Francie – Finsko 0:7 (kon.) | Švýcarsko – USA 5:8 (kon.) | Kanada – Bělorusko 8:3 (kon.)
Slovensko – Česko 5:2 (kon.)
Francie
0:7 (0:0, 0:3, 0:4)
Finsko
Pátek 20.04.2018, 12:30Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

To je od nás z Čeljabinsku vše. Přejeme vám hezký zbytek dne a krásný víkend. (14:37:57)

Nováček elitní skupiny MS do 18 let po prohře 1:7 s Ruskem schytal další sedmigólový debakl. Zázraky se na tomto turnaji zatím nedějí.

Finové po výhře nad Slovenskem (5:2) přidávají do tabulky další tři body. Nutno říct, že hlavně první polovina utkání je pro ně varováním: další soupeři už totiž budou kvalitativně silnější...

Střely v zápase
    Francie: 10
    Finsko: 51

Střely ve třetí třetině
    Francie: 3
    Finsko: 20

Po první polovině zápasu bylo skóre 0:0, dalšímu průběhu zápasu ale favorit dominoval a vyhrál 7:0. Hrdina úvodních minut Valentin Duquenne tak nakonec bude smutný.

Diváci v Čeljabinsku si stoupají – bude totiž znít finská hymna.

Nejlepší hráči zápasu
    Francie: Charles Smith
    Finsko: Kaapo Kakko

59:56
    Naopak ještě Finové mohli přidat osmou trefu. Duquenne si ale spravil chuť a betonem vyrazil puk do rohu.

59:45
    Vypadá to, že ani čestný gól dnes Francie nevstřelí.

59:29
    Buly opět v obranném pásmu Finska.

Dnešní utkání sleduje 2170 diváků.

58:59
    Bude se vhazovat v obranném pásmu Finska.

58:42
    Francouzi se dostali zpátky do útočného pásma, ale jen na pár vteřin. Finové je rychle obrali o puk a zase vyhodili.

58:10
    Francie nezačala přesilovku dobře, puk už je totiž za její brankou.

58:00
    Úleva pro Francii. Ranta se provinil držením hole a půjde na dvě minuty na trestnou.

57:37
    Kdo by to byl řekl, po polovině zápasu, že nakonec Finové možná porazí Francii víc, než se to ve čtvrtek podařilo Rusům.
    56:43 Niklas NORDGREN - 0:7

Marek Hedbávný

Branky a nahrávky: 32. Kakko, 36. Petman (Kakko, S. Salmela), 40. Hirvonen (Moilanen, Petman), 48. Lundell (Honka, Nevasaari), 49. Kakko (Kotkaniemi, Nordgren), 52. Petman (Thomson), 57. Nordgren (Thomson)

Francie: Duquenne (Vazzaz) – Schmitt, Bourillon (C), Coffy, Coulaud (A), Salve, Allais, Bataillé – Plagnat, Dubé, Gallet – Chautant, Leroux, Bruche – Quattrone, Fabre, Dair – Mainot, Rabl, Guer.
    Finsko: Huhtamaa (Patrikainen) – Thomson, Utunen (C), Nousiainen, S. Salmela (A), Kokkonen, Honka – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Killinen, Ranta, Tanus (A) – Aaltonen, Lundell, Nevasaari – Hirvonen, Moilanen, Petman.

Rozhodčí: Hoppe (Německo), Zrnič (Slovinsko) – Pardatscher (Itálie), Šišlo (Rusko)