Chur Unihockey – Dietlikon 5:3 (kon.) | Wiler-Ersigen – Köniz 2:5 (kon.)
SV Wiler-Ersigen
2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Floorball Köniz NLA
Neděle 22.04.2018, 15:30 • SWISS Arena Kloten • Švýcarská Mobiliar Liga • Superfinále

To je ode mě vše a u dalších zápasů na shledanou. (17:30:16)

Na vítězství Könizu se podílel i český útočník Patrik Dóža, který zaznamenal dvě asistence!

Floorball Köniz se stává švýcarským mužským šampiónem!

59:47
    Wiler-Ersigen právě vstřelil branku!
    Autorem branky je TATU VÄÄNÄNEN. Asistence: Tobias Känzig.

59:30
    Další střela Wileru byla opět zablokovaná! Köniz se drží za ramena a odpočítává vteřinky do konce zápasu.

59:06
    Wiler hraje stále v šesti, ale tohle už domácí celek nezvládne.

59:00
    Probíhá poslední minuta zápasu.

58:01
    Střela z pravé strany byla zablokována obranou Könizu.

57:38
    Wiler je v šesti!

57:12
    Wiler je stále u míčku, ale nedokáže se dostat do zakončení.

56:28
    Wiler je na polovině soupeře, ale v rohu hřiště jen těžko dojde k ohrožení branky.

56:02
    Köniz už pouze odpaluje míčky od své branky a kráčí si pro titul!

55:06
    Do konce zápasů zbývá pět minut a Wiler se pokouší dobýt branku Könizu, který dnes hraje bravurně.

54:15
    Köniz právě vstřelilo branku!
    Tak tohle už je hodně blízko pro Köniz! Dargren poslal neskutečný kros k pravé tyči, kde bekhendem uklidil míček do branky JAN ZAUGG! Asistence: Hampus Dargren.

53:05
    Wiler už opět kombinuje na polovině soupeře, ale Köniz dnes opravdu skvěle brání a nepouští favorita dnešního utkání do žádných šancí.

52:27
    Hráči v zelném napadají po celé ploše a pokoušejí se ještě s tímto super finále něco udělat.

51:39
    Ale Wileru pláchli dva hráči Könizu a Wiler podržel skvělým zákrokem Wolf!

50:51
    Wiler se po obdržené brance vrhl do útoku a všechny síly domácích se upírají na vstřelení branky a snížení stavu utkání.

50:01
    Wiler kontroluje hru a kombinuje s míčkem na polovině hřiště.

48:38
    Možná zlomový moment utkání! Dóža vystihl rozehrávku Wileru a míček se od něj odrazil do míst, kde byl JAN ZAUGG, který běžel do situace jeden na jednoho. Zaugg vystřelil přes obránce a trefil se přesně k pravé tyči. Asistence: Patrik Dóža.

48:13
    Střelu ze středu hřiště v podání Wileru zlikvidoval hostující brankář.

47:10
    Köniz se nejen dobře brání, ale nyní dokonce i velmi nebezpečně útočí. Wiler je nyní jednoznačně hroším týmem a do konce zápasu zbývá dvanáct minut.

46:13
    Köniz je najednou více u míčku a snaží se využít polevení Wileru, který je značně opařený inkasovanou brankou.

45:20
    Z ničeho nic je to opět o dvě branky! FABIAN MICHEL se dostal ke střele z pravé strany a posílá Köniz do dvoubrankového vedení! Asistence: Manuel Maurer.

45:16
    Útočný faul Wileru přerušuje hru.

44:05
    Köniz získal míček a pokouší se ohrozit branku Wileru.

42:24
    Köniz od druhé třetiny zavřel dveře a soustředí se na precizní obranu. Wiler tak ovládá hru, ale nemůže se prosadit.

41:42
    Rychlý brejk Könizu skončil střelou vedle branky.

40:20
    Wiler pokračuje v aktivní hře z druhé třetiny a je na polovině soupeře.

40:01

40:00

36:34
    Wiler je stále lepším týmem, ale Köniz dobře brání svůj hubený náskok.

34:04
    Hosté jsou sice v plném počtu, ale Wiler stále pokračuje v tlaku.

33:14

32:46
    Wiler svírá bránící čtveřici, ale nedokáže se dostat do dobré střelecké pozice.

32:10
    Köniz se opět osvobozuje.

31:58
    Střelecký pokus Wileru z pravé strany se do branky nevešel.

31:34
    Köniz poslal míček daleko od své branky a našetřil pár vteřinek.

31:14
    Vyloučení v týmu Floorball Köniz (Jan Zaugg – 2 min., Sekání).

30:07
    Jenže ani Wiler se k ničemu nedostal a u míčku je opět Köniz. Nyní se hra přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit střelecké šance.

29:17
    Wiler vybojoval míček a zakládá postupný útok.

28:53
    Köniz vybojoval zajímavou standartní situaci z velkého brankoviště. Jenže střelecký pokus Könizu skončil na blokujícím hráči.

28:04
    Hosté se dostali na útočnou polovinu a pokoušejí se něco vymyslet.

27:20
    Köniz se nyní ubránil tlaku Wileru a pokouší se na chvíli uklidnit hru.

26:18
    Domácí stále kombinují a jasně režírují průběh druhé třetiny.

24:58
    Wiler už je opět nastěhovaný na polovině soupeře a kombinuje.

24:10
    Köniz se vymanil z tlaku Wileru a uklidňuje hru.

23:23
    Köniz se po delší době dostal k míčku, ale nic nevymyslel.

22:20
    Wiler kombinuje s míčkem na svých florbalkách a támto stylem je jen otázkou času, kdy vyrovná.

21:08
    Je sníženo! Väänänen vystřelil z pravé strany a brankář jeho střelu vyrazil. Ze vzduchu pak míček skvěle trefil CLAUDIO MUTTER a uklidil ho do branky. Asistence: Tatu Väänänen.

20:48
    Wiler je v úvodu druhé třetiny aktivnější a chce vstřelit kontaktní branku.

20:01

20:00

19:42
    Nepovedená střela Könizu skončila v rukou domácího brankáře.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:36
    Dva střelecké pokusy Wileru trefily brankáře hostujícího celku.

17:43
    Köniz se ubránil tlaku hráčů v zelených dresech a opět kontroluje hru.

17:03
    Nahození na branku pokryl na poslední chvíli brankář Wileru.

16:30
    Köniz stále kombinuje a Wiler čeká, co jejich soupeř vymyslí.

15:30
    V posledních minutách se nic neděje a Köniz stále kombinuje s míčkem na florbalkách.

14:50
    Hosté stále drží míček na svých florbalkách a nikam se neženou.

14:09
    Dargren to zkusil z levé strany, ale jeho střela byla zablokována.

13:56
    Hosté uklidnili hru a kombinují s míčkem na své polovině.

13:15
    Rentsch měl obrovskou šanci, ale trefil pouze brankáře Könizu!

12:46
    Wiler se v posledních minutách dostal do hry a je podstatně více na míčku.

12:24
    Střelecký pokus Bürkiho z pravé strany skončil vedle branky.

11:45
    Wiler se nyní půl minuty bránil a měl velké problémy, ale hráči domácích to zvládli a nyní sami útočí.

10:55
    A je to o dvě branky! Dóže ze středu hřiště nahrál na pravou stranu, kde byl HAMPUS DARGREN, který střelou z první propálil brankáře Wileru. Asistence: Patrik Dóža.

10:40
    Střelecký pokus Wileru z pravé strany pokryl v poklidu brankář Könizu.

10:14
    Oba dva celky se přetahují o míček a ani jeden z dnešních aktérů není zatím lepší.

04:59
    Köniz je stále u míčku a kombinuje. Wiler se nemůže dostat do zápasu.

04:05
    Hráči Wileru se jen horko těžko dostávají ke střelbě a Köniz kontroluje úvod zápasu.

03:32
    Střela z poloviny hřiště hostujícího obránce skončila vedle branky.

02:42
    Hosté stále kontrolují míček a po první brance jsou aktivnější.

01:12
    Velmi rychlá první branka! MANUEL MAURER se dostal ke střele z před brankového prostoru a nekompromisně zavěsil! Asistence: Jonas Ledergerber.

01:00
    I hosté se dostávají k míčku a budou rozehrávat z rohu hřiště.

00:21
    Wiler má míček na svých florbalkách a kombinuje.

00:01

SV Wiler-Ersigen: Wolf (Reich) – Bischofberger, Šešulka, Wittwer, Meister, Väänänen, Moser, Bürki, Känzig – Johnsson, Laubscher, Hollenstein, Alder, Hofbauer, Mutter, Von Pritzbuer, Känzig, Affolter, Krähenbühl, Louis, Rentsch

Floorball Köniz: Eder (Genhart) – Castrischer, Herzog, Schmocker, Gurtner, Müller, Michel, Johansson, Kuchen – Schmocker, Mauerer, Saner, Ruh, Hutzli, Bolliger, Ledergerber, Zaugg, Dóža, Dargren, Baumann, Blaser

Rozhodčí: Corina Wehinger, Sandra Zurbuchen.

Hezké nedělní odpoledne všem florbalovým fanouškům! Švýcarské superfinále je tady a my se společně podíváme na souboj mezi Wilerem a Könizem! Přenosem Vás provede Vojtěch Görög.

Wiler na své cestě do superfinále neztratil ani jeden zápas! Oba své soupeře poslal domů po sérii 4:0.
    Postup Wileru do finále
    Wiler 4:0 Uster (čtvrtfinále)
    (12:5, 8:6, 9:4, 6:4)
    Wiler 4:0 Rychenberg (semifinále)
    (3:0, 5:1, 7:1, 5:4)

Floorball Köniz prošel do finále se ztrátou dvou zápasů. Obě série vyhrál Köniz 4:1.
    Postup Könizu do finále
    Köniz 4:1 Zug
    (7:3, 6:9, 6:2, 5:3, 7:4)
    Köniz 4:1 Grasshopper Zurich
    (6:5, 11:5, 6:5sn, 1:4, 5:3)

Wiler ovládl základní část švýcarské ligy a Köniz byl druhý. Podobně jako v ženském finále tedy uvidíme dva nejlepší celky celé ligy.

Vzájemné zápasy
    Floorball Köniz 4:7 SV Wiler-Ersigen
    SV Wiler-Ersigen 3:8 Floorball Köniz
    8:3 Floorball Köniz
    Floorball Köniz 6:7pp SV Wiler-Ersigen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 22. Mutter (Väänänen), 60. Väänänen (Känzig) – 2. Maurer (Ledergerber), 11. Dargren (Dóža), 46. Michel (Maurer), 49. Zaugg (Dóža), 55. Zaugg (Dargren)

Floorball Köniz NLA: Eder (Genhart) – Castrischer, Herzog, Schmocker, Gurtner, Müller, Michel, Johansson, Kuchen – Schmocker, Mauerer, Saner, Ruh, Hutzli, Bolliger, Ledergerber, Zaugg, Dóža, Dargren, Baumann, Blaser

Rozhodčí: Corina Wehinger, Sandra Zurbuchen