Classic – SB Pro 2:3 (kon.) | Classic – Happee 6:2 (kon.)
SCC Classic
6:2 (0:2, 4:0, 2:0)
Happee Jyväskylä
Sobota 21.04.2018, 15:30 • Hartwall Arena • Salibandyliiga • Superfinále

Je tu konec finského superfinále a tedy celé Salibandyliigy. To co se nepovedlo ženám SCC Clasic, tak to zvládli muži. Ti poráží Happee Jyväskylu 6:2, ačkoliv do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Po první třetině ztráceli dvě branky, ale perfektní druhou třetinou otočili stav až na 4:2. Ve třetí třetině už hru kontrolovali a v závěru přidali dva góly do prázdné branky. Mistrem Finska ve florbalu mužů se tak stává tým SCC Classic

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (17:40:03)

59:39
    Classic právě vstřelil branku!
    A další branka do odkryté klece. Na vlastní polovině vybojoval balonek Janne Lamminen, který ho poslal na rozběhnutého OSKARI HEIKKILÄHO, který neměl žádný problém trefit branku.
    Asistence: Janne Lamminen.

59:20
    Teď od jednoho z obránců přišla střela z poloviny hřiště, ale ta se ani nedostala k Torisevovi.

59:05
    Troufám si říct, že do konce superfinále nám chybí 55 sekund. Musel by se stát zázrak, aby florbalisté Happee dokázali vyrovnat.

58:20
    Jyväskylä to opět zkouší bez gólmana, ale vteřinky ubíhají. Classic hraje perfektně organizovaně.

57:47
    Nyní už to budou mít hráči Happee hodně těžké. Mají něco málo přes dvě minuty na to, aby vstřelili tři branky.

57:03
    Oddechový čas pro Happee Jyväskylä.

57:03
    Po jednom ze zakončení Happee se míčku zmocnil JUSSI PIHA a přes celé hřiště trefuje odkrytou branku.
    Bez asistence.

56:31
    Florbalisté v bílých dresech mají sice optický tlak, ale to je momentálně tak vše. Pětice SCC je velice pozorná.

55:38
    Happee to už nyní zkouší bez brankáře.

55:27
    Jyväskylä se stále ne a ne dostat k míčku. Napadají už za brankou soupeře, ale těm balonek drží na hokejkách, jak kdyby tam byl přilepený.

54:11
    Classic svou přesilovku opět nevyužil a šance Happee stále žijí. Ale čas se jim rychle krátí. Navíc opět hrají bez míčku.

53:16
    Nakonec se dostali do obrovské šance, když po takové klasické přesilovkové kombinaci se dostal do střely jeden z útočníků na středu hřiště. Tuomala ale ramenem vyráží a obranná čtyřka může vystřídat.

52:44
    Florbalisté v modrých dresech se nikam neženou a v klidu kombinují. Vedou o dvě branky a není tak příliš kam chvátat.

51:50
    Šance Jyväskylä se opět snižují. Následující dvě minuty se budou bránit pouze ve čtyřech hráčích. Pokud tedy Classic nebude skórovat.

51:44
    Vyloučení v týmu Happee Jyväskylä (Pan. Kotilainen – 2 min., Nedovolené vrážení).

51:14
    Po neúspěšné střele SCC šlo Happee do protiútoku. Ale zakončení se útočníkovi příliš nepovedlo a Toriseva neměl příliš práce se děravým balonkem.

50:20
    Hráči v modrých dresech jsou stále aktivnější a drží míček v útočném rohu. Jyväskylä pouze visí za svými protivníky a nestíhá jejich tempo.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 26. Salin (Leikkanen), 29. Salin (Savonen), 36. Vänttinen (Salin), 37. Johansson (Lamminen), 58. Piha, 60. Heikkilä (Lamminen) – 5. Pau. Kontilainen (Manninen), 6. Lahti (Heikkinen)

SCC Classic: Toriseva (Järviö) – Leikkanen, Savonen, Lamminen, Kivilehto, Jääskeläinen, Salminen – Silin, Pylsy, Johansson – Heikilä, Piha, Lehtinen – Eronen, Sikkinen, Helin – Koskinen, Rantala, Vänttinen.
    Happee Jyväskylä: Tuomala (Laakso) – Lahti, Kouvonen, Huisman, Ukkonen, Tikka, Junkkarinen – Hynynen, Savinainen, Hoikkanen – Pe. Kotilainen, Pau. Kotilainen, Manninen – Heikkinen, Kauko, Pan. Kotilainen – Liponen, Kotovaara, Kunelius.

Rozhodčí: Alakare, Vilkki