Čína – Island 3:1 (kon.) | Belgie – Nizozemsko 2:10 (kon.) | Srbsko – Austrálie 4:5 (2:3 po s.n.)
Čína
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Island
Sobota 28.04.2018, 13:00 • IJssportcentrum, Tilburg • Mistrovství světa - II. A Divize • 4. kolo

To je z tohoto přenosu vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (15:35:52)

Utkání sledovalo 321 diváků.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Pcheng Chuang (Čína) a Bjarki Johannesson (Island).

Statistiky

Střely na branku: 26:29
    Zásahy brankářů: 28:23
    Úspěšnost brankářů: 96,55 % : 88,46 %
    Trestné minuty: 12:10

Utkání je u konce a jestliže byli po druhé třetině blíže výhry Islanďané, v té poslední se Číně podařil parádní obrat. Ve 48. minutě Číňané srovnali po trefě Ce-sen Čanga a o minutu později už vedli, když se v přesilovce prosadil Wej Čung. Island se pak neúspěšně pokoušel o srovnání, a nevyšla mu ani závěrečná power-play. V té navíc inkasovali z hole Čchien-i Chuanga a zápas tak skončil výsledkem 3:1 pro Čínu. Po tomto výsledku se tým s Asie posunul na páté místo s třemi body, Island se naopak propadl na sestupové šesté místo a stále je bez bodu.

59:49
    Ještě jedno vyloučení v týmu Číny, dvě minuty za držení hole dostal Čchien-i Chuang.

59:25
    Zakázané uvolnění Číny, Islanďané jsou na ledě v šesti lidech.

59:02
    Hráči Islandu se snaží vymanit z vlastního pásma, aby mohla znovu začít jejich power-play.
    58:19 Čchien-i CHUANG - 3:1

58:19
    Čína právě vstřelila branku!
    Islanďané ztratili puk a pásmo a byli za to potrestáni. Čína se dostala do přečíslení dvou na jednoho a ČCHIEN-I CHUANG hravě skóroval do opuštěné branky. Asistence: Pcheng Sun.

58:04
    Island je v šesti, Hedström zamířil na střídačku. Je tu power-play!

57:13
    Hedström musel krýt další střelu ihned po vhazování a po svém úspěšném zákroku trochu nevěřícně kroutil hlavou, co jeho spoluhráči v obraně dopustili.

56:47
    Čína vyhazuje přes všechny čáry a zároveň se vyloučený hráč vrací na ledovou plochu.

56:16
    Rána Pålssona šla mimo, puk zaduněl o mantinel za Sunovou brankou.

55:46
    Na pravé straně byl chviličku volný Sigurdsson, střelu na první tyč mu ale Sun vykryl. Island zůstává v útočném pásmu.

54:47
    Velká šance Islandu na vyrovnání, je tu jejich další přesilovka. Pcheng-fej Čang dostal dvě minuty za podražení.

54:37
    I Island se dokázal ubránit, Orongan se vrátil na led.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 48. C. Čang (Ch. Čang), 49. Čung (Sun, C. Čang), 59. Č. Chuang (Sun) – 26. B. Johannesson (Thorsteinsson, Jónsson)

Čína: C. Sun (Š. Sia) – Jang, P. Čang, Chu, Jen, Ť. Čang, S' – Ch. Čang (C), C. Čang, Č. Chuang – Sun (A), P. Chuang (A), Č. Čang – Čung, Liou, Cuo – Wu, W. Čang, Li.
    Island: D. Hedström (Valdimarsson) – Pålsson, Einarsson, Andrésson (A), Jónsson (C), Thorsteinsson, Jakobsson – Sigurdsson (A), Orongan, Leifsson – Sigrunarson, B. Johannesson, Mikaelsson – Induss, Olafsson, Kristinsson – Knutsson, Atlason, Sverrisson – Johannsson, E. Gudnason.

Rozhodčí: Tomasz Radzik (POL) – Raivis Jucers (LAT), Stef Oosterling (NED)