Guimarães – Moreirense 1:0 (kon.)
Vitória SC Guimarães
1:0 (0:0)
Moreirense FC
Pátek 27.04.2018, 21:30 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães • Portugalská Primeira Liga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Dobrý večer u portugalské Primeira Ligy. Společně se podíváme na utkání 32. kola mezi týmy Vitória SC Guimarães a Moreirense FC.

Domácí tým je momentálně na devátém místě tabulky se ziskem 37 bodů a sezónu dohrává beze strachu z případných problémů se záchranou. Do dnešního duelu půjde s touhou po dvou utkáních plně bodovat. V minulém kole hrála Vitória na půdě Feirense a i když vedla po gólu Raphinhi, prohrála 2:1.

Posledních pět ligových utkání

Guimarães – Aves 2:1
    Benfica – Guimarães 2:0
    Guimarães – Rio Ave 3:0
    Guimarães – Setúbal 1:1
    Feirense – Guimarães 2:1

Hosté jsou na tom hůře, na 13. místě mají 32 bodů a na sestupové příčky mají pouze pětibodový náskok. Mají tak stále o co hrát. Forma je u týmu obstojná, v posledních třech kolech mužstvo vybojovalo sedm bodů a položilo základ k záchraně. Minulý víkend hrálo Moreirense doma proti Rio Ave a vyhrálo po gólech Aouacherii a Peñi 2:1.

Moreirense – Belenenses 2:1
    Portimonense – Moreirense 4:3
    Moreirense – Boavista 1:0
    Marítimo – Moreirense 1:1
    Moreirense – Rio Ave 2:1

Zápas na Estádio Dom Afonso Henriques začne ve 21:30, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Vitória SC Guimarães: M. Silva – Konan, Pedrao, Jubal, Sacko – Raphinha, Wakaso, Mattheus, H. Ramos – Tallo, Ó. Estupiňán.
    Náhradníci: Douglas – Miranda, da Silva Afonso, Hurtado, J. Aurélio, Sturgeon, R. Martins.

Moreirense FC: Jhonatan – R. Lima, Semedo, I. Santos, Sagna – Arsénio, Neto, Fofana, Ramires – Aouacheria, Peña.
    Náhradníci: Dos Prazeres – de Lima, Schons, Edno, Kouao, Zizo, Dramé.

Rozhodčí: Rui Oliveira – Paulo Vieira, Nelson Cunha.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Obě mužstva už nám nastupují na hrací plochu, zápas bude co nevidět zahájen.

1

1
    Rui Oliveira nám poprvé pískl do píšťalky, utkání nám může odstartovat – pojďme na to! Výkop měli na starosti domácí, jenž nastupují v klasických černých dresech, hosté oblékli zeleno bílé dresy.

1
    Hned po dvaceti vteřinách první ostrý souboj, Konan ve vzduchu zbořil Edgara, jenž chvíli zůstal ležet na trávníku.

2
    Angelo Neto nacentroval první balon do pokutového území, nejvýše si vyskočil brankář Silva, jenž schovává míč do svých rukavic.

3
    Fofaňa špatně přihrál, domácí budou na půli hřiště vhazovat.

4
    První šance domácích. Konan utekl po levé straně, krásnou přihrávkou vybídl se skóróvání Raphinhu, ten ale střelou přestřeluje bránu.
    4. Raphinha v první velké šanci přestřeluje.

5
    Hosté se snažili o získání rohového kopu, Jubal celou situaci zvládl na jedničku a odkopává.

6
    Naopak jsou to domácí, kteří budou mít jako první možnost ohrozit branku z rohového kopu.

7
    Centr na první tyč, kde se nikdo z domácícho celku k míči nedostal.

8
    Po dalším centru chytá balon Jhonatan, i když byl při tom faulován.

9
    Wakaso sundal na zem Peňu, zatím vidíme spousty osobních soubojů.

10
    Aouacheria centroval do míst, kde nebyl vůbec nikdo. Silva bude odkopávát od své svatyně.

11
    Zatím hráčům chybí jediné a to je přesnost. Ani jeden z brankářů nemusel v jediném připadě zasahovat.

13
    Ani jeden z týmů si nadále nic nedaruje, vidíme boj o každý metr trávníku.

15
    Domácí kombinují na vlastní polovině hřiště, hledají tu nejlepší cestu k bráně Jhonatana.

16
    Jubal za cenu faulu podrazil Peňu, hosté mají k dispozici standartní situaci.

16
    Z té nenastalo vůbec nic, jelikož zelenobílí zahráli míč nakrátko a následně o něj velmi rychle přišli.

17
    Dlouhý aut až do pokutového území, k odraženému míči se dostal Wakaso, jenž se pokusil o rychlou střelu z otočky. Za pokus to stálo, toť vše co ke střele říci.

18
    Oscar obral o míč Semeda, jenž ho následně podrazil. Domácí zůstávají u míče.

19
    Další faul. Tentokrát se Aouacheria ocitl na trávníku. Za necelých dvacet minut bylo k vidění už přes deset faulů.

20
    Pierre Sagna si nepohlídal ofsajdové postavení a tím celou akci hostům ukončil.

21
    Hosté po delší době drží míč na svých kopačkách.

22
    Pokus o průnikovou přihrávku do šestnáctky hostům nevyšel, domácí se osvobodili dalekým odkopem.

23
    Jeden velký boj. Zatím je velkým překvapením, že nepadla ještě žlutá karta.

24
    Miguel Silva si vyskočil pro míč, ale spadl při tom ošklivě na záda. Naštěstí je domácí brankář v pořádku a může bez problémů pokračovat ve hře.

25
    Hosté nadále bez jediné střely. Takhle se těžko můžou prosadit.

26
    Domácí výborně napadají hostující rozehrávku, ty si s tím vůbec neví rady a často se balonu zbavují následnou nepovedenou přihrávkou.

27
    Hostům zatím šlape defenziva na jedničku, ani domácí se přes ní kromě jediné šance nemůžou prosadit k zakončení.

28
    Domácím pomáhá s rozehrávkou i brankář Miguel Silva.

29
    Útočným faulem si pomohl Gadji Tallo, když místo míče kopl protihráče do nohy.

30
    Hezká přihrávka za obranu, ovšem u balonu byl první Jhonatan.

31
    K dalšímu centru se dostal Heldon, Santos s Jhonatanem společně zažehnali nebezpečí.
    31. Jhonatan se Santosem zažehnali nebezpečí.

32
    Iago Santos na nic nečekal a pro jistotu zakopl do zámezí před dotírajícími hráči.

33
    Jhonatan by rád vykopl míč dopředu, nikdo z hostujících hráčů se mu nenabízí a brankář jen rozhazuje rukama.

34
    Wakaso to zkusil z velké dálky, ohrozil však diváky v horních řadách stadionu.

35
    Po delší době velká šance domácích. Na centrovaný balon si naběhl Oscar Estupinan, míč však pořádně netrefil a tak Jhonatan kryje.
    35. Oscar Estupinan měl na kopačce vedoucí branku, Jhonatan kryje.

37
    Na hřišti zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, po dvouminutovém ošetření už se opět hraje.

38
    Domácí si opět jen nahrávají na své polovině hřiště a čekají, kde se jim otevře okénko směrem dopředu.

40
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočkáme se ještě ohrožení u některé z branek?

41
    Domácí kapitán Pedrao Henrigues si v pokutovém území pomohl útočným faulem.

42
    Druhý rohový kop v zápase, opět pro domácí tým.

43
    Hosté se bez větších problémů ubránili.

44
    Matheus to zkusil, ani on nebyl úspěšný a jeho projektil se mezi tři tyče nevešel.

45
    První poločas bude prodloužen o jednu minutu.

45+1
    Míč ve středu hřiště, v prvním poločase toho už nejspíš moc neuvidíme.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první poločas a zatím to je jedna velká fotbalová nuda. Hosté se nedostali k jediné střele směrem k bráně. Domácí vyslali celkově osm ran, ale jen jediná vystrašila brankáře Jhonatana. Doufejme, že si to v kabinách obě mužstva vyříkají a ve druhém poločase uvidíme úplně jiný fotbal. Po krátké přestávce jsme zpět, buďte u toho s námi.

Obě mužstva se nám vracejí na trávník, druhý poločas bude co nevidět zahájen.

46

46
    Ve druhém poločase měli výkop na starosti hosté, jenž nyní budou útočit zleva doprava.

47
    Hosté na útočné polovině, po nepovedeném centru ale zůstavají u balonu.

48
    Hosté jsou nadále zatím aktivnějším týmem, domácí se zatím nedotkli balonu.

49
    Hned první dotyky domácích s míčem stáli za to. Konan vyslal ostrý centr na malé vápno, Oscar Estupiňan hlavou přestřelil bránu.
    49. Prudký centr nedokázal dobře hlavou usměrnit Estupiňan.

50
    Ošklivý moment. Estupiňan se srazil hlavou s Iagem Santosem, težce to odnesl domácí hráč jenž zůstává nehybně ležet na trávníku.

51
    U domácího hráče jsou zdravotníci, zatím to nevypadá vůbec dobře.

52
    Jisté bude, že Oscar Estupiňan v dnešním zápase dohrál.

55
    Za velkého potlesku je Oscar Estupiňan odnášen na nosítkách rovnou do sanitního vozu. Přejme mu, ať všechno dobře dopadne.

56
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Óscar Estupiňán, přichází Paolo Hurtado.

57
    Tallo zachycen v ofsajdovém postavení. Velká škoda pro domácí.

58
    Ošetřování domácícho hráče trošku přibrzdilo hostující tým, jenž do té doby byl lepším mužstvem ve druhé půli.

59
    První rohový kop v zápase pro Moreirense.

60
    Po odrazu domácícho hráče si ho zopakují.

60
    I ve druhém pokusu byli ve vzduchu lepší domácí. Jubal hlavičkou zažehnal nebezpečí.

62
    Něco málo přes hodinu hry za námi, druhý poločas už nám nabídl některé zajímavé momenty, avšak zatím obraz hry je stejný jak v poločase prvním. Dnešní fotbal zatím diváky příliš nezahřívá.

64
    Přečíslení hostů, avšak situaci čtyři na dva zahráli prachbídně a k ohrožení branky se vůbec nedostali.

65
    Opět hosté mají k dispozici rohový kop.

66
    Ani tentokrát nezapršelo. Branka by zápasu jistě pomohla.

67
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Bruno Ramires, přichází Alan Schons.

69
    Držení míče: 45% – 55%

70
    Nedovolený zákrok domácího kapitána. Nebezpečná standartní situace pro hosty.

71
    Velmi špatný centr. K odraženému míči se opět dostali hosté, ale Peňa chycen v ofsajdu.

72
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Arsénio, přichází Zizo.

73
    Opět u míče domácí fotbalisté, jenž jsou hnáni dopředu fanoušky.

74
    Domácí si malou domů nekomplikují život.

75
    Tallo v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Semeda.

76
    Heldon šlapákem sundal Peňu, ani tentokrát to není za žlutou kartu.

78
    Ani domácím fanouškům už se hra nelíbí. Celý stadion píská.

79
    Heldnův centr v pohodě chytá do rukavic Jhonatan.

80
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Junior Tallo, přichází Rafael Martins.

81
    Wakaso už se na to nemohl koukat a tak se rozhodl ke střele ze střední vzdálenosti. Prudká střela jen těsně minula pravou tyč Jhonatanovi brány.
    81. Wakaso střelou ze střední vzdálenosti o kousek míjí bránu.

82
    K další střele se dostal Matheus, ovšem předtím se pískalo ofsajdové postavení Rafaela.

83
    Hurtado se dostal na zadní tyči k nebezpečné hlavičce, jenž o kousek minula bránu.
    83. Hurtado na zadní tyči hlavou netrefil bránu.

84
    Jak se blíží závěr utkání, tak otěže zápasu opět přebírají domácí fotbalisté.

86
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Ronaldo Peña, přichází Ousmane Dramé.

87
    Nyní se hosté ubránili jen díky tomu, že se domácí snažili hrát až moc na krásu.

88
    Rychlý protiútok hostů skončil nepovedenou přihrávkou.

90
    Čas se krátí, rozeběhla se nám poslední minuta normální hrací doby.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o sedm minut. Spousta času ke vstřelení rozhodující branky.

90+2
    Hosté se zatím dobře brání, nepouští domácí vůbec k pokutovému území.

90+3
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Domácí se dočkali v nastaveném čase vytoužené branky. Z levé strany pokutového území odcentroval Konan, na zadní tyči hlavou uklízel do prázdné brány HURTADO.
    90+3. Paolo HURTADO - 1:0

90+4
    Karta se rychle obrátila. Hosté se ještě snaží o rychlou odpověd.

90+5
    Domácí kontrolují hru.

90+6
    Stále míč na domácích kopačkách, ti už nyní nikam nepospíchají.

90+6
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Héldon Ramos, přichází Rafael Miranda.

90+7
    Míč daleko od domácí branky, je zřejmě rozhodnuto.

90+7

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:0. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:2.

Máme za sebou utkání, ve kterém se nakonec radují domácí. Ti dokázali vstřelit rozhodující branku až v nastaveném čase, kdy se přesně hlavou trefil Hurtado a domácí si díky tomu připisují do tabulky důležité tři body. Jinak to byl velice nudný zápas, který příliš krásy nepobral. Věřme tomu, že v dalších utkáních tomu bude jinak.

To je ode mě pro dnešek vše, u dalších zápasů z Portugalské Primeira ligy se budu opět těšit, na shledanou. (23:44:47)