CSKA Moskva
1:3 (0:1, 1:1, 0:1) Stav série: 1:3
Ak Bars Kazaň
Pátek 20.04.2018, 18:30 • CSKA Ice Palace, Moskva • Play-off KHL • Finále

Dámy a pánové, bylo mi ctí vás provázet dnešním finálovým utkáním. Přeji vám pěkný víkend a zřejmě až příští sezonu u Kontinentální hokejové ligy se těším napočtenou! (21:16:50)

Dnešní utkání sledovalo 5 600 diváků, bylo vyprodáno.

Československá stopa

Jiří Sekáč (KZN): 0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě 14:32.

STATISTICKÉ OKÉNKO:

Střely na branku: 41 – 24 (12 – 6)
    Vyloučení: 3 – 5 (1 – 1), využití: 0 – 0
    Blokované střely: 11 – 15 (2 – 6)
    Hity: 13 – 39 (4 – 7)
    Vhazování: 26 – 36 (4 – 10)

Vážení diváci, před několika sekundami skončilo čtvrté finále KHL mezi CSKA Moskva a Ak Bars Kazaň. Moskva byla po celé utkání aktivnější celek a svého soupeře přestřílela. Taktéž jako první skórovala ve 12. minutě, gól ale nebyl (správně) uznán kvůli faulu na Garipova. A tak přišel šatnový gól, 54 sekund před koncem se prosadil Justin Azevedo. Druhou třetinu zahájili taktéž domácí v náporu, jenže opět se o druhý gól zasadil Azevedo, když zpoza branky předložil Antonu Landerovi, který navýšil vedení na 2:0. To byl čas 27:27. O 15 sekund později se skóre měnilo, Těleginovu střelu neudržel Garipov ve výstroji a Andrej Světlakov snížil na rozdíl jediné trefy. Poslední třetinu vrhlo CSKA všechny síly do útoku, jenže Kazaň dobře bránila a navíc potvrdila své třetí vítězství v sérii 47 sekund před koncem, když poněkud kuriózně skóroval podruhé Anton Lander a stal se hrdinou svého týmu. Bars tak bere výhru 3:1 a v neděli od 16:00 našeho času bude moci Kazaň u sebe doma rozhodnout o vítězi celé soutěže.

59:48
    Už se pouze dohrává, je hotovo!

59:13
    Kazaň vstřelila branku!
    Hotovo, Kazaň má mečbol! A tohle je upřímně hodně velká smůla pro CSKA. ANTON LANDER vyhazoval zpoza branky v nouzi kotouč z pásma. Ten mířil původně do rohu kluziště na icing, ale následně se po hraně stočil naprosto překvapivě do branky, Robinson bojoval marně! Bez asistence.

58:47
    Petrov šel za pukem, ale vybojoval z toho jenom souboj. Domácí navíc bez gólmana!

58:33
    Icing hostí ukončuje tento úsek bez přerušení, dlouhý 7 minut a 1 sekundu. Domácí stále s gólmanem v brance.

58:24
    CSKA v útočném pásmu, stále se Sorokinem v kleci.

57:43
    Klinkhammer vyváží kotouč ven a pálí na Sorokina. Je úplně jedno, že to míří doprostřed branky, hlavně, že je kotouč daleko.

57:07
    Sergejev nahodil na branku, kde stál Tělegin, ale z toho se šance neurodila. Čas se opravdu chýlí ke konci.

56:18
    Kirill Kaprizov se dostal ke kotouči, když doslova přeskočil obránce a před ním byl jenom gólman, jenže puk zůstal za ním a pokračujeme dále, zhruba pět minut bez přerušení.

55:46
    Oba dva celky se rozhodly pro střídání, jdeme do samotného závěru utkání!

55:08
    Marčenko byl v útočném pásmu přetlačen a hosté se již jenom brání.

54:35
    Scott se snaží vymyslet něco v útočné fázi, ale je dobře bráněn a hosté si drží hubené vedení.

53:50
    Hosté odklidili puk ze svého pásma, Robinson si nevybral dobré chvíle, nyní neudržel přihrávku na holi a jede raději střídat.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 28. Světlakov (Tělegin, Kuzmenko) – 20. Azevedo (Lukojanov, Ohtamaa), 28. Lander (Azevedo), 60. Lander

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič (A), Marčenko, Nestěrov, Ar. Sergejev, Pašnin, Naumenkov – K. Petrov, Al. Popov, Grigorenko – Kaprizov, Andronov (C), Šalunov – Tělegin, Světlakov, Kuzmenko – V. Žarkov, Scott (A), Platt – Popugajev.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (A), Ljamkin, Ohtamaa, Tokranov, Batyršin, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, Zaripov (A) – A. Potapov, Burmistrov, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), M. Gluchov.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Kučava, Šeljanin

Diváci: 5 600