Finsko – Česko 1:3 (kon.) | Rusko – Švédsko 1:2 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (2:1, 2:1, 1:0) Stav série: 3:1
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 19.04.2018, 17:00 • DRFG Arena, Brno • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

58:17
    Chmielewski měl před sebou půl odkryté brány, jeho střelu po křižné přihrávce ale skvěle zastavil Čiliak.
    57:33 Martin DOČEKAL - 5:2
    Zdroj: Hokejka TV

57:33
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí se dostávají do tříbrankového vedení a Oceláři to už budou mít hodně těžké. Tomáš Vincour vyslal samotného na prázdnou bránu MARTINA DOČEKALA, který bez větších problémů zvýšil skóre na 5:2. Asistence: Tomáš Vincour, Leoš Čermák.

56:53
    Oddechový čas pro Třinec.

56:10
    Hamerlík je na střídačce, hosté jsou opět v šesti.

Dnešní zápas sleduje 7700 diváků. V DRFG Areně je vyprodáno.

50:16
    Holík se dostal do velké šance, když v přečíslení rychle změnil směr jízdy, dostal se mezi kruhy a těsně minul levou tyč!

48:42
    Hamerlík je na střídačce! Hosté jsou v šesti.

48:28
    Hosté se ale v oslabení dostali do přečíslení a mohli jet dokonce dva pouze na Čiliaka, Ondřej Němec ale zatáhl za záchrannou brzdu, když podrazil Adamského.

48:21
    Přesilová hra pro Brno. Tomáš Marcinko vysekl Eratovi hokejku. Dvě minuty – sekání.

47:06
    Zaťovič našel mezi kruhy Holíka, jehož střelu zvládl Hamerlík vytěsnit mimo tři tyče!

44:28
    Martin Nečas následně putuje na trestnou lavici a Brňané se budou muset bránit v oslabení. Dvě minuty – vysoká hůl.

40:57
    Nahození ze středního pásma těsně před Čiliakem skočilo a brněnský gólman odehrál puk v nouzi přímo na hokejku Marcinka, který z úhlu těsně minul branku!

37:52
    Oceláři to budou mít nyní hodně těžké. Vladimír Roth sekl Erata a míří na trestnou lavici.

36:55
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Vladimír Dravecký neuhlídal svoji hokejku a inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

36:20
    Haščák nahodil puk z rohu kluziště na Hamerlíka, který jej zvláště trefil hokejku a málem skončil v bráně!

35:36
    Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Šimon Hrubec, přichází Peter Hamerlík.
    35:36 Tomáš VINCOUR - 4:2

35:36
    Domácí se vydali do přečíslení ve třech lidech na dva hostující hráče. Alexandre Mallet chtěl poslat puk přes útočné pásmo, ten se ale odrazil od třineckého beka přímo na hokejku TOMÁŠE VINCOURA, který trefil puk přesně do šibenice. Asistence: Alexandre Mallet, Tomáš Malec.

34:31
    Tečovaný pokus od modré čáry, Hrubcovi projel puk těsně vedle tyčky!

31:53
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Linhart – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    30:11 Lukáš KRAJÍČEK - 3:2

30:11
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté se rychle vracejí zpět do zápasu. U mantinelu se dostal k puku LUKÁŠ KRAJÍČEK, rozhodl se pro střelu a kotouč propadl až za Čiliaka. Asistence: Aron Chmielewski, David Musil.
    29:27 Alexandre MALLET - 3:1

29:27
    Brňané zvyšují náskok ve vlastním oslabení. Hynek Zohorna a ALEXANDRE MALLET se dostali do úniku dvou na jednoho. První jmenovaný poslal puk svému parťákovi z útoku a domácí útočník s číslem 95 na zádech bekhendovým blafákem nedal Hrubcovi šanci: Asistence: Hynek Zohorna.

27:35
    Přesilová hra pro Třinec. Za bránou Čiliaka se do sebe pustilo hned několik hráčů a vyloučen je nakonec Tomáš Malec za hrubost.

20:29
    Hruška vybojoval puk za Hrubcem, poslal jej mezi kruhy na úplně volného Hynka Zohornu, který ale minul hostující bránu!

15:38
    Vladimír Svačina hákoval ve vlastní třetině protihráče a už sedí na trestné lavici.

13:43
    Holík se řítil z pravé strany úplně sám na Hrubce, hostující gólman skvěle zasahuje!
    13:09 Hynek ZOHORNA - 2:1

13:09
    Ve čtvrtém zápase to Kometě vyšlo. Podařilo se jí využít přesilovou hru tak, jak to zvládala ve čtvrtfinále i semifinále. Martin Zaťovič z pozice vedle brány vybídl mezi kruhy HYNKA ZOHORNU, který se z mezikruží trefil přesně k tyči! Asistence: Martin Zaťovič, Martin Erat.

11:53
    Tomáš Linhart už sedí na trestné lavici, ve vyložené šanci zahákoval Krejčíka a inkasuje dvě minuty.

09:12
    To už neplatí. První přesilovou hru si zahrají hosté. Hynek Zohorna je vyloučen na dvě minuty za podražení.
    05:14 Roman VLACH - 1:1

05:14
    Další tečovaný puk už ale končí v brněnské bráně. Do Krajíčkovy střely od modré čáry vložil čepel ROMAN VLACH a puk propadl brněnskému gólmanovi mezi betony. Asistence: Lukáš Krajíček, Jakub Petružálek.

03:58
    Teď měli Brňané velké štěstí! Před Čiliakem tečoval střelu od modré čáry jeden z vlastních obránců, slovenský gólman stihl zasáhnout, ale puk pravděpodobně poskakoval kolem brankové čáry. Nakonec jej brněnští beci uklidili pod Čiliaka.
    03:19 Martin ERAT - 1:0

03:19
    Po necelých čtyřech odehraných minutách se domácí dostávají do vedení! Kometa ujela do přečíslení tří proti dvěma, MARTIN ERAT přejel modrou čáru, podržel puk, sjel si na osu hřiště a střelou zápěstím trefil přesně levý horní růžek! Asistence: Radim Zohorna.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 4. M. Erat (R. Zohorna), 14. H. Zohorna (Zaťovič, M. Erat), 30. Mallet (H. Zohorna), 36. Vincour (Mallet, Malec), 58. Dočekal (Vincour, L. Čermák) – 6. R. Vlach (Krajíček, Petružálek), 31. Krajíček (Chmielewski, D. Musil)

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – L. Horký, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (36. Hamerlík) – Krajíček (C), D. Musil, Jank, Roth, Linhart (A), Matyáš – Rákos, R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Rudovský – Adamský (A), Polanský, Svačina – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík – Kofroň.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Tošenovjan, Lederer