Arsenal – West Ham 4:1 (kon.) | Stoke – Burnley 1:1 (kon.) | Manchester City – Swansea 5:0 (kon.)
Arsenal FC
4:1 (0:0)
West Ham United
Neděle 22.04.2018, 14:30 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League • 35. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, díky za pozornost. (16:44:53)

Dnešní utkání sledovalo 59 422 diváků.

Arsenal zválcoval na svém hřišti West Ham 4:1 a připisuje si důležité tři body do tabulky. V prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo nakonec pět gólů, skóre bylo bezbrankové a šancí moc nebylo. Ale ve druhé půli bylo všechno jinak. Vše začalo gólem Nacha Monreala po rohovém kopu z pěkného voleje. Pak ale West Ham dokázal vyrovnat, prosadil se Marko Arnautović. Arsenal ale dál diktoval tempo hry a po zásluze si vystřelil zpět vedení, když se prosadil Aaron Ramsey, který přitom jen centroval, ale míč se štěstím propadl až do sítě. O dvě minuty později už to bylo 3:1, úspěšným střelcem byl tentokrát Alexandre Lacazette. A stejný hráč se ještě trefil za další čtyři minuty později znovu a uzavřel střelecký účet zápasu.

Arsenal díky třem bodům odskočil sedmému Burnley na čtyři body, West Ham je patnáctý a má náskok šesti bodů na sestupové pozice.

90+4

90+3
    Pierre-Emerick Aubameyang měl být zakončovatelem další rychlé akce Arsenalu, ale k míči se nakonec nedostal. Vypadá to, že dnes mu bude muset stačit jen jedna asistence.

90+2
    Xhaka klidně mohl přidat další braku, ale jeho dělovka minula branku Joa Harta.

90+1
    Závěr utkání se velmi líbí fanouškům Arsenalu, kteří vyvolávají jméno trenéra Arsena Wengera, který po sezóně u týmu končí.

90
    Nastavovat se budou čtyři minuty.
    89. Alexandre LACAZETTE - 4:1

89
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Tak je tu ještě jeden hřebíček do rakve West Hamu. Ramsey našel pěknou přihrávkou pod sebe ALEXANDRA LACAZETTEHO a ten z blízka neměl problém překonat Harta. Asistence: Aaron Ramsey.

88
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Calum Chambers.

87
    Za tvrdý faul dostává Marko Arnautović žlutou kartu.

86
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Arthur Masuaku, přichází Andy Carroll.
    85. Alexandre LACAZETTE - 3:1

85
    Vypadá to, že nyní už by mohlo být definitivně rozhodnuto, protože domácí zvyšují na 3:1! Přes Welbecka a Aubameyanga se dostal míč na pravou stranu pokutového území na ALEXANDRA LACAZETTEHO. Ten vypálil a i s pomocí teče Creswella skončil míč za zády Harta. Asistence: Pierre-Emerick Aubameyang.

84
    Arsenal se nechce spoléhat jen na obranu a rozhodl se držet míč na polovině West Hamu. Hosté zatím jen stínují hráče s míčem.

83
    West Ham má nyní před sebou těžký úkol, podruhé v zápase vyrovnat.
    82. Aaron RAMSEY - 2:1

Petr Sumbal

Branky: 51. Monreal (Xhaka), 82. Ramsey, 85. A. Lacazette (Aubameyang), 89. A. Lacazette (Ramsey) – 64. Arnautović (Lanzini)

Karty:   41. Xhaka (ARS), 62. Maitland-Niles (ARS), 74. Mustafi (ARS) – 50. Zabaleta (WHU), 87. Arnautović (WHU)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:9.
    Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Xhaka, Elneny (45. Maitland-Niles) – Iwobi (70. Aubameyang), Ramsey, Welbeck (88. Chambers) – A. Lacazette.
    Náhradníci: Macey – Mertesacker, Holding, Chambers, Nelson, Aubameyang, Maitland-Niles.

West Ham United: Hart – Rice, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Masuaku (86. Carroll) – E. Fernandes (60. Lanzini), Mário (60. J. Hernández) – Arnautović.
    Náhradníci: Adrián – Evra, Lanzini, Cullen, Carroll, Hugill, J. Hernández.

Rozhodčí: Mason – Lennard, Wilkes