Kazaň – Rostov 1:1 (kon.) | Machačkala – Ural 0:1 (kon.)
1:1 (1:0)
FK Rostov
Sobota 21.04.2018, 15:30 • Kazan Arena, Kazaň • Ruská Premier Liga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Kazaň se po šestadvaceti kolech pohybuje ve středu tabulky a se 34 body jí patří 8. místo. Záchranu ovšem ještě nemá zcela jistou, protože ji od skupiny o záchranu dělí šest bodů. Není tedy bezprostředně ohrožená, ale k úplně jistotě ještě nějaký ten bodík potřebuje.
    Její velkou zbraní je určitě defenzíva. Ta totiž inkasovala jen 23 branek a řadí se k těm nejlepším Premier Lize.
    Před vlastními publikem se představila ve třinácti případech, ale pouze pětkrát se radovala z výhry. S celkovým počtem 18 bodů sídlí na 11. příčce v tabulce domácích mužstev.

FK Rostov

Naopak Rostov je na tom o něco hůře než jeho dnešní soupeř. Se 30 body okupuje 12. pozici a drží tak poslední příčku zaručující ligovou příslušnost i pro příští sezónu. Náskok na třináctý Amkar však činí pouze dva body.
    Rostov se také potýká se slabou střeleckou potencí. Pouhých 23 vstřelených gólů z něj dělá jeden z nejhorších týmů ruské ligy.
    Na stadionech soupeřů odehrál celkem třináct duelů, ve kterých posbíral 13 bodů. Ty stačí pouze na 11. místo v tabulce venkovních klubů.

18.11.2016 Kazaň – Rostov 0:0

FC Rubin Kazaň: Džanajev – O. Kuzmin, Sorokin, Navas, Granat, Kudrjašov – Podběrezkin, Noboa, Mogilevec – I. Popov, Žemaletdinov.
    Náhradníci: Ryžikov, Akmurzin – Konovalov, Ustinov, Enache, Goldobin, G. Karadeniz, Shekari, Kambolov, Giljazutdinov.

FK Rostov: Abajev – Paršivljuk, R. Sigurdsson, Ingason, Wilusz – Bajramjan, Sapeta, Gaţcan, Jusupov – Šomurodov, Ionov.
    Náhradníci: Pesjakov – Boben, Gulijev, Zujev, Makejev, Majer, Ďaďun, Skopincev.

Rozhodčí: Bezborodov – Dančenko. Kološkov.

1

1
    První centr vyslali do pokutového území domácí. Na něj si ovšem dobře vyběhl brankář Abajev a balon stáhl bez větších problémů do svých rukavic.

2
    I další útok táhl Rubin po pravé straně, ale ani nadvakrát se mu míč nepodařilo dostat do ohně. Budou však moci zahrávat přímý kop.

3
    Centr následně dobře směřoval do chumlu hráčů ve velkém vápně, kde výborně zapracovala hostující obrana, která odvrátila balon na roh. Rovněž proti tomu se Rostov zvládl ubránit.

4
    První vážnější akce se zrodila na straně Kazaně! Po pěkné akci na levé straně přihrával Kudrjašov do vápna, kde si míč hezky zpracoval Mogilevec, jenž svou ranou pořádně protáhl Abajeva.
    4. Mogilevec prověřil pozornost Abajeva přízemní střelou.

5
    Posléze se domácí dostali znovu do zakončení, avšak rána zpoza velkého vápna letěla nad hostující bránu.

7
    Rostov se nyní ubránil za cenu odkopu, po kterém ovšem hosté získali balon do své moci.

9
    Poté útočili opět domácí, kteří měli možnost rohového kopu. Rostov se však na přední tyči znovu ubránil.

11
    Následně se hrálo také na druhé straně, ale ani Rostov se do většího ohrožení brány nedostal.

12
    Posléze svou hlavičkou nadělal menší starosti svému brankáři jeden z hostujících hráčů, ale Abajev si nadvakrát dokázal poradit.

13
    Kazaň nyní hledala své hráče na hrotu útoku. Míč však přeletěl všechny fotbalisty v červeném i žlutém a následně skončil v rukavicích Abajeva.

15
    Po dalším útoku Rostova na pravé straně již balon opustil hrací plochu a bude z toho jen aut pro Kazaň.

16
    Žemaletdinov nenechal svému soupeři ani kousíček prostoru navíc a ten tak musel v nouzi odkopnout míč do zámezí.

17
    Sapeta se nyní velmi teatrálně skácel k zemi, ale i přesto sudí píská faul a bude se kopat proti bráně Kazaně.

18
    Hosté sice dokázali po centru prodloužit míč na zadní tyč, kde se už už do zakončení tlačil jeden z hráčů Rostova. Tomu ovšem na poslední chvíli odkopli balon od kopaček domácí fotbalisté.

20
    Hlavní arbitr poté píská nedovolený zákrok domácímu celku, který se tak bude muset bránit další útočné akci soupeře.

21
    Rostov se nyní brání ve všech lidech na své polovině. Rubin zatím hledá skulinu v jeho obranném bloku marně.

22
    Domácí stále kombinují na polovině hostů. Ti se i nadále velmi dobře brání a nepouštějí Kazaň do blízkosti pokutového území.

23
    Tak až nyní se Rubin odhodlal k dlouhému pasu za obranu. Ten ovšem Popov nemohl v žádném případě stihnout na hrací ploše a bude se odkopávat od brány Abajeva.

24
    Slibně se rozvíjející kontr Kazaně zastavila nepřesná přihrávka na hrot útoku na Popova. Ten se jí snažil ještě ve skluzu zpracovat, ale na balon nakonec nedosáhl.

25
    Kudrjašov svým následným centrem hledal ve vápně nabíhajícího Popova, před nímž ovšem míč ukořistil do rukavic gólman Abajev.

27
    Vzápětí se oba týmy dostaly postupně až do blízkosti protějších šestnáctek, avšak tam jejich pouť skončila bez jakéhokoliv ohrožení brány.

28
    Následná centr zprava musela hasit defenzíva Rostovu. Nadvakrát si ovšem dokázala poradit balon odkopla alespoň do autu.

29
    Hosté krátce na to míč vybojovali do své moci. Jejich postup vpřed byl ovšem zastaven na půli hřiště, kde byl faulován Ingason.

30
    Do zajímavé pozice se po přihrávce zprava dostali hosté. Jenže střela jim nesedla podle jejich představ a balon zamířil jen doprostřed brány, kde byl připraven Džanajev.

32
    Nyní si hráči Kazaně vůbec nerozuměli. Myšlenku Mogilevce vůbec nepochopili forvardi Rubinu, kteří na jeho kolmici do vápna vůbec nereagovali.

33
    Džanajev bude moci poté odkopávat od své brány poté, co hosté mířili z úctyhodné vzdálenosti hodně mimo domácí zařízení.

34
    Nakonec se Kazaň po rychlém brejku dostala ke střele. Jenže Kuzmin z pětadvaceti metrů minul pravou tyč zhruba o metr.

35
    Ani další atak domácích nebyl úspěšný. Nepovedená přihrávka doputovala až za brankovou čáru a následovat bude odkop v podání Abajeva.

36
    Kazaň se poté dokázala ubránit kombinaci soupeře za hranicí vápna a dostala balon alespoň na polovině hřiště.

37
    Paršivljuk se posléze snažil o narážečku se svým spoluhráčem. Ten mu už ovšem přihrávku do vápna nevrátil a hrát může znovu brankář Džanajev.

38
    Žemaletdinov se myslel velmi dobře se svým dloubáčkem za obranu. Jenže jeho přihrávce scházela přesnost.

39
    A znovu byl v akci Žemaletdinov, který tentokrát střílel zpoza vápna. Jeho střelu srazila hostující defenzíva na rohový kop.

40
    Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
    Tak to byla opravdu paráda, po které se domácí ujímají vedení! Rohový kop sice hosté na přední tyči dokázali odvrátit. K jejich smůle však pouze na hranici vápna, kde se do míče opřel CHRISTIAN NOBOA, jenž naprosto fantastickým volejem trefuje horní roh hostující brány.
    40. Christian NOBOA - 1:0

41
    Rostov se ihned snažil o rychlou odpověď a bude mít k dispozici další roh.

42
    Proti tomu se však domácí ubránili a hosté se neprosadili ani při pokusu o volej zpoza vápna.

43
    Další atak Kazaně po levé straně zastavuje praporek pomezního sudího, který odmával ofsajd.

44
    A mohlo být srovnáno! Na centr z levé strany si za malým vápnem naskočil Šomurodov, který ovšem mířil pouze do břevna.
    44. Šomurodova dělilo od vyrovnání břevno domácí brány.

45
    Z následného rohu se Rostov již neprosadil a první půle je pomalu u konce.

45+1

Je za námi úvodní půle, která dlouho nenabízela zajímavou fotbalovou podívanou. Výjimkou snad byl jen pokus domácích ze 4. minuty. Posléze si v Kazani museli počkat na gól až do 40. minuty, kdy se po rohovém kopu opřel do míče z voleje Christian Noboa, jenž parádní střelou otevřel skóre. Hosté mohli ještě do poločasu srovnat, ale Jonov hlavičkoval jen do břevna. Po pětačtyřiceti minutách tedy vede Rubin 1:0.

Druhý poločas začne přibližně v 16:34.

46

46
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Alexandr Sapeta, přichází Ajaz Gulijev.

47
    Bajramjan sice dělal, co mohl, ale dlouhý nákop svého gólmana na hrací ploše stihnout již nešlo.

49
    Po chybě domácích na levé straně se po přihrávce do středu hřiště dostal ke střele střídající Gulijev. Jenže ten svůj pokus z dobré pozice poslal vysoko nad.

51
    Centr Kuzmina z pravé strany nenašel nikoho z domácích ve velkém vápně a Rostov se dokázal ubránit i proti další přihrávce do pokutového území.

52
    Rubin se nyní snaží kontrolovat hru a nepůjčovat balon svému soupeři, což se mu zatím relativně dobře daří.

53
    Příliš dlouhý centr nyní vyslal z pravé strany Paršivljuk a jeho nabídka proletěla nad celým velkým vápnem až do zámezí.

54
    Nyní se Kazani nepodařilo zakombinovat středem a vystrčit růžky tedy budou moci hosté z Rostova.

55
    Jenže ani oni směrem dopředu nevymysleli nic kloudného a hrát tak může znovu Kazaň.

56
    Sérii tvrdších zákroků nyní sudí řeší ústní domluvou. Přímý kop má k dispozici domácí tým.

57
    Mogilivec posléze obdržel přihrávku do vápna, ale ta mu směřovala trochu na paty, čehož dokonale využila hostující defenzíva.

58
    Jonov se na pravé straně snažil vymotat svého strážce, což se mu částečně i povedlo. Jenže následně odcentroval pouze na hlavy kazaňských zadáků.

59
    Obrana Rubinu dokázala odzbrojit soupeře i při dalším nákopu vpřed a ten to bude muset zkoušet znovu z vlastní poloviny.

61
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Artur Jusupov, přichází Alexandr Zujev.

63
    Centr z pravé strany mohl zakončovat na zadní tyči jeden z hostujících hráčů, jenže střele mu vůbec nesedla a bude z toho jen odkop od brány.

63
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Rifat Žemaletdinov, přichází Gökdeniz Karadeniz.

65
    Rána hostů z větší vzdálenosti byla hodně nepřesná a Džanajev tedy situaci v poklidu jen kontroloval.

66
    Šomurodov se uvolnil na levé straně a následně se dostal i do vápna, odkud se mu však nepodařilo přihrát přes pozorné domácí beky.

67
    Rostov právě vstřelil branku!
    Hosté v posledních minutách šli za vyrovnáním a za svou snahu byli odměněni! Z levé strany přiletěl centr Ionova na zadní tyč, kde byli hned dva osamocení hráči Rostova. SERGEJ PARŠIVLJUK se posléze z vyložené pozice nemýlil a placírkou překonal Džanajeva.
    67. Sergej PARŠIVLJUK - 1:1

69
    Nyní mají balon na kopačkách fotbalisté Kazaně, kteří se ihned snaží o rychlou odpověď.

70
    Jenže jejich kombinace byla vytlačena až na obranou polovinu a Rostov čeká na soupeře na půlící čáře.

71
    Navíc dlouhý nákop Rubina doletěl až k Abajevovi, jenž balon pohodlně ukryl ve své náruči.

73
    O slovo se poté hlásí opět hosté. Po sraženém centru z pravé strany následuje rohový kop.

73
    Ten ovšem bez potíží sebral do rukavic Džanajev na přední tyči a ihned posílá své spoluhráče na zteč.

74
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Choren Bajramjan, přichází Dmitrij Skopincev.

74
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Vjačeslav Podběrezkin, přichází Reza Shekari.

76
    Karadeniz si dobře navedl míč na střed, kde se do něj pořádně opřel. Jenže jeho pokusu scházelo více přesnosti a balon bránu Rostova vysoko přeletěl.

78
    Obrana Rostova ustrážila míč před Karadenizem. Kazaň ale následně bude moci vhazovat.

79
    Nyní se veškeré dění stěhuje do vápna Kazaně, jelikož hosté evidentně zahrají dlouhý aut.

80
    Defenzíva Rubinu se i následnému centru dokázala zkušeně ubránit a po malé domů hlavou má balon v rukavicích brankář Džanajev.

81
    A další nebezpečí pro Kazaň. Po faulu na pravé straně mají hosté možnost přímého kopu.

81
    Balon po centru sice doletěl do skrumáže před domácí bránou, avšak po odrazu do vzduchu jej pro sebe ukořistil Džanajev.

82
    Ionov si nyní sice pěkně zpracoval přihrávku uvnitř pokutového území, ale při jeho sražené nabídce se nejspíš ještě ublížil, a tak bude rohovému kopu svého týmu přihlížet jen zpoza lajny.

83
    Na přední tyči si poté došel pro hlavičku jeden z hostů, avšak svůj pokus nevměstnal mezi tři tyče.

83
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Pavel Mogilevec, přichází Igor Konovalov.

85
    Nepřesnost v rozehrávce v podání Shekariho nedokázali hosté potrestat a po dlouhém nákopu se míč ocitl až v rukavicích Džanajeva.

87
    Kazaň se po trochu krkolomné kombinaci málem dostala do zakončení z hranici penaltového puntíku. Jenže před Karadenizem balon na poslední chvíli odkopla hostující obrana na roh.

88
    Po něm se sice domácí dostali k hlavičce na zadní tyči, ale jejich pokus byl příliš slabý a balon tak v pohodě lapil Abajev do své náruče.

88
    Tak to byla tutovka Rubinu, která přišla v samotném závěru! Z levé strany pokutového území zakončoval Shekari, jenže ve stoprocentní pozici trefil jen vybíhajícího Abajeva.
    88. Shekari mohl v závěru strhnout vedení na stranu Kazaně.

90
    Hosté se sice do dalšího ohrožení nedostali, ale po rychlé rozehrávce domácích budou moci alespoň vhazovat.

90+1
    Rostov se posléze neprosadil ani z následného rohového kopu. Mezitím sudí nastavil 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+2
    Tak možná jedna z posledních šancí pro hosty. Zhruba z poloviny hřiště zahrají přímý volný kop.

90+3
    Jenže s jeho rozehrávkou naložili prachbídně a domácí vytlačili soupeře až na jeho polovinu.

90+4

Je konec! Po nemastném a neslaném prvním poločase jsme se nakonec dočkali vzrušení až v jeho samotném závěru. To se ve 40. minutě prosadil nádherným volejem Christian Noboa. O pár minut později domácí zachránilo břevno po hlavičce Šomurodova, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.
    Ve druhé půli se hosté snažili mocně o vyrovnání a to také přišlo. V 67. minutě zakončoval na zadní tyči nikým nehlídán Sergej Paršivljuk, který rozradostnil hostující fanoušky. Dvě minuty před koncem odmítl tři body z pohledu svého celku střídající Shekari, a tak se oba soupeře rozešli smírně po remíze 1:1.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou. (17:26:31)