Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Vegas – San Jose 7:0 (kon.)
Washington Capitals
2:3 (1:0, 0:0, 1:3) Stav série: 0:1
Pittsburgh Penguins
Pátek 27.04.2018, 01:00 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Česká stopa v utkání

Jakub Vrána (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:52
    Michal Kempný (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:41
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:16 (03:58:02)

Hvězdy utkání

1. Jake Guentzel (PIT) 1+2
    2. Sidney Crosby (PIT) 1+1
    3. Alex Ovečkin (WSH) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 34-25; Zablokované střely: 16-22; Vhazování: 57%-43%; Hity: 44-24; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

Washington v úvodním zápase série proti Pittsburghu vedl po úvodním gólu ze 17 sekundy a druhém z úvodu třetí třetiny 2:0, jenže Penguins stačily 4 minuty a 49 sekund na to, aby rychle skórovali třikrát v řadě a otočili utkání, ve kterém Braden Holtby více než 40 minut držel čisté konto, na svou stranu. Brett Connolly mohl v poslední minutě při hře bez brankáře vyrovnat, jenže Matthew Murray podruhé v zápase vytáhl zázračný zákrok. Jevgenij Kuzněcov vstřelil druhý nejrychlejší gól v zápase playoff v historii organizace Washingtonu, zatímco Alex Ovečkin zaznamenal jubilejní 100. bod v NHL, jenže na výhru to nestačilo. Pittsburgh postupně vzkřísili Švéd Patric Hörnqvist, Sidney Crosby a Jake Guentzel . Konečný výsledek úvodního zápasu. Washington Capitals 2 Pittsburgh Penguins 3 (stav série: 0-1).

59:41
    Penguins vyhodili puk vedle pravé tyče prázdné brány a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění. Minimálně ještě jednou se bude vhazovat před bránou Bradena Holtbyho.

59:32
    Lars Eller vypálil od modré čáry a puk odražený od ledu Matthew Murray ukryl ve své lapačce!

59:12
    Jevgenij Kuzněcov v pravém kruhu vystřelil na přední tyč, kde Matthew Murray podržel puk v náručí. Capitals si vyžádali po přerušení oddechový čas.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:21
    Braden Holtby už je na střídačce a Capitals se snaží vyrovnat stav zápasu při hře bez brankáře!
    57:29 Další zázračný zákrok v podání Matthewa Murrayho!

57:29
    Neskutečný zákrok v podání Matta Murrayho, který přišel ve správný čas! Matt Niskanen vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a po zákroku Matta Murrayho se ve vzdálenějším levém kruhu dostal k dorážce Brett Connolly, který už mířil do prázdné brány, jenže neskutečný Matt Murray vyrážečkou přiloženou k pravému betonu puk na poslední chvíli vyrazil!

56:29
    Alex Ovečkin vzápětí na levém křídle zápěstím střílel na vrcholu kruhu pro vhazování, do jeho střely se ale vpádu skvěle vrhl Justin Schultz a vpádu ji zablokoval.

56:06
    Alex Ovečkin na pravé straně vystřelil od hrazení a jeho pokus byl sražen na přední tyči za bránu.

55:55
    Až nyní se Penguins podařilo vyhodit, ovšem za cenu zakázaného uvolnění, po kterém se hra vrátila zpět před bránu brankáře Matthewa Murrayho.

55:38
    Matt Niskanen ze středního pásma nahodil puk do pravého rohu útočného pásma, kde u něj byl jako první Olli Määttä. Osvobodit svůj tým ovšem nedokázal.

55:08
    Capitals vyhodili puk zpoza brány s přispěním teče do ochranné sítě a následuje komerční přestávka. Pittsburgh během necelých pěti minut na začátku třetí třetiny otočil skóre z 0:2 a krátce před koncem prvního zápasu série vede 3:2.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 1. Kuzněcov (Ovečkin, T. Wilson), 41. Ovečkin (T. Wilson, Orlov) – 43. Hörnqvist (J. Schultz, Guentzel), 46. Crosby (Guentzel, Hörnqvist), 48. Guentzel (Crosby)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Stephenson, Bäckström (A), Oshie – Connolly, Eller, Smith-Pelly – J. Vrána, Beagle, Chiasson. Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist (A) – Simon, Sheahan, Kessel – Sheary, Brassard, Rust – Aston-Reese, Rowney, Kühnhackl. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Brad Meier, Dan O'Halloran. Čároví: Michel Cormier, Brian Murphy

Diváci: 18506