Mladá Boleslav – Vítkovice 6:5 (po pr.)
Předvýběr.CZ Florbal MB
6:5 (2:3, 1:0, 2:2 - 1:0)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Sobota 21.04.2018, 17:15 • Ostravar aréna, Ostrava • Bigboard Superfinále (muži)

Svátek florbalu je u konce a s informací, že mistrem je TECHNOLOGY FLORBAL MB Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:59:13)
    Mladoboleslavští z prvního titulu v historii klubu mohou radovat

Mladoboleslavští se radují z poháru a vůbec prvního titulu v historii klubu. Dnes to pro ně bude zřejmě dlouhá noc.

Hráči obou týmů si podávají ruce a pro své medaile a pohár si jdou vítězové – Technology Florbal MB.

Je tu čas pro předávání medailí, jako první si pro ty stříbrné jdou hráči 1. SC TEMPISH Vítkovice.

Nejlepším hráčem utkání se stal Martin Tokoš z Vítkovic.

Zápas je u konce, na straně Vítkovic vládne smutek, u hráčů Mladé Boleslavi naopak panuje velká radost. Už to vypadalo, že drtivý finiš ze třetí třetiny si vítkovičtí přenesou i do prodloužení, kde rozhodnou, opak byl ale pravdou. Mladoboleslavští přečkali několik šancí, aby pak sami v 69. minutě rozhodli. Autorem vítězné branky se stal Milan Tomašík a jeho gól znamená vůbec první titul pro Technology Florbal MB.

68:44 Milan TOMAŠÍK - 6:5

68:44
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, titul míří do Mladé Boleslavi. Po tlaku Vítkovic se do akce dostal soupeř a před brankářem Součkem se nejlépe zorientoval MILAN TOMAŠÍK, který si naběhl na pas zpoza branky a odšpuntoval radost jak týmu, tak i fanoušků tohoto celku. Asistence: Petr Novotný.

68:08
    Novákova střela z dobré pozice byla zbytečná, o zlomek vteřiny dříve totiž rozhodčí pískali provinění mladoboleslavských.

67:16
    Mladá Boleslav se nikam nežene, Novák drží míč na holi a trpělivě si hledá prostor pro průnik, či pro přihrávku.

66:28
    Hubálkovi nesedl míček na hůl, výsledkem byla slabá a nepřesná střela.

65:25
    Moc nescházelo a Delong zpoza branky prostrčil míček na volného spoluhráče. Zákrok obrany soupeře přišel na poslední chvíli.

64:29
    Novák láká vítkovické na vlastní polovinu, sám se snaží rozehrát.

63:48
    Na střed dostal přihrávku Řezanina, jeho rána na Bauerovu levou tyčku skončila těsně vedle.

63:12
    Musí si ale dávat pozor i na obranu, řezanina nyní rychlým zákrokem zabránil v brejku Mladé Boleslavi.

62:35
    Mladá Boleslav brání ve třech vlnách, Vítkovičtí se snaží o rychlý průnik před Bauera.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 11. Natov (Krzyžanek), 19. Jelínek (Curney), 22. Kološ (Tomašík), 53. Tomašík (Kološ), 59. Curney, 69. Tomašík (Novotný) – 4. Tokoš (Sladký), 13. Rýpar (Hájek), 16. Jan Šebesta (Delong), 59. Tokoš (Jan Šebesta), 60. Tokoš

Předvýběr.CZ Florbal MB: Bauer (Rytych) – Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Novák, Zakonov – Tomáš Chroust, Curney, Natov – Novotný (C), Tomašík, Tadeáš Chroust – Bína, Pluhař, Gruber – Krajcigr, Rožnovják.
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Rýpar, Nehera, Hubálek, Jan Šebesta, Jankulár, Jastřembský – Sladký (C), Delong, Tokoš – Hájek, Řezanina, Firda – Gál, Bräuer, Hrubý – Vilím, Děček, Besta.

Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula

Diváci: 8 191