Maďarsko
Čtvrtek 26.04.2018, 19:00Mistrovství světa - I. A Divize • 4. kolo

Střely 34:36 (7:15, 18:14, 9:7) (21:28:01)

Utkání sledovalo fantastických 7370 diváků!

Hodnotit tento zápas je velmi těžké. Maďarsko a lepší první třetinu, Polsko jasně lepší druhou třetinu. Poslední část hry byla vyrovnaná, přesto jí rozhodl hned gól z úvodu z hole Háriho. Další branka Maďařů do prázdné branky padla již po časovém limitu. Maďaři tak mohou začít slavit, kde oslavy se protáhnou až do ránu k tomu se perfektně bude hodit segedínský guláš se šesti a slaví se dvě věci vítězství nad Polskem 3:2 a víceméně jistá záchrana. Na stadionu kromě období po vyrovnávací brance Polska do konce druhé třetiny, panovala neskutečná diskotéka nakonec publikum bylo zřejmě ten rozhodující faktor, který rozhodl o úspěchu celku z Uher. Co říci k Polsku, další ztracený zápas po vyrovnaném průběhu, Polská noční můra je Velká Británie tahle ztráta bude Poláky možná hodně bolet. Polsko musí zdolat Kazachstán ve svém posledním vystoupení na MS a doufat, že Slovinsko neudělá více bodů ze svou dvou utkání než Polsko, jelikož Polsko má se Slovinskem lepší vzájemný zápas. Všem čtenářům onlajnů přeji hezký večer.

Maďaři dokázali ještě vsítit branku, rozhodčí však rezolutně rozpažil což značí jasné ne!, branka padla pravděpodobně po vypršení řádné hrací doby.

60:00

59:34
    Odrobny je definitivně z branky!

59:15
    Ofsajd Polska, Odrobny byl na půl cesty z branky musí zpět.

58:55
    Probíhá tu v hledišti hromadná akce kdo neskáče není Maďar!

58:32
    Zakázané uvolnění Polska.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:45
    Domácí hráči z Maďarska chytře sbírají cenné vteřiny v útočném pásmu v rohu kluziště.

57:00
    Polsko se nemůže dostat k power – play jelikož Maďaři mají puk na svých hokejkách.

56:39
    Bourání hry borcům v červenozelených dresech jde.

55:53
    Polsko začíná jít do tlaku, Maďaři už jen vyhazují puky co nejdále od své branky.

55:05
    Poslední třetina je vyrovnaná na střely 7:7.

54:37
    Maďarsko v plném počtu.

54:05
    Pěkná akce Dziubiňského díky špatné střele neskončila v maďarské brance, ale dostatečně daleko vedle ní.

53:30
    Polsku přesilovka vůbec nejde.

Rostislav Králik

Branky a nahrávky: 26. Komorski (Dronia), 33. Chmielewski (Rompkowski) – 2. Sebok (Galló, Hári), 10. Benk (Magosi), 41. Hári

Polsko: Odrobny (Murray) – Ciura, Pociecha (A), Dronia, Tomasik, Górny, Bryk, Wanacki, Rompkowski – Chmielewski, Kapica, Kolusz (A) – Zapała (C), Malasiński, Lyszczarczyk – Urbanowicz, Dziubiński, Łopuski – Witecki, Neupauer, Komorski.
    Maďarsko: Vay (Rajna) – Pozsgai (A), Stipsicz, Wehrs, Varga, Göz, Szirányi, Garát – Sebok, Hári, Erdély – Galló, Bodó, Vas (C) – G. Nagy, Sarauer, Kóger – Benk, K. Nagy, Magosi (A).

Rozhodčí: Ingram, Piragič – Harrington, Lundgren