Francie – Finsko 0:7 (kon.) | Švýcarsko – USA 5:8 (kon.) | Kanada – Bělorusko 8:3 (kon.)
Slovensko – Česko 5:2 (kon.)
Slovensko
5:2 (4:1, 1:1, 0:0)
Česko
Pátek 20.04.2018, 16:30Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

To je ode mě z Traktor arény vše, přeji příjemný zbytek večera. (18:59:07)

Třetí třetina nakonec branku nenabídla, což zcela jistě vyhovuje více slovenským fanouškům. Jejich reprezentace totiž udržela třígólové vedení a poráží favorizované Čechy 5:2. Nejlepším hráče Čechů byl vyhlášen Tomáš Dajčar a na slovenské straně je nejlepším hráčem bez debat vyhlášen gólman Samuel Vyletelka. Český národní tým nebyl horší, ale hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl v brankovišti.

60:00

59:47
    Puk opět letí ke Dvořákovi, tohle už Češi nezvládnou.

59:26
    Pekař rozehrává za vlastní brankou.

58:57
    Čajkovič střílel z mezikruží, trefil jen bránícího hráče.

58:29
    Zekucia drží kotouč za vlastní klecí, Češi se ne a ne dostat do závěrečného tlaku.

57:59
    Teplý se prokličkoval ke střele z mezikruží, minul pravou tyč.

57:28
    Doktor na modré čáře místo střely volil přihrávku za branku, kde se k puku dostali domácí.

56:58
    Puk opět letí do středního pásma, tohle Slovákům vyhovuje, Češi jsou naopak nervózní.

56:09
    Okuliar zblokoval nahrávku před bránu, kde stál samotný Pekař, jenže Slováci jsou velmi obětaví.

55:33
    Dvořák špatně rozehrál a Slováci kombinují v útočném pásmu, aby nasbírali co nejvíce vteřin daleko od vlastní klece.

55:13
    Zůbek vyhazuje puk až k Dvořákovi, Slováci byli dlouho zamčeni v obranné třetině a přerušení jim přijde vhod.

54:35
    Střondala pálil z mezikruží po Pláškově přihrávce zpoza branky, jenže nastřelil prvního bránícího hráče.

54:04
    Zůbek se drze protáhl do české třetiny, ale jeho střela z pravé strany neměla gólové parametry.

53:36
    Puk zmizel u hrazení v pásmu Čechů, kde o něj bojuje několik hráčů z obou stran.

53:07
    Český národní tým opět hraje v plném počtu.

52:40
    Ilenčík střílel od modré čáry, jeho pokus těsně minul pravou tyč a zaduněl o zadní mantinel.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 5. Mrázik, 7. Mrázik (Dlugoš, Turan), 14. Džugan (Čajkovič, Čederle), 15. Čajkovič (Bučko), 33. Okuliar (Čajkovič) – 9. Lauko (Klejna), 32. Plášek ml. (Zábranský, Střondala)

Slovensko: Vyletelka (Hlavaj) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česanec, Huděc – Sojka, Džugan (C), Mrázik – Okuliar, Kováčik (A), Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš (A), Zůbek, Čederle.
    Česko: Dostál (15. Dvořák) – Dajčar, Zábranský (C), Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Blümel, Kvasnica (A) – Jeník, Plášek ml., Střondala – Gajarský, Lauko (A), Čajka – Sklenář, Kropáček, Teplý.

Rozhodčí: Anderson (USA), Holm (SWE) – Kovacs (BLR), Nordlander (SWE)