Čína – Austrálie 1:3 (kon.) | Belgie – Island 6:3 (kon.) | Nizozemsko – Srbsko 5:0 (kon.)
Nizozemsko
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Srbsko
Čtvrtek 26.04.2018, 20:00 • IJssportcentrum, Tilburg • Mistrovství světa - II. A Divize • 3. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:31:04)

Utkání sledovalo 1 500 diváků.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Danny Stempher (Nizozemsko) a Robert Sabadoš (Srbsko).

Statistiky

Střely na branku: 35:11
    Zásahy brankářů: 11:30
    Úspěšnost brankářů: 100 % 85,71 %
    Trestné minuty: 20:36

Utkání je u konce a Nizozemsko jej dotáhlo do vítězného konce a bonusem je další čisté konto. Ve třetí třetině jsme viděli spíše boj, přibylo nervozity a narůstal počet trestných minut. Nakonec v této části padl jediný gól a Nizozemsko jej dosáhlo ve vlastním oslabení Úspěšným střelcem byl Jordy van Oorschot a ten tak uzavřel skóre na 5:0. Nizozemsko tak má po třech utkáních devět bodů a je na prvním místě tabulky, Srbsko je s šesti body na třetím místě.

59:45
    Střela van Lijdena skončila u Rankoviće.

59:18
    Tak ještě trest na straně Nizozemska, dvě minuty za zásah do nohou dostal Reno de Hondt.

59:02
    Nakonec se vylučuje, dvě minuty za zdržování hry dostal Arsenije Ranković, trest odpyká Mirko Djumić.
    59:02 Gól van der Schuita nebyl uznán pro posunutou branku

59:02
    Po parádní kombinaci se izozemci radovali z gólu z hole van der Schuita, ale těsně předtím gólman Ranković posunul branku. Nizozemci se dožadovali technického gólu, nebo trestného střílení, bude se ale pouze vhazovat v útočném pásmu.

58:40
    V nervozitě to je ale stále stejné, je tu další vyloučení. Za podražení dostal dvě minuty Marko Sretović ze Srbska.

57:55
    Hraje se v pěti lidech na obou stranách a my sledujeme už trochu bezstarostný hokej, co se útočení týká.

56:44
    Jak Mitch Bruijsten, tak i Dominik Crnogorac dostali 2+2 minuty za hrubost.

56:44
    Trochu nervózní závěr, u Rankoviće se nám totiž strhla potyčka mezi M. Bruijstenem a Crnogoracem. Tohle se bez trestů neobejde.

56:13
    Už je to teď trochu exhibice, hráči v oranžovém vymýšlí efektní přihrávky a pálí z různých pozic. O vítězi je rozhodnuto.

55:28
    Nizozemsko je v plném počtu, s tímto oslabením musí být tým spokojen.

54:58
    A i nadále Nizozemsko útočí, byť pokračuje jejich oslabení.
    54:06 Jordy van Oorschot - 5:0

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. van Soest (Joly), 10. van Soest (Joly, Oosterveld), 32. van den Heuvel (K. Bruijsten, van Oorschot), 33. Vogelaar (de Hondt, Stempher), 55. van Oorschot (van den Heuvel, K. Bruijsten)

Nizozemsko: Meierdres (Oosterwijk) – Vogelaar, van Gorp, Loginov, Smid, Verkiel, van Oorschot (A), van Gestel – van den Heuvel (C), K. Bruijsten, Bastings – de Hondt, van der Schuit, Stempher – Nagtzaam, M. Bruijsten, van Lijden – Oosterveld (A), Joly, van Soest.
    Srbsko: Ranković (Mitić) – Crnogorac, Podunavac, A. Luković, Ilić (C), Anić, U. Novaković, Sabadoš (A) – Vučurević (A), Sretović, Zwick – Bjelogrlić, Brkušanin, Vukičević – P. Novaković, Kerezović, Djumić – Cengeri, Radosavljević, Mirković – Subotić.

Rozhodčí: Tomasz Radzik (POL) – Tomislav Grozaj (CRO), Raivis Jucers (LAT)

Diváci: 1 500