Turecko – Hongkong 6:1 (kon.) | Bulharsko – Gruzie 3:5 (kon.) | Jihoafrická rep. – Tchaj-wan 2:5 (kon.)
Turecko
6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Hongkong
Úterý 17.04.2018, 13:00Mistrovství světa - III. A Divize • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Na mistrovství světa III. divize se spolu během úterního programu druhého kola skupiny utkají týmy Turecka a Hong Kongu. Tedy celky, které svá úvodní střetnutí prohrály.

Turci, kteří loni sestoupili z II. B divize a touží po návratu, v úvodním klání prohráli s Gruzií 2:6 a pramálo jim bylo platné, že se už ve třetí minutě ujali vedení.

Hong Kong nevstoupil do turnaje o moc lépe, když prohrál 1:5 s Tchaj-wanem. V případě Hong Kongu se jednalo poměrně o velké překvapení, jelikož do zápasu šel jako mírný favorit. Podobně jako Turecko se dokázal ujmout vedení, ale od stavu 1:0 se už prosadit nedokázal.

Kvalitativně by na tom mělo být o něco lépe Turecko, ale úvodní zápasy prokázaly, že papírové předpoklady nemusejí odpovídat skutečnosti. Čeká nás tak dozajista vyrovnaný zápas, ve kterém poražený prakticky ztratí šanci na boj o přední umístění na medailových pozicích, i boj o postup do II. B divize.

Turecko: Bozaci (Karagül) – Savas, Salt, F. Faner, Y. Kars, E. Faner, Elakas, Aktürk (A) – Özmen (C), Solak, Semiz (A) – Taygar, Bakal, Kavaz – O. Kars, Bingol, Takar – Inanc, Demirezen.

Hong Kong: Kcheung (K. Ho) – Leung (C), K. H. Wong, Jieung, Fung, Lam, P. W. Čcheung, Č. K. Kchan, Ma (A) – Šam (A), S. H. Kchan, Tchang – To, J. Ho, T. Wong – Lo, Fu, Lau – Tchaj.

Rozhodčí: Magnusson (SWE) – Beresford (GBR), Burger (RSA).

Oba týmy dorazily na ledovou plochu. Utkání začne během několika málo okamžiků.

00:01

00:38
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Tomu se říká bleskový začátek! Solak zavezl po vhazování kotouč do útočného pásma a rozehrál kombinaci, při níž Turci dokázali zamotat soupeři pořádně hlavu. Na jejím konci se za brankou kotouče zmocnil Semiz, který našel před brankovištěm EMRAHA ÖZMENA, jenž otevřel skóre zápasu. Asistence: Serdar Semiz, Gokalp Solak.
    00:38 Emrah ÖZMEN - 1:0

01:05
    Hong Kong se pokusil o útočný výpad, ale byl zastaven kvůli postavení mimo hru.

02:00
    Čchunovo nahození sbírá turecká obrana. Turci v úvodu střetnutí drží pevnou hráz na modré čáře.

02:40
    Oba týmy se dopustily menších chyb při přechodu středního pásma.

03:30
    Turci uzamkli soupeře v obranné třetině, ale nedaří se jim vymotat od mantinelu. Na brankáře Kcheunga zatím puky nelétají.

04:02
    Hong Kong se osvobodil, ale pouze odevzdává puk.

04:40
    Bude se poprvé v utkání vylučovat. Dvě minuty za podražení obdržel Wong a Turecko si zahraje přesilovku.

05:01
    Hong Kongu se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

05:28
    Před brankou operující Solak se pokusil tečovat nahození od modré čáry, ale netrefil se a Kcheung vyráží kotouč.

05:52
    Další zákrok Kcheunga po střele od modré.

05:55
    Problémy Hong Kongu narůstají. Dvě minuty obdržel Jieung za držení hole a Turecko bude mít výhodu dvou mužů v poli.

06:30
    Turci kombinují, ale ke střele se zatím neodhodlali.

06:43
    Až Taygar to vzal na sebe, ale jeho střele chyběla rychlost a Kcheung bez problémů kotouč chytil a ukryl pod lapačku.

06:48
    Zatímco se Hong Kongu podařilo vyhodit puk, Wong je zpátky na ledě.

07:10
    Turci se opět musí vracet až za vlastní branku.

07:37
    Kcheung má puk ve své moci a přerušuje hru.

07:45
    Opět se brankáři Hong Kongu podařilo ukrýt kotouč ve své výstroji a přerušit hru.

07:55
    Dlouhá přesilovka Turecka je u konce.

08:34
    Tchang na zadním mantinelu v útočném pásmu nevybojoval puk a nadále se jeho týmu nepodařilo na brankáře Bozaciho vyslat ani jednu střelu.

08:57
    To na druhé straně si Kcheung připsal už desátý zákrok. Bude se vhazovat po jeho levici.

09:20
    Turci byli sice vytlačeni z útočného pásma, ale velmi rychle se vrací. Zatím zcela jednoznačně diktují tempo utkání.

10:08
    Pěknou přihrávku do jízdy dostal Lo, který prošel přes útočnou modrou čáru, po najetí do levého kruhu poprvé prověřil připravenost Bozaciho.

10:59
    Hodně nepřesnou zpětnou přihrávku do vlastního pásma předvedl Chej To, jehož polonahození musel hasit až brankách Kcheung. Skoro to vypadalo, jako by si To spletl strany.

12:00
    Hraje se dlouho bez přerušení. Oba týmy se při svých útocích dopouští ztrát puku.

12:59
    Do úniku na pravém křídle se dostal Inanc, ale jeho střela na bližší tyč skončila jen na zadním mantinelu.

13:33
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Hong Kongu. Lo se dopustil icingu.

14:33
    Turci opět roztáčí kolotoč přihrávek v útočném pásmu a snaží se najít dobrou střeleckou pozici.

15:01
    Semiz zkoušel odvážně zpoza branky přihrát do prostoru mezi kruhy, ale kotouč neprošel.

15:30
    Hong Kongu se nedaří vymanit ze sevření.

15:57
    Tvrdá střela Karse skončila jen na betonu Kcheunga, který byl připraven.

16:20
    Vylučuje se poprvé na straně Turecka. Taygar byl až příliš dotěrný k soupeřově brankáři a odchází na trestnou lavici.

16:36
    Turci jdou do tří! Na zadním mantinelu zbytečně fauloval Faner.

16:52
    Hong Kong právě vstřelil branku!
    Hráči v bílých dresech využívají dvojnásobnou přesilovku! Ke střele od modré se dostal Tchang, jehož ránu sice Bozaci vyrazil, ale pouze na hokejky soupeřů. Po několika odrazech se puk dostal k ALVINU ŠAMOVI, který z dorážky srovnává na 1:1! Asistence: Jasper Tchang, Jordan Ho.
    16:52 Alvin ŠAM - 1:1

17:00
    Pokračuje klasická přesilovka pěti proti čtyřem.

17:30
    Turci aktivně přistupují ke svým soupeřům a drží je daleko od své branky.

18:23
    Opět se vylučuje na turecké straně. Dvě minuty za hákování obdržel Savas Akturk.

18:36
    Turci hrají ve čtyřech. Zároveň útok Hong Kongu zastavilo postavení mimo hru.

18:42
    Po vhazování Turci rychle odpálili puk až za Kcheungovu klec.

19:15
    Oslabení Turci se pokusili vyrazit do protiútoku, ale na polovině si to rozmysleli a Taygar jen nahodil.

20:00

Turecko sice vstoupilo do utkání výborně a už v první minutě se ujalo vedení, ale střelecky nedokázalo svou jasnou převahu potvrdit. Sice byli dlouho mnohem lepším týmem, avšak v brance Hong Kongu se doslova překonával Kcheung. Navíc sami Turci nabídli soupeřům možnost ke srovnání, když v rozmezi jen 13 vteřin dvakrát faulovali a Šam dvojnásobnou přesilovku využil.

Turecko na střely sice vede 17-2, na góly je však skóre vyrovnané.

Další třetina začne přibližně v 13:51.

20:01

20:23
    Turecko hraje v plném počtu.

20:29
    Postavení mimo hru zastavilo turecký útok.

21:08
    To sice vystihl přihrávku Aktürka, ale následně pouze odevzdal puk. Turci se na začátku druhé třetiny opět tlačí do útočného pásma a nechtějí soupeři dát ani kousek prostoru.

21:54
    Bozaci si pohledem kontroloval nahozený a odražený puk, než si pro něho dojeli jeho spoluhráči.

22:24
    Do zajímavé pozice se dostal Tchang, kterému navíc na ose najížděl Fu. Tchang se ale z levého kruhu rozhodl vystřelit sám, na což byl Bozaci připravený.

22:54
    Střela Kchana byla sražena na zadní mantinel jedním z bránících Turků.

23:02
    A další střela Hong Kongu, kterou likviduje Bozaci. Hráči v bílých dresech se začínají osmělovat a mnohem více útočit.

23:13
    Po vhazování ve vlastním pásmu se Turci dopouští zakázaného uvolnění.

23:55
    Kchan dostal na středu až příliš volného prostoru. Po projetí přes modrou čáru se dostal ke kruhům, odkud vypálil rychlý puk na Bozaciho, který včas sklapl betony.

24:31
    Hong Kong se dopouští zakázaného uvolnění.

24:37
    Dělovka Savase od modré jen zaduněla o mantinel za Kcheungem.

25:24
    Jen málo chybělo, aby přihrávka Wonga zpoza branky prošla na volného Laua v mezikruží, odkud by útočník Hong Kongu mohl pálit do poloodkryté klece.

26:12
    Rozhodčí signalizuje úmyslný ofsajd Turecka a posílá hru před Bozaciho.

26:45
    Po ztrátě Famera na útočné modré mohl jít Hong Kong do úniku, ale nepřesná přihrávka útočící tým o šanci připravila.

27:12
    Postavení mimo hru Turecka. Vhazuje se ve středním pásmu.

27:40
    Favorit utkání se vrací do vedení. Po rychlém založení protiútoku ve středním pásmu sice Kcheung dokázal vyrazit střelu zpoza levého kruhu, ale SEFA KAVAZ se dostal k dorážce a propálil bezmocného brankáře. Asistence: Sait Bingol, Savas Aktürk.
    27:40 Sefa KAVAZ - 2:1

29:02
    Turci po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo musí zpět do vlastní třetiny. Icing.

29:40
    Rozhodčí musí poněkolikáté řešit problémy s časomírou.

30:18
    Kvůli hře vysokou holí jsou Turci vykázáni do středního pásma.

31:08
    V obrovské šanci se objevil Fung, který se dostal za obranu Turecka a ujížděl sám na brankáře. Jeho střela zápěstím však orazítkovala pouze tyčku turecké branky!

32:01
    Turci musí založit další útok z vlastního pásma.

32:39
    Rozhodčí se dlouze radili, jestli gól Turecka uznat nebo ne. Po nahození Serdara Semize od modré, které zapadlo za záda Kcheunga, se totiž rukou natahoval Solak. Hráči hongkongského celku signalizovali, že puk byl tečován, ale švédský rozhodčí Magnusson nakonec ukázal do středového kruhu. Asistence: Omer Kars.
    32:39 Serdar SEMIZ - 3:1

33:06
    Turci se opět vrhají do útoku a snaží se o navýšení svého vedení.

33:59
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:10
    Savasovu střelu kryje Kcheung do lapačky a přerušuje hru.

35:44
    Bozaci doslova skočil za svou branku a ukryl puk pod lapačku.

36:23
    Kchan si sjížděl na osu a ohlížel se za spoluhráčem, který mu sice poslal přihrávku, ale natolik pomalou, že k němu nedojela.

36:58
    Jordan Ho provětral levý beton brankáře Bozaciho.

37:56
    Hra se přesunula opět před Kcheunga, který je v posledních minutách znovu v permanenci. Připisuje si už 26. zákrok v utkání.

38:51
    Přečíslení tří proti dvěma nedokázal využít Lau, který zajel s pukem až na zadní mantinel.

39:30
    Turci ještě v poslední minutě zkouší rozebrat obranu soupeře a přidat gól do šatny.

39:57
    Jejich snahu zmařil Kcheung. Bude se ale ještě jednou vhazovat.

40:00

Statečný odpor Hong Kongu, který do zápasu vstupoval v roli outsidera, se zhruba v polovině zápasu začal hroutit. Hráči asijského celku sice měli své šance, dokonce nastřelili tyč a hráli mnohem odvážněji než v první třetině, ale střelecky se dokázali prosadit pouze Turci, kteří před poslední dvacetiminutovkou vedou 3:1.

Další třetina začne přibližně v 14:42.

40:01

40:29
    Turecko si na začátku třetí třetiny zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování obdržel Leung.

40:51
    Kcheung ukryl do lapačky letící střelu od levého mantinelu.

41:01
    Další zákrok hongkongského brankáře.

41:26
    Turci dál drží útočné pásmo.

41:53
    Krásná kombinace Turecka končí čtvrtým gólem v síti Kcheunga. EMRAH ÖZMEN napřed přihrál do křídla a sjel si blíže mezi kruhy, kam mu zpětnou přihrávku naservíroval Semiz. Özmen okamžitě vypálil a využil přesilovku. Asistence: Serdar Semiz.
    41:53 Emrah ÖZMEN - 4:1

43:15
    Bozaci ukryl střelu Lua do lapačky a připisuje si první zákrok ve třetí třetině.

44:01
    Ve vlastním pásmu se zmocnil kotouče Faner, který přebruslil celé hřiště a prudkou ránou přinutil Kcheunga jít do pokleku. Brankář Hongkongu sice střelu vyrazil, ale k odraženému puku se jako první probil FATIH TAYGAR, který poslal kotouč do odkryté klece. Asistence: Emre Faner.
    44:01 Fatih TAYGAR - 5:1

45:33
    Turci jsou při chuti a dál se tlačí do útočného pásma. Po zklamání ze zápasu s Gruzií se jim konečně začíná dařit hra, se kterou na šampionátu chtějí bojovat o postup.

46:29
    Dobrým napadáním drží hráči Hong Kongu soupeře mimo své pásmo. Nedaří se jim ale zmocnit kotouče.

47:09
    Po odraženém puku se v levém kruhu natahoval Faner, ale na poslední chvíli mu zabránil ve střele Kchan.

48:11
    Hong Kong si zahraje přesilovku. Dvě minuty za napadení si odsedí Emre Faner.

48:20
    Turci vytěsnili puk do středního pásma.

48:37
    Na pravé straně byl zcela volný Tchang, který byl připravený pálit, přihrávka na něho však nedoputovala.

48:46
    Kcheung na druhé straně musel zastavit hru před útočnou snahou Turků.

49:15
    Bozaci se otáčel s poskakováním kolem své tyčky a zahnal soupeře za branku.

49:30
    I v oslabení vyrazili Turci do přečíslení, ale střela z levého kruhu zamířila jen vedle.

50:11

50:46
    Kapitán Leung svůj tým ve třetí třetině moc nedrží. Podruhé putuje na trestnou lavici, tentokrát si pomohl držením.

51:35
    Turci ostřelují Kcheungovu klec od modré čáry, puky ale létají převážně na zadní mantinel.

51:49
    Další využitá turecká přesilovka! Závar před brankou Kcheunga dokázal nejlépe vyřešit FERHAT BAKAL, který vypálil z levého kruhu a překonal brankáře. Kcheung sice zachytil puk mezi betonem a tyčkou, ale obří kus práce odvedl Taygar, který několikrát zatlačil na Kcheungův beton a tomu nakonec kotouč propadl za záda. Bez asistence.
    51:49 Ferhat BAKAL - 6:1

53:20
    Hong Kong se snaží alespoň ještě o jeden čestný úspěch, ale přechod středního pásma se mu moc nedaří.

54:12
    Kars s kotoučem dokázal objet svého obránce a zajel k zadnímu mantinelu, odkud se pokusil vypálit do zad Kcheunga a dosáhnout tím odrazu kotouče do branky. Šikovný nápad ale nevyšel.

54:50
    Turci si pohrávají se svým soupeřem, hrají na rychlé protiútoky.

56:01
    Delší pasáž bez přerušení ukončil Kcheung ukrytím puku pod lapačku.

56:26
    Turecko drží puk na svých hokejkách a hodlá zápas už bez komplikací dohrát.

57:17
    Na Kcheunga právě přilétla v pořadí už padesátá střela!

57:51
    Turci si zahrají ještě jednu přesilovku. Dvě minuty za sekání obdržel Kchan.

58:25
    Kcheung přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levici.

58:58
    Hong Kong se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

59:28
    Turci mají puk v útočném pásmu.

59:42
    Ještě jedna střela na Kcheunga, který drží puk ve své moci.

59:48
    Bakal si sjel po vhazování mezi kruhy, prudkou střelu ale poslal jen do zadního mantinelu.

59:51
    Hong Kong hraje v plném počtu.

Je za námi utkání, ve kterém Turecko potvrdilo role velkých favoritů, a po úvodním zaváhání s Gruzií se dočkali své první výhry na mistrovství III. divize. Klíčovým se ukázal gól z 28. minuty, po kterém začalo Turecko potvrzovat svou dominanci nejen v samotné hře, ale především střelecky, a dosáhlo vítězství 6:1.

Turci přestříleli své soupeře 51-13.

Nejlepším hráčem Hong Kongu se stal Alvin šam, střelec jediné branky svého týmu. Na druhé straně byl nejlepším hráčem zvolen Serdar Semiz, který zápas zakončil s bilancí 1+2.

Dnešní utkání sledovalo 20 diváků.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:24:42)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 1. Özmen (Semiz, Solak), 28. Kavaz (Bingol, Aktürk), 33. Semiz (Y. Kars), 42. Özmen (Semiz), 45. Taygar (E. Faner), 52. Bakal – 17. Šam (Tchang, J. Ho)

Hongkong: Kcheung (K. Ho) – Leung (C), K. H. Wong, Jieung, Fung, Lam, P. W. Čcheung, Č. K. Kchan, Ma (A) – Šam (A), S. H. Kchan, Tchang – To, J. Ho, T. Wong – Lo, Fu, Lau – Tchaj.

Rozhodčí: Magnusson (SWE) – Beresford (GBR), Burger (RSA)