najcennejšie kovy. Je však naďalej pre nás veľkým úspechom, že sme i napriek 12 statočným, ktorí nastupovali pravidelne dokázali postúpiť až do play-off. Ceníme si však aj to, že sme s víťazom základnej súťaže dokázali držať rovnocennú partiu."

Tomáš Regec (tréner HBK PROTEF Považská Bystrica): "Toto stretnutie bolo oveľa viac ubojované ako to predchádzajúce. Rozhodovali rýchle góly v druhej tretine, domácim sa po nich roztriasli kolená, na vedenie už nedokázali odpovedať. V tretej tretine sme si už výsledok dokázali ustrážiť, verili sme si, že to dokážeme prečkať bez väčších problémov. V situácii, kedy sme boli v rámci stretnutí play-off favoritom, sme sa ocitli vôbec po prvýkrát. V domácich stretnutiach nám práve tento fakt zväzoval ruky. Vonku hráči hrali veľmi dobre takticky, to bolo rozhodujúcim faktorom úspechu. Zlomový moment v prípade dnešného zápasu sa zrodil ešte na konci prvej tretiny kedy sa nám podarilo štyri sekundy pred koncom otvoriť skóre. Na tento gól domáci nedokázali odpovedať, naopak v úvode druhej tretiny inkasovali ďalšie dva góly a bolo prakticky po zápase. Po prvýkrát sme sa tak ocitli vo výnimočnej situácii pre Považskú Bystricu. Máme veľkú radosť a ideme ďalej. Naďalej sme však tímom, ktorý môže len prekvapiť. Semifinále je pre nás nová skúsenosť, do ďalšej série pôjdeme s kľudom. Chceme sa určite pobiť o finále, zbytočnú nervozitu si však nepripúšťame." (17:14:36)

Martin ukončil sériu prehrou 1:4 s Považskou Bystricou, ktorá pokračuje v súťaži ďalej. Góly: 34. Zluky (Tomka) – 15. Šamaj (Ďurkech), 18. Pružinský (Kukučka), 19. Ďurkech (Ďurkech), 29. Piják (Rufati, Čičala).

45:00
    Jaroslav Sušienka (MAR) inkasuje osobný 10-minútový trest za nešportové správanie.

44:53
    Sušienka ešte v závere skúša pozornosť brankára. Ten si s týmto pokusom poľahky poradil.