Györ – Sporting 1:6 (kon.) | Inter FS – Barcelona 2:1 (kon.)
2:1 (1:0)
Barcelona
Pátek 20.04.2018, 21:00Liga mistrů • Final four

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Vítám vás u utkání Final Four poháru UEFA Futsal Cupu, ve kterém proti sobě dva největší favorité na zisk poháru, a to Inter Movistar a FC Barcelona. Zápas, a i tento přenos začínají ve 21:00.

Hostující celek svádí právě se svým dnešním soupeřem souboj o první místo ve španělské nejvyšší soutěži, v čem mu dosti napomohlo prohra Interu v posledním zápasem s Jaene. Oba týmy od sebe tedy dělí jeden bod, a o to více bude závěrečný program ligy peprnější.
    V boji o titul může jednomu z mužstev vypomoct dnešní duel, jelikož psychická pohoda bude ve vypjatých kláních nesmírně důležitá.
    Barcelona prošla turnajem jako nůž máslem, když se ji podařilo ve všech utkáních ani jednou neprohrát, díky čemuž v základní skupině za sebou nechala Chrudim. Naprosto to stejné platí i pro Movistar, který dokonce ovládl naprosto všechny měření sil.

Inter Movistar: Herrero (Gonzalez) – Gadeia, Ortiz (C), Ricardinho, Pola, Borja, Serginho, Bebe, Taffy, Solano, Elisandro

FC Barcelona: Sedano (C) (Juanjo) – Adolfo, Aicardo, Lozano, Rivillos, Joao Batista, Esquerdinha, Joselito, Ferrao, Dyego, Leo Santana, Roger

Rozhodčí: Sorescu B..

0:05
    První výkop měli k dispozici hosté, kteří momentálně kombinují na své půli.

0:15
    Sedano poslal dlouhý výkop směrem vpřed, ten končí pouze v autu.

0:26
    Chvíli na to střídal jeden z hráčů Movistaru, jenž pálil vysoko nad.

0:33
    Pola svého spoluhráče napodobil, když střílel velmi nepřesně.

0:57
    Lozano dobře tělem odstavil útočícího soupeře, díky čemuž hraje právě Barcelona.

1:14
    Tento pokus už byl o něco zajímavější, první zákrok si však hostující brankář nepřipsal.

1:55
    Začátek zápasu vychází lépe Movistaru, který je více aktivnější a častěji se dostává k zakončení.

2:05
    Aicardo byl nedovoleně zastaven. první akumulovaný faul pro hráče modrých dresech.

2:48
    Střela Shiraisho pořádně vystrašila Sedana, míč se naštěstí pro Barcelonu opřel jen o zadní konstrukci brány.

3:15
    Ve velké šanci se ocitl Elisandro, jenž střelou z hranice vápna vybojoval pro svůj tým aut.

3:21
    Movistar právě vstřelil branku!
    A domácí jdou zaslouženě do vedení! Shirashi využil nepozornosti Sedana a vyslal přímo z autu střelu do levého rohu hostující brány. Balón těsně před brankářem Barcelony jemně tečoval ORTIZ, kterému se tedy tato branka připíše. Asistence: Shirashi

4:15
    Inkasovaná branka Barcelonu probudila, hrají čím dál tím více útočně, a nyní dokonce budou zahrávat rohový kop.

4:54
    Střela hráče Barcelony byl zblokována prvním stojícím obráncem soupeře.

5:22
    První žlutou kartu na straně Barcelony dostává Joao Batista, který zabránil soupeři v samostatném úniku.

5:36
    A žlutí se i na druhé straně hřiště, když Ortiz nebezpečně zajel do svého soupeře.

6:55
    Jao Batista vybojoval na půlce míč a povedenou akcí se dostal do dobré pozice ke střelbě, která mu nevyšla ideálně.

7:40
    Pozor si musel dávat Herrero, jenž byl intenzivně napadán útočníkem Barcelony.

8:05
    Nádherně to udělal jeden z barcelonských futsalistů, který si po pravé straně obhodil soupeře a utíkal sám na brankáře, toho ovšem nepřekonal.

8:25
    Z následného rohu přišla střela Aicarda z úctyhodné vzdálenosti, ta pořádně pozlobila Herrera.

8:59
    Akumulované fauly: 3 – 2

9:07
    Ricardinho prověřil pozornost Seana, jenž neměl příliš práce, jelikož balón mířil do jeho rukavic.

9:26
    Zezadu byl tvrdě atakován Pela, který si půjde za pomoci zdravotníků sednout na lavičku.

10:09
    Adolfo to myslel svou nahrávkou dobře, jenže vázlo provedení, kvůli kterému se bude rozehrávat od domácí brány.

10:26
    Rohový kop pro Barcelonu přinesl přízemní střelu, která byla tečována a tímto způsobem ztratila razanci.

10:43
    Parádní střela Adolfa byla vyražena Herrerem na rohový kop.

10:46
    Nejspíš to byl Joao Batista, který z voleje přestřelil domácí bránu.

10:46
    Oddechový čas pro domácí.

10:57
    Nechybělo mnoho a centr z pravé strany byl dopraven do brány jedním z barcelonských útočníků. Domácí si pořádně zahrávají s výsledkem.

11:54
    Barcelona dominuje posledním minutám, zakončení bohužel pro ně přichází velmi zřídka a často nepřesně.

12:27
    Joselito agresivně napadal, což se nelíbilo domácím, jejichž protesty vyslyšeny nebudou.

12:42
    Ten stejný hráč teď předvedl velmi dobrý obranný zákrok.

12:50
    Z ostrého úhlu zakončoval Ricardinho, jeho hlavička dokonce orazítkovala tyč.

13:15
    Lacině nyní přišli hosté o míč poté, co se snažili nakrátko rozehrávat aut.

13:58
    Tak nyní se to seběhlo neuvěřitelně rychle! Nejdřív zakončoval domácí hráč ve velké šanci, načež se Joao Batista ocitl ve stoprocentní příležitosti, kterou nevyužil.

14:38
    Standardní situace se dožadovali hráči v modrých dresech, na faul to sice vypadalo, ale rozhodčí raději ponechali hře volný průběh.

15:12
    Po delší době se dostal ke kombinaci na útočné půli Movistar, který však u míče nevydržel příliš dlouho.

16:10
    Rivilos to zkusil z těžké pozice, jeho pokus jen těsně minul levou tyč brány domácího mužstva,

16:38
    Pola fauloval, hráči v modrých dresech si v závěru poločasu bodu muset dávat velký pozor.

16:49
    Aicardo napálil z metru soupeře, jenž následně vybojoval faul na svou osobu.

17:27
    Tak Herrero si tento odkop rozhodně za rámeček nedá, jelikož skončil někde v zadní části tribun.

17:54
    Dyego si sebevědomě povodil protihráče a přihrál, jeho pohledná kličkovaná ale poté nebyla napodobena nikým z hráčů Barcelony.

18:43
    Něco málo přes minutu do konce a s míčem hrají domácí, kteří budou chtít jít do šaten s jednobrankovým náskokem.

19
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu.

19:08
    Jedovatá střela Gadeii se jen o kousek nevměstnala mezi tři tyče.

19:35
    Movistar kombinuje na své půli.

19:54
    Ještě jeden aut pro domácí, z něho ale nic nebylo.

19:59
    Tak jsme byli svědky ještě jednoho pokusu, který byl vyražen Sedanem na rohový kop.

20

Druhý poločas začne přibližně v 21:59.

První půle je u konce! Do té doby, než se prosadil Ortiz, se převaha domácích každou minutu stupňovala. Poté už to tak slavné nebylo, Barcelona začala podávat daleko lepší výkon a po zbytek první dvacetiminutovky dominovala. I tak se jedná o velmi vyrovnaný zápas, který bude mít podle mého názoru dosti dramatickou koncovku.

21

20:32
    Centr z vlastní půle vyslal obránce domácích, který sice nebyl nejpřesnější, avšak to ho nemusí mrzet, jelikož se míč nakonec přece dostal k jeho spoluhráčům.

21:15
    Trochu zmatečný začátek druhého poločasu, oba celky se spíše hledají, a tak vidíme hru na středu hrací plochy.

22:11
    Na střelu si navedl míč Adolfo, který v pádu zakončoval velice nepřesně.

22:39
    Standardní situaci z nebezpečné pozice rozehrála Barcelona nakrátko, načež přišla střela, jež ovšem mířila mimo bránu.

22:58
    Barcelona pokračuje v aktivitě z konce prvního poločasu a kráčí si za vyrovnáním.

23:27
    A teď k tomu měla neskutečně blízko! Leo Santata se řítil z levé strany sám na Herrero, jenž nechal se vytěsnit z ideální střelecké pozice.

23:55
    Domácí již mají tři akumulovaném fauly, to je velká komplikace pro Movistar.

24:21
    Tento fakt hráče v modrých dresech nemusel příliš mrzet, kdyby Ricardinho netrefil pouze tyč!

24:57
    A další šance Barcelony! Joselito jen trefuje nohu domácího brankáře, poté se snažil vyburcovat hostující fanoušky, kteří se zde nachází ve velkém počtu.

25:11
    V řadě druhý rohový kop postrádal kvalitu, hrají hosté.

25:44
    Joselitův pokus postrádal razanci, a tak se jednalo pro rutinní zákrok pro brankáře Movistaru.

26:14
    Hráči Barcelony to již zkouší z každé pozice, místy to působí vskutku zoufalým dojmem.

26:19
    Tak teď pořádně zatrnulo barcelonským fanouškům! Naštěstí pro ně byla síť, která se po střele jednoho z hráčů Movistaru rozvlnila, jen boční.

26:45
    Žlutou kartu dostává Leo Santana (FC Barcelona).

27:08
    Akumulované fauly: 3 – 3

27:56
    Tak to byl velmi nepříjemný skluz, kvůli kterému naskočil čtvrtý akumulovaný faul domácím.

28:08
    V souboji se soupeřem obstál Sedano, jenž dnes podává dosti kvalitní výkon.

28:29
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Sotva to dořeknu, tak se prosazuje přesnou střelou ESQUERDINHA, který se objevil nikým nehlídaný před bránou domácího týmu.

28:49
    Žlutou kartu dostává Lozano (FC Barcelona).

28:51
    Pola vyslal dalekonosný projektil jen nad bránu.

29:18
    No to začíná býti zajímavé! Oba celky chtějí vyhrát, a tak se ženou do rychlých útoků! Čeká nás určitě skvělá podívaná.

30:17
    Teď došlo k menší slovní přestřelce mezi hráčskými lavicemi, hra ovšem chvíli na to pokračuje.

31:27
    O nejlepším hráči dnešního zápasu je jasno! Kapitán ORTIZ měl po parádně vykombinované akci před sebou značně odkrytý prostor, a proto mu nedělalo dopravit míč do brány Barcelony.

31:46
    A mohlo být ještě hůř! Barcelonský obránce si málem srazil kulatý nesmysl do vlastní brány!

31:49
    Shiraishi provětral ostrou střelou rukavice Sedana, který míč pouze vyrazil.

32:28
    Vyrovnat se pokusil Adolfo, jehož zakončení mezi tři tyče nemířilo.

32:40
    Tlak Barcelony začíná nabírat na síle, následují jistě perné chvilky pro domácí obranu.

33:43
    Lozano se řítil sám na brankáře soupeře, místo střely raději volil kličku, což se mu značně vymstilo. Poté tomu přidal ještě korunku, když teatrálně upadl, za což byl po právu odměněn žlutým kartónkem.

34:59
    Nelze se divit hostům, kteří momentálně agresivně napadají soopeře, kteří si zatím vedou bravurně.

35:03
    Oddechový čas pro hosty.

35:46
    A Barcelona to zkouší bez brankáře!

35:58
    Rivillos poněkud zbytečně okamžitě zakončoval, díky tomu nyní domácí po šetří nějaké ty vteřinky.

36:12
    A mohlo být vymalováno! Ricardinho ale ve velké příležitosti neuspěl.

36:23
    Oba týmy již dosáhly maximálního možného počtu akumulovaných faulů!

36:58
    Jeden z domácích to zkoušel přes celé hřiště. Neuspěl.

37:38
    Obrana Movistaru působí kompaktním dojmem, Barcelona to bude mít v závěru utkání nesmírně těžké.

38:37
    Parádně zakročil proti střele Dyega Herrero! Možná rozhodující moment tohoto utkání!

39
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu a nejspíš také i celého zápasu.

39:34
    Lozano rozvlnil boční síť, něco málo přes dvacet vteřin a u míče hráči v modrých dresech.

Je dobojováno! V infarktovém závěru obstáli domácí hráči, kteří tím pádem postupují do finálového klání, ve kterém nastoupí proti portugalskému Sportingu. Barcelona nehrála vůbec špatně, avšak dnes ji haprovala koncovka, a tak se budou muset spokojit s duelem o třetí místo.

Toto je ode mne pro dnešek vše, přejí příjemný zbytek večera. (22:51:39)