Philadelphia – Pittsburgh 0:5 (kon.) | New Jersey – Tampa 1:3 (kon.) | Colorado – Nashville 2:3 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:1 (kon.)
New Jersey Devils
1:3 (1:2, 0:0, 0:1) Stav série: 1:3
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 19.04.2018, 01:30 • Prudential Center, Newark • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (04:34:54)

Československá stopa v utkání
    Pavel Zacha (NJD)
    0+0, 1 střela, čas na ledě 18:49
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:04

Andrej Šustr a Peter Budaj (oba TBL) do hry nezasáhli.

1. Andrej Vasilevskij (TBL) 27 zák., 1 gól, 96,4%
    2. Kyle Palmieri (NJD) 1+0
    3. J.T. Milelr (TBL) 1+2.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 28 – 37 (13:12, 5:12, 10:13)
    Zablokované střely soupeře: 10 – 10
    Trestné minuty: 12 – 14
    Využité přesilové hry: 1/6 – 0/5
    Bodyčky: 25 – 19
    Vyhraná vhazování: 59% – 41%.

Je dobojováno! New Jersey nenavázalo na dva dny staré domácí vítězství a ve čtvrtém utkání v rámci čtvrtfinále Východní konference utrpělo dost možná klíčovou porážku. Tampa dnes inkasovala jako první, ještě v úvodní třetině ale skóre otočila a o svůj náskok už nepřišla. Celek z jihu Spojených států tak vede už 3:1 na zápasy a před sebou má domácí duel, ve kterém může stvrdit postup do další fáze play-off.

59:52
    Severson po vyhraném vhazování ihned posílal puk na branku, ale Vasilevskij zůstal nepřekonán. Následně Lightning vyhodili na icing.

59:41
    Anton Strålman vyhodil puk ven ze hřiště, ovšem rozhodčí zřejmě viděli teč tvrzeného skla, neboť vylučovat nebudou. Devils si 19 sekund před koncem ještě vybrali svůj oddechový čas.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:52 Nikita KUČEROV - 1:3

58:52
    Tampa právě vstřelila branku!
    Jen co Cory Schneider pustil do hry šestého hráče, tak domácí kotouč ztratili. Vasilevskij ho po mantinelu poslal do středního pásma na Millera, který se uvolnil a NIKITA KUČEROV po jeho pasu neomylně trefil prázdnou branku. Asistence: J.T. Miller.

58:24
    Tampa drží kotouč na útočné polovině a Schneider ani nemůže přemýšlet o odjezdu na střídačku. S domácím týmem to začíná vypadat bledě.

57:59
    Tyler Johnson se dokázal prokličkovat před branku, kde Schneider jeho průnik nekompromisně zastavil. Americký útočník to ve velké rychlosti neměl jednoduché a puk nechal za sebou.

57:19
    Až nyní to od modré dvakrát zkusil Greene. V prvním případě trefil clonícího beka a ani následně Vasilevského nijak neohrozil.

56:56
    Hraje se poměrně dlouhou dobu bez přerušení a Ďáblům tak velmi rychle dochází čas. Tři minuty před koncem třetiny se zatím nemohou dostat do tlaku.

56:23
    Zacha ze složité pozice před levým kruhem o velký kus minul, volný puk si přivlastnil Kunitz a poslal ho ven z obranného pásma Tampy.

55:55
    Johanssonova přihrávka přes střední pásmo byla pro Wooda až moc prudká, puk si za brankou sebral Vasilevskij, ale rozehrát se mu nepodařilo.

55:11
    Blesky nevyužily ani tuto přesilovou hru. Těšit je ale může fakt, že se o další dvě minuty přiblížily cennému vítězství z ledu Prudential Center.

54:52

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 9. Palmieri (Butcher, Hall) – 12. J. T. Miller (Kučerov, Stamkos), 16. Kučerov (Coburn, J. T. Miller), 59. Kučerov (J. T. Miller)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Vatanen, A. Greene (C), Severson, J. Moore, Lovejoy, Butcher – Palmieri, Hischier, Hall (A) – Maroon, Zacha, Ma. Johansson – Noesen, Zajac (A), Coleman – Stafford, Boyle, Wood.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Girardi, Hedman (A), Strålman (A), McDonagh, Sergačjov, Coburn – Kučerov, Stamkos (C), J. T. Miller – T. Johnson, B. Point, Palát – Gourde, Cirelli, Killorn – Conacher, Paquette, Kunitz.

Rozhodčí: McCauley, Peel – Nansen, Devorski

Diváci: 16 514