Finsko – Česko 4:2 (kon.) | USA – Bělorusko 8:0 (kon.) | Švédsko – Kanada 2:3 (po pr.)
Rusko – Slovensko 6:5 (2:0 po s.n.)
Švédsko
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Kanada
Úterý 24.04.2018, 16:30Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer! (18:59:35)

Střely na branku: 31 – 40

Je konec! Kanada v prodloužení rozhodla o svém triumfu! Javorové listy nejprve přečkaly obrovskou šanci soupeře a poté dostaly možnost hrát přesilovou hru! V té se Kanada dočkala rozhodující branky, kterou vsítil Alexis Lafreniere! Kanada tak na čtvrtfinále zůstane v Magnitogorsku, kde se střetne s českou reprezentací!

62:27 Alexis LAFRENIERE - 2:3

62:27
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada vítězí! Obrovská radost na střídačce "Javorových listů!" Kanaďané nakonec využili přesilovou hru! K odraženému kotouči se před brankou dostal ALEXIS LAFRENIERE, krásně si jej přehodil na forhend a poslal puk za záda ležícího brankáře! Asistence: Ryan Merkley, Joseph Veleno.

62:03
    Švédové po šťastném odrazu kotouče vybojovali puk a vyvezli jej daleko od své branky. Rozhodčí ve středním pásmu viděl přihrávku rukou.

61:45
    Kanaďané se usadili v útočném pásmu, jenže hráčům v bílém zatím schází střelba.

61:06
    Švédsko vstoupilo do oslabení skvěle! Hosté vybojovali kotouč a pohotově jej vyhodili až za kanadskou branku.

60:47
    Jonatan Berggren vyfasoval dvě minuty za držení a nabídl Kanadě možnost rozhodnout.

60:40
    Olivier Rodrigue vytáhl parádní zákrok! Adam Boqvist mohl zaútočit na hattrick, jenže střelou zápěstím na zadní tyč nechal vyniknout kanadského brankáře!

60:10
    Švédové uspěli na úvodním vhazování prodloužení. Hala se doslova otřásá v základech! Diváci si dnešní souboj užívají.

60:01

Šedesát minut hry nám o vítězi skupiny A nerozhodlo! Kanada se sice zásluhou Wouterse dostala do vedení, ale dvě minuty před koncem vrátil Švédsko do hry Adam Boqvist! O vítězi tak rozhodne prodloužení nebo případné nájezdy.

60:00

59:06
    Joseph Veleno jel s pukem středem ledové plochy, ale do cesty se mu tentokrát postavil Tobias Björnfot, který mu zamezil v zakončení.
    58:26 Adam BOQVIST - 2:2

58:26
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Švédové se přeci jen vracejí do hry! Zadáci Švédska si dlouho vyměňovali přihrávky na modré čáře. ADAM BOQVIST se na to už nemohl dívat a krásnou střelou zápěstím překonal kanadského brankáře! Asistence: Nils Lundkvist.

58:08
    Cameron Hillis zbytečně fauloval v útočném pásmu a dostává dvě minuty za hákování.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 11. A. Boqvist (Olofsson, Fagemo), 59. A. Boqvist (Lundkvist) – 27. Lavoie (McIsaac, Dellandrea), 49. Wouters (Lafreniere, Merkley), 63. Lafreniere (Merkley, Veleno)

Švédsko: Lindbom (Eliasson) – Ginning (C), A. Boqvist, Lundkvist, Björnfot, Johansson, Granberg, Andersson – Pašić, Berggren, D. Gustafsson – Westfält, Nässén, Lilja – Wernblom (A), Hoglander, Bäck – Jakobsson, Grewe, Olofsson (A) – Fagemo.
    Kanada: Rodrigue (Ellis) – Smith (C), Byram, Merkley, Bahl, McIsaac, Tychonick, Robertson – Dellandrea (A), Lafreniere, Thomas – Noel, McShane, Veleno (A) – Dudas, Foudy, Hillis – Lavoie, Wouters, McBain.

Rozhodčí: Andersson, Hope – Kovacs, Muller