Pondělí 16.04.2018, 18:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL • Finále

Jiří Sekáč (KAZ) – 0 (0+0, 12:10) (20:39:24)

Střely na branku: 23:26.
    Vyloučení: 4:6.
    Využití: 1:1.
    Hity: 16:15.

Je za námi druhé finálové utkání Kontinentální hokejové ligy. V tom byli opět úspěšnější hráči Kazaně, kteří porazili CSKA i podruhé 2:1. Domácí se dostali do vedení v první třetině, kdy se prosadil neproduktivnější hráč play-off Justin Azevedo. Ten využil dvojnásobnou početní výhodu. Ještě v téže třetině ale hosté vyrovnali. Necelou minutu před koncem se prosadil Bogdan Kiselevič.

Podruhé v zápase se dostala Kazaň do vedení na konci prostřední třetiny, kdy se trefil Rob Klinkhammer. Byla to rovněž vítězná branka zápasu.

Ve třetí dvacetiminutovce se hostům už vyrovnat nepodařilo a do Moskvy se tak série přesouvá za stavu 2:0 pro Kazaň. Třetí zápas je na progeamu ve středu od 18:30.

59:45
    Kazaň vyhazuje zkušeně do středního pásma, vypadá to na druhé vítězství domácích.

59:32
    Domácí to zkoušeli přes celé hřiště do prázdné branky, ale neuspěli. Píská se zakázané uvolnění a CSKA si navíc vybírá oddechový čas.

59:15
    CSKA to zkouší bez brankáře!

58:30
    Už pouhých devadesát sekund do konce třetí části. Hraje se v obranném pásmu CSKA.

57:32
    Justin Azevedo dostal z ničeho nic příležitost k zakončení, když mu přihrál jeden z hostujících hráčů. Se svou šancí si ale neporadil. Kotouč si natáhl příliš do strany a sám se vyhnal z ideálního střeleckého úhlu.

56:31
    Teď letělo směrem na Garipova několik střel a semlela se před ním menší mela. Nicméně puk za jeho zády neskončil. CSKA stále tak jeden gól pozadu.

55:42
    CSKA se snaží, dře, ale vyrovnání mu zatím není souzeno. Je více na puku, ale to je tak vše.

54:15
    Domácí ale vyvážejí kotouč a sbírají další drahocenné vteřinky. CSKA musí opět začínat až od vlastní branky.

53:30
    Čas se hráčům moskevského CSKA povážlivě krátí. Už pouze šest a půl minuty do konce. Vhazování v obranném pásmu Kazaně.

52:52
    CSKA v plném počtu.

52:25
    Domácí jsou sice po celou dobu v pásmu, ale přesilovka je zatím bez střel.

51:51
    Kazaň má další příležitost přesilové hry a tlačí se za třetím gólem, který by mohl tento zápas rozhodnout.

50:52
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., hrubost).

50:24
    Když už se hráči v bílých dresech dostanou do útočného pásma a k případné střele, tak vše hasí jistý Garipov.

49:40
    Kazaň nenapadá příliš vysoko. Čeká na svého soupeře ve středním pásmu a rozbíjí jeho nájezdy.

48:55
    Nyní se hosté dostali k zakončení, ale Garipov zasáhl naprosto bez problémů.

48:22
    Moskva rozjíždí svou další útočnou akci zpoza vlastní brány. Času na vyrovnání má ještě spoustu.

47:41
    Až po skončení početní výhody jsou domácí v útočné třetině. Ale ne na moc dlouho. CSKA se osvobozuje a vyváží touš mimo hlavní nebezpečí.

46:56

46:18
    Kazani se ale přesilová hra příliš nedaří a nemůže se probojovat do pásma.

45:35
    Komplikace pro CSKA. Další oslabení jim bere opět síly a drahocenný čas.

44:56
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Kuzmenko – 2 min., vysoká hůl).

44:20
    Hokejisté Ak Barsu se opět snažili o rychlý brejk, ale puk přejel všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

43:03
    Kazaň se dostala do rychlého protiútoku a jen tak tak, že neodskočila do dvougólového vedení. Na přihrávku před branku nedosáhl jeden z útočníků pouze o pár centimetrů.

42:15
    CSKA mělo štěstí a stále tak ztrácí pouze jednu branku. Nyní se tlačí opět do útoku. Ale obrana Kazaně funguje výtečně.

41:33
    Domácí už se radovali ze třetí branky! Danis Zaripov se dostal před hostujícího gólmana a na druhý pokus dostal kotouč do branky CSKA. Jenže z důvodu kopnutí nemůže být branka uznána.

40:55
    Kazaň stále v pásmu, ale kotouč létá zatím pouze za brankou.

40:22
    Domácí pokračují na začátku poslední třetiny v přesilové hře.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 18:19.
    Vyloučení: 4:4.
    Hity: 13:9.

Po odehraných čtyřiceti minutách vede domácí Ak Bars Kazaň 2:1. Stále sledujeme velmi vyrovnané utkání a šance jsou na obou stranách. Do průběžného vedení se domácí dostali ve 37. minutě zásluhou Roba Klinkhammera. Uvidíme, zda dokáže v poslední třetině CSKA alespoň vyrovnat a dostat zápas do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:45
    Kazaň se dostala k zakončení ještě v závěru druhé třetiny, ale Sorokin byl na místě.

39:30
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Vladimir Žarkov – 2 min., vražení na hrazení).

39:13
    Obrovský závar před Garipovovo brankou! Hosté se dostali k několika střeleckým pokusům. Závaru před domácím gólmanem však nikdo nedokázal využít.

38:17

37:50
    Hosté jsou v podstatě po celou dobu přesilové hry v útočném pásmu. Vyrovnat se jim zatím nedaří. Střelby je z jejich strany málo.

36:59
    CSKA má velký tlak, ale Garipov je dnes výborný. Teď zabránil srovnání stavu a drží tak svůj celek.

36:17
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexej Potapov – 2 min., faul loktem).
    36:06 Rob KLINKHAMMER - 2:1

36:06
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí hokejisté opět vedou! ROB KLINKHAMMER dostal přihrávku od Michaila Gluchova do pravého kruhu. Prvně jmenovaný poté naprosto přesně zamířil na zadní tyč! Branku musel ještě potvrdit videorozhodčí, ale gól platí a Kazaň tak vede.
    Asistence: Michail Gluchov.

35:48
    Garipov musel řešit velice nepříjemný pokus od modré.

35:04
    Na obou stranách jsme teď viděli několik nepřesností.

34:09
    Moskvané se dostali do své útočné třetiny a několika ranami teď obstřelovali Garipova. Ani jeden z pokusů se ale neujal.

33:17

32:30
    Kazaň stále v útočném pásmu. CSKA se výborně brání.

31:52
    Obrovská šance domácích v přesilové hře! Před Sorokinem vznikla trma vrma a hostující gólman už ležel na zemi. Nicméně ani jeden z hráčů v zeleném dresu nedokázal dostat kotouč z bezprostřední blízkosti za jeho záda.

31:17
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., podražení).

30:47
    Po delší odmlce útočí také Kazaň. Dokonce si vykoledovala faul a bude mít možnost přesilové hry.

29:58
    Další střelu od modré vyráží Garipov. Stav se nám v polovině zápasu nemění.

29:28
    Grigorenko pálil z pravé strany. Jeho pokus byl jemně tečovaný jedním z obránců, ale touš skončil nakonec mimo tři tyče.

29:14
    Kazaň v plném počtu.

28:35
    Lukojanov nyní zabránil přihrávce a vyhazuje přes všechny čáry.

28:00
    Tým z Moskvy má možnost další přesilové hry. Zatím se jim však nedaří usadit se v útočném pásmu.

27:14
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., hákování).

26:40
    Poslední minutka se nám odehrává spíše ve středním pásmu. Oba týmy dobře brání svou modrou čáru.

25:52
    Alexandr Svitov přihrával před branku už z velkého úhlu. Tam se dostal k dorážce jeden z jeho spoluhráčů, ale ani nadvakrát nedokázal Sorokina pokořit.

24:55
    Ak Bars přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a momentálně zatápí svému soupeři. Na třetí gól zápasu stále čekáme.

24:07
    Střelu jednoho z domácích hráčů od modré Sorokin vyráží do bezpečí.

23:28
    CSKA se snažilo o rychlý přechod do útoku, ale vyhazují přes celé hřiště na zakázané uvolnění.

23:09
    Hosté jsou aktivnější. Kazaň v prostřední části zatím nestíhá.

22:39
    Marčenko pálil z mezikruží, ale Garipov předvedl pěkný zákrok pravým betonem. Kotouč tak vykopl do bezpečí.

22:12

21:17
    Po nepřesné přihrávce se CSKA samo připravuje o útočnou třetinu.

20:50
    CSKA se drží v útočném pásmu a trpělivě kombinuje. Zatím bez jediné střely na branku.

20:12
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., podražení).

20:01

Statistiky po první třetině

Střely na branku: 10:8.
    Vyloučení: 1:2.
    Hity: 5:4.

Za prvních dvacet minut hry jsme viděli dvě branky. A obě v přesilových hrách. Nejprve se prosadila domácí Kazaň, která využila dvojnásobnou přesilovku a necelou minutu před koncem CSKA srovnalo krok. Hrál se velmi vyrovnaný a svižný hokej. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    19:16 Bogdan KISELEVIČ - 1:1

19:16
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Necelou minutu před koncem hosté vyrovnávají! BOGDAN KISELEVIČ napřáhl na levém kruhu a o beton Garipova skončil až v brance!
    Asistence: Greg Scott, Alexandr Popov.

18:35
    CSKA se nedaří držet v útočném pásmu. Další akci musejí rozjíždět zpoza vlastní branky.

17:35
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Burmistrov – 2 min., podražení).

16:17
    Andrej Markov nahazoval od modré a před brankářem clonil Azevedo. Ten však kotouč nezasáhl a puk skončil ve výstroji Sorokina.

15:17
    Po delší době se Kazaň osmělila a hraje se pro změnu v jejím útočném pásmu.

14:06
    CSKA je momentálně lepším celkem, je aktivnější, ale nedostává se k výraznějším gólovým příležitostem.

13:24
    Když už nějaká střela projde, je na místě pozorný Garipov, který si připsal už několikátý úspěšný zákrok a nemusel zatím lovit ani jeden puk ze své klece.

12:27
    Hosté už jsou opět usazeni v útočném pásmu a tlačí se za vyrovnáním. Obrana Kazaně však zatím funguje velmi dobře.

12:19
    Klasické oslabení už CSKA ubránilo a jsou opět v plném počtu.

11:15
    Další velké šance kazaňských hokejistů. Ti se při stále probíhající přesilové hře dostali k několika zajímavým střeleckým pokusům, ale ani jedna v brance neskončila. A to na jednoho ze střelců zívala prázdná branka.
    10:08 Justin AZEVEDO - 1:0

10:08
    Domácí využívají dvojnásobnou přesilovou hru! JUSTIN AZEVEDO dostal nabito na vrchol pravého kruhu a z první propálil Sorokina, který proti jeho bombě neměl příliš šancí.
    Asistence: Danis Zaripov.

09:41
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., podražení).

09:23
    Půl minuty přesilovky už má Kazaň za sebou a ještě se nedostala ani do pásma. CSKA se brání výborně.

08:53
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Pašnin – 2 min., nedovolené bránění).

08:27
    Kazaň nyní kombinovala v útočném pásmu až příliš a po nepřesné přihrávce se připravila o možnost vstřelit první branku zápasu.

07:38
    Greg Scott byl v tutové šanci! Z ničeho nic se k němu odrazil kotouč a on byl úplně sám před Garipovem. Ten první střelu vyrazil lapačkou a následně si poradil také s dorážkou hostujícího útočníka.

06:28
    Maxim Šalunov se proháčkoval do útočné třetiny a střelou švihem prověřil Garipova. Ten bezpečně chytá.

05:42
    Nyní zahrozilo i moskevské CSKA. Před Garipovem tečoval jeden z hostujících útočníků, ale kotouč skončil těsně mimo.

05:25
    Justin Azevedo měl velkou příležitost, když si nabruslil před Sorokina. Ale jeho blafák gólman hostí vyráží a stav se stále nemění.

04:15
    Několik zajímavých střeleckých pokusů už jsme viděli. Na nějakou obrovskou šanci ale zatím čekáme. Nicméně se hraje v poměrně velkém tempu.

03:20
    Ale opět šance na druhé straně. Střelu z levého kruhu Sorokin vyráží.

02:38
    Po krátkém tlaku Kazaně hrají opět s kotoučem hráči z hlavního města. Ti se nastěhovali do útočného pásma.

01:41
    Sidorov vyslal nebezpečnou střelu od modré čáry. Sorokin se musel hodně ohánět, ale zatím drží bezbrankový stav.

01:02
    Hraje se více v útočném pásmu CSKA. V úvodu zápasu je zatím aktivnější..

00:30
    O první střelu v zápase se postaral hostující Grigorenko. Garipov bez problémů chytá a bude se vhazovat po jeho pravici.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Markov, Jarullin, Batyršin, Ljamkin, Ohtamaa, Manuchov, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Zaripov, Tkačov, Galijev – Lukojanov, Burmistrov, A. Potapov – M. Gluchov, Svitov, Klinkhammer.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič, Ar. Sergejev, Nestěrov, Marčenko, Pašnin, Naumenkov, Makjejev – Ničuškin, Al. Popov, K. Petrov – Tělegin, Šalunov, Grigorenko – Ljubimov, Andronov, V. Žarkov – Kuzmenko, Světlakov, Scott – Kaprizov.

Rozhodčí: Kulakov, Bělov – Sadovnikov, Ivanov.

1. finálový duel

Ak Bars Kazaň – CSKA Moskva 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
    Branky a nahrávky
    : 9. Galijev (Ľamkin, Tkačov), 49. Galijev (Tkačov, Zaripov) – 34. Ničuškin (K. Petrov, Popov)

CSKA Moskva

Na druhé straně stojí CSKA, které se v základní části umístilo na druhém místě za vedoucím Petrohradem. Tyto oba celky naprosto dominovaly celé Západní konferenci, neboť měli na třetí Jokerit náskok více než dvaceti bodů. CSKA mělo cestu do finále mnohem složitější, při putovaní za vytouženým cílem se nejdříve střetlo s městským rivalem Spartakem. Hostující tým dnešního utkání potvrdil roli jasného favorita a s přehledem zvítězil ve všech čtyřech zápasech. Následně se do cesty připletl finský Jokerit, který pořádně pozlobil soupeře. CSKA ale potvrdilo větší kvalitu a v posledních dvou zápasech ani jednou neinkasovalo. Lukrativní souboj se odehrál v semifinále, kde se proti sobě postavil Petrohrad a právě CSKA. Mírným favoritem tohoto semifinále byl první jmenovaný celek, který ale nakonec odjel s výsledkem 2:4 na zápasy.

Hokejisté Kazaně se v základní části zastavily až na vedoucí příčce Východní konference, na které měli na druhou Ufu náskok sedmi bodů. Kazaň se celou dobu starala o velmi ofenzivní hokej, přičemž se ve své konferenci opírala o třetí nejproduktivnější ofenzívu. Co se týče vyřazovacích bojů, tam se domácí celek dnešního utkání probojoval bez větších problémů do samotného finále. Za celou dobu ztratil pouze dva zápasy a navíc si v semifinále poradil hladkým způsobem 4:0 na zápasy s Traktorem Čeljabinsk. Kazaň se spoléhá na neproduktivnějšího hráče celé play off, kterým je Justin Azevedo. Kanadský forvard zatím nasbíral jednadvacet bodů, přičemž je se čtrnácti asistencemi nejlepším nahrávačem vyřazovacích bojů. Třetí neproduktivnější hokejista týmu je Jiří Sekáč, který zatím nasbíral dvanáct kanadských bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 11. Azevedo (Zaripov), 37. Klinkhammer (M. Gluchov) – 20. Kiselevič (Scott, Al. Popov)

Rozhodčí: Kulakov, Bělov – Sadovnikov, Ivanov