Kazachstán – Polsko 6:1 (kon.) | Slovinsko – Itálie 3:4 (kon.) | Maďarsko – Velká Británie 2:3 (1:2 po s.n.)
Slovinsko
3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Itálie
Sobota 28.04.2018, 16:00Mistrovství světa - I. A Divize • 5. kolo

59:58
    Slovinci dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
    59:58 Diego KOSTNER - 3:4

59:58
    Itálie právě vstřelila branku!
    Itálie dává gól, který může mít při večerním počítání hodnotu postupu! Do prázdné branky se trefil DIEGO KOSTNER! Slovinsko zůstane i pro příští rok v IA divizi, o osudu Itálie rozhodne duel Velké Británie a Maďarska. Asistence: Michael Sullivan, Giulio Scandella.

59:45
    Italové míjí ze středního pásma prázdnou branku!

59:10
    Slovinsko hraje bez brankáře!

57:01
    Prvního faulu ve třetí třetině se dopouští Felicetti, který se hodně zlobí na rozhodčího za odpískanou hru vysokou holí.
    51:39 Italy zachránila levá De Filippova tyčka

51:39
    Za zády De Filippa zazvonila tyč po střele zpoza pravého kruhu!
    38:52 Sabahudin KOVAČEVIČ - 3:3

38:52
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Drama pokračuje v celé své kráse. SABAHUDIN KOVAČEVIČ propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře De Filippa. Asistence: Rok Tičar, Alexandar Magovač.
    33:43 Alex TRIVELLATO - 2:3

33:43
    Italové otáčí skóre zápasu a Krošelj další inkasovanou branku emočně nezvládá. Hrubka slovinské obrany pustila za obranu Delucu, kterého sice Krošelj dokázal betonem zastavit, ale Slovinci následně nechali svého brankáře na holičkách při dorážce ALEXE TRIVELLATA. Krošelj vzteky zahodil lahev s vodou. Asistence: Ivan Deluca, Alex Lambacher.

29:36
    Opět se vylučuje, tentokrát na italské straně. Dvě minuty za podražení obdržel Markus Gander.
    29:26 Michael SULLIVAN - 2:2

29:26
    Italové přeci jen využívají přesilovku! Slovinci trestuhodně nechali spoustu volného prostoru na pravém křídle, kam si do kruhu pro odražený puk dojel MICHAEL SULLIVAN, jenž prudkou střelou propálil Krošelje. Asistence: Diego Kostner, Ivan Deluca.

27:27
    Přesilovku si zahrají Italové. Dvě minuty za podražení obdržel Drozg.
    23:55 Rok TIČAR - 2:1

23:55
    Bleskově využitá přesilovka! O branku se postaral ROK TIČAR, který si sjel do levého kruhu, zpracoval si přihrávku přes osu nohou a střelou pod víko nedal De Filippovi šanci. Asistence: Jan Urbas, Miha Verlič.

23:40
    Slovinsko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění musí odsedět Hochkofler.
    17:11 Matic PODLIPNIK - 1:1

17:11
    Už to vypadalo, že Slovinci ve vlastním pásmu přijdou o puk, ale jejich váhání s rozehrávkou nakonec slaví úspěch. Našli skulinu na levé straně kluziště, kam výborně pronikl MATIČ PODLIPNIK, jenž po nabruslení do levého kruhu prudkou ránou o bližší tyčku překonal De Filippa! Asistence: Aleš Mušič, Sabahudin Kovačevič.
    13:50 Scandella trefil tyč slovinské brány

13:50
    Scandella v útočném pásmu pohotově vypálil po přijmutí přihrávky zpoza branky a napálil horní tyč Krošeljovy klece!

13:21
    Vylučuje se znovu na obou stranách. Ital Traversa za držení a Slovinec Pavlin za simulování, respektive přehrávání.

09:24
    Slovinci jsou v pořádných problémech. Do oslabení je posílá hra vysokou holí Mušiče.

04:00
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Za krosčeky jsou shodně vyloučeni Ital Gander a Slovinec Kranjc.
    01:39 Markus GANDER - 0:1

01:39
    Italové přesilovku využívají! Kostner se dostal k puku po návratu do útočného pásma a přihrál od mantinelu za levý kruh, odkud pohotovou ránou vsítil úvodní branku MARKUS GANDER. Asistence: Diego Kostner, Sean McMonagle.

00:47
    Hned v první minutě zápasu se Slovinci dopouští faulu. Dvě minuty za držení obdržel Bostjan Goličič.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 18. Podlipnik (Mušič, Kovačevič), 24. Tičar (Urbas, Verlič), 39. Kovačevič (Tičar, Magovać) – 2. Gander (D. Kostner, McMonagle), 30. Sullivan (D. Kostner, Deluca), 34. Trivellato (Deluca, Lambacher), 60. D. Kostner (Sullivan, Scandella)

Slovinsko: Krošelj (Stojanović) – Magovać, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Pavlin, Kranjc (A), Vidmar – Drozg, Tičar (A), Sabolič – Verlič, Urbas (C), Goličič – Kuralt, Mušič, Ograjenšek – Bašič, Ž. Pance, Hebar – Ropret.
    Itálie: De Filippo Roia (And. Bernard) – Trivellato (A), McMonagle, Hofer, Helfer (C), L. Zanatta, Pavlu, Sullivan, T. Larkin – Deluca, Felicetti, Lambacher – Gander, Insam (A), D. Kostner – Traversa, S. Kostner, Goi – Scandella, Hochkofler, Andergassen.

Rozhodčí: Hejduk, Piragič – Nemeth, Progin