Bulharsko – Tchaj-wan 7:2 (kon.) | Gruzie – Hongkong 11:1 (kon.) | Turecko – Jihoafrická rep. 7:1 (kon.)
Bulharsko
7:2 (1:1, 4:0, 2:1)
Tchaj-wan
Čtvrtek 19.04.2018, 13:00 • Kapské město, Jihoafrická republika • Mistrovství světa - III. A Divize • 3. kolo

Za tónů bulharské hymny a s konstatováním, že dnešní duel sledovalo 30 diváků, se s vámi loučí Jakub Kudláč. Děkuji za pozornost a budu se někdy těšit na počtenou! (15:28:40)

Střely na branku celkem (po třetinách): 39:19 (10:5, 15:3, 14:11).

Je dobojováno! Zápas Bulharů s Tchaj-wanem byl až do 27. minuty vyrovnaný 1:1, každopádně poté Bulhaři během tří minut vstřelili tři branky a zlomili duel na svou stranu.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Bulharsko – Martin Bojadžiev – 2+0
    Tchaj-wan – I-Čcheng Pchan – 1+0

58:56
    Hráči Tchaj-wanu zřejmě nejsou ze svého ostrova zvyklí na nějakou velkou fyzickou zátěž, neboť si nyní vyžádali oddechový čas a v sedě na ledě vydýchávají.

57:00
    Duel už se vyloženě dohrává, je jasné, že Tchaj-wan přijde o první pozici v tabulce.
    53:38 MARTIN BOJADŽIEV - 7:2

53:38
    Bulharsko právě vstřelilo branku!
    Sedmý gól Bulharů je na světě! MARTIN BOJADŽIEV si vytáhl Lia až před brankoviště a prostřelil jej. Za Tchaj-wanského gólmana sice zaskočil někdo ze spoluhráčů, ovšem kotouč zastavil až těsně za brankovou čárou. To potvrdil brankový rozhodčí, který tak vyvrátil původní výrok hlavního sudího o tom, že gólu dosaženo nebylo. Bez asistence.
    52:30 Ivan HODULOV - 6:2

52:30
    Stav utkání je zase o čtyři góly! IVAN HODULOV zastavil brejk soupeře, sebral kotouč a svou jízdu zakončil až brankou. Asistence: Tomislav Georgijev.

51:32
    Bulhaři ale neponechávají nic v náhodě a nadále hrají velmi aktivně.

50:10
    Tomislav Georgijev se obtočil kolem branky Lia, ten si však našel puk a kryje ho.
    49:10 I-Čcheng PCHAN - 5:2

49:10
    Tým Tchaj-wan právě vstřelil branku! Pozor, je sníženo! I-ČCHENG PCHAN dostal kotouč mezi kruhy, odkud svou, v rámci mezí dělovkou, propálil i gólmana Dimitrova. Asistence: Čch'-Lun Chung a Pching-En Lu.

48:19
    Pcho-Jün Hsiao spěchal do rychlého protiútoku, čároví mu ale odpískal ofsajd. Hsiao se jen zle podíval...

47:33
    Martin Nikolov zavezl puk do pásma a vypálil z kruhu, Jü-Čcheng Liao bez potíží zasahuje.

46:05
    Další vyhození přes všechny čáry od hráčů Tchaj-wanu.

45:37
    Icing Tchaj-wanců, buly před gólmanem Jü-Čcheng Liaem.

44:46
    Na led spěchá lékař, respektive "spěchá, neboť na něj čekáme už přes minutu. Jeden z hrářů Tchaj-wanu zůstává ležet na ledě, ovšem přiznám se, že co bylo příčinou netuším.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 13. Dilkov (Gatčev), 27. T. Georgijev (Muhačev), 28. Bojadžiev, 30. Dilkov (M. Nikolov, Gatčev), 39. Hodulov (T. Georgijev, Iskrenov), 53. Hodulov (T. Georgijev), 54. Bojadžiev – 18. Pcho-Jün Hsiao (Lu, Šen), 50. Pchan (Chung, Lu)

Bulharsko: Dimitrov (Stojnov) – Božanov, I. Georgijev, Stojlov, Stefanov, K. Dikov, Mladenov – Muhačev, Hodulov, T. Georgijev – Iskrenov, Gatčev, M. Nikolov – Dilkov, V. Dikov, Vasilev – Bojadžiev, Stojadinov.
    Tchaj-wan: Liao (D. Čchang) – Šen, I-Č. Tchang, Pchan, W-T. Čchang, Tchi – Šen, Pcho-Jün Hsiao, Wang – Pcho-Jüan Hsiao, Lu, H-Ch. Jang – Chung, Tsao, Tchien.

Rozhodčí: Magnusson (Švédsko) – Burger (Jihoafrická republika), Polak (Polsko)