Čína – Austrálie 1:3 (kon.) | Belgie – Island 6:3 (kon.) | Nizozemsko – Srbsko 5:0 (kon.)
Čína
1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Austrálie
Čtvrtek 26.04.2018, 13:00 • IJssportcentrum (Tilburg) • Mistrovství světa - II. A Divize • 3. kolo

Z mé strany je to už všechno, díky za pozornost a hezký zbytek dne. (15:28:09)

Nejlepší hráči obou mužstev

Čína: Tchien-jou Cuo
    Austrálie: Robert Haselhurst

Austrálie se v utkání proti Číně dlouho trápila, ale nakonec dokázala otočit nepříznivý vývoj a bere důležité tři body za výhru 3:1. Čína měl výbornou první třetinu, tu díky gólu Ce-sen Čanga vyhrála a žila v naději na první body na tomto turnaji. Ve druhé třetině se Australané pokoušeli vyrovnat, ale hodně je brzdila častá vyloučení. Až ve třetí třetině Austrálie našla recept na obranu Číny. Nejprve se prosadil Robert Haselhurst, pak čtyři minuty před koncem Josef Rezek a nakonec ještě do prázdné brány Matthew Armstrong. Austrálie má tak na kontě plný počet devět bodů a je na prvním místě. Šestibodové týmy Nizozemska a Srbska však mají zápas k dobru. Čína dál zůstává bez jediného bodu a musí se obávat o záchranu.

59:22 Matthew ARMSTRONG - 1:3

59:22
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Tak a je definitivně rozhodnuto. Austrálie využila power play Číny a MATTHEW ARMSTRONG ze středního pásma dokázal kotouč do prázdné branky. Asistence: Per Goransson.

58:42
    Číňané už odvolali brankáře Suna!

58:12
    Vyloučení v týmu Čína (Pcheng Sun – 2 min., faul kolenem).

57:34
    Přihrávku mezi kruhy dostal Tchien-jü Chu, ale z této ideální pozice trefil jen správně povyjetého Kimlina.

56:35
    Do šance na vyrovnání se dostla Pcheng Sun, ale Kinlina nepřekonal.

56:22
    Sun chytil nahození, ale kotouč zase rychle vytřepal z lapačky a rozehrál, aby se hrálo dál.
    55:33 Josef REZEK - 1:2

55:33
    Austrálie se přeci jen dostává do vedení a možná se tak vyhne prodloužení. Dlouhý nahozený kotouč si na útočné modré čáře našel JOSEF REZEK, pak v klidu zamířil a překonal Suna střelu na přední tyč nad brankářovo rameno. Asistence: Robert Haselhurst.

55:12
    Střelu Matthewa Armstronga z pravého kruhu poslal brankář Sun svou vyrážečkou do rohu.

54:32
    Číňané si nepohlídali přechod modré čáry, píská se jim postavení mimo hru.

53:32
    Rozhodčím neuniklo, že kotouče se dotkl někdo ze střídačky Austrálie. Vhazovat se bude v útočném pásmu Číny.

52:43
    Čína v plném počtu.

52:28
    Střela Matthewa Armstronga z pravého kruhu jen zaduněla o beton Suna.

51:41
    Ce-chao Sun našel kotouč ve svém brankovišti po střele Rezka a dokázal ho zalehnout.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 12. C. Čang (Č. Chuang) – 43. Haselhurst (Todd, Armstrong), 56. Rezek (Haselhurst), 60. Armstrong (Goransson)

Čína: C. Sun (Š. Sia) – P. Čang, T. Čang, Chu, Jen, Ť. Čang, S', Jang – Ch. Čang (C), C. Čang, Č. Chuang – Sun (A), P. Chuang, Č. Čang – Čung, Liou, Cuo – Wu, W. Čang, Li.
    Austrálie: Kimlin (Smart) – Woodman, L. Webster (C), Goransson, Malloy (A), Lindsay, McMahon, Carpenter, Haselhurst – B. Taylor, Darge, Rezek – Armstrong, Todd, Cliff – K. Webster, Powell (A), Miettinen – Tesarik, Funes, Wong.

Rozhodčí: Morozov – Braten, Kanazawa