Nové Veselí – Strakonice 32:15 (kon.) | Zubří – Plzeň 30:31 (po pr.) | Karviná – Lovosice 28:25 (kon.)
Jičín – Kopřivnice 31:24 (kon.)
HC ROBE Zubří
30:31 (14:15) Stav série: 0:1
Talent tým Plzeňského kraje
Sobota 28.04.2018, 18:00 • ROBE aréna • Chance Extraliga mužů • Semifinále

Konec zápasu. (30:31) (20:13:31)

Jan Štochl v závěru ještě vychytal zakončení z levého křídla a Plzeň může slavit, protože je vítězem prvního semifinále v Zubří. Přesně kvůli takovým zápasům se hraje házená. Jan Stehlík je hrdinou, ačkoliv dnes jeho výkon nebyl ideální, tak právě on rozhodl o tom, že Západočeši urvali tenhle zápas.

Plzeň vstoupila do utkání lépe a vedla o pět gólů. Jenže soupeř se postupně dotáhl. Ve druhém poločase jsme sledovali dlouhou přetahovanou, která nakonec dospěla do prodloužení. V něm byla šťastnější družina Michala Tonara staršího.

70
    JAN STEHLÍK dostává zakončením z pravé spojky svojí levačkou Zubří na kolena! A Plzeň vede v semifinále po střele českého reprezentanta 1:0. (30:31)

70
    Klíma vyrovnal z šesti metrů a nejsme už daleko od sedmiček. (30:30)

70
    Faul na Zemana na pivotu, devítka proti Talentu. (29:30)

69
    Sudí měli ruku nahoře a Stehlík nedostal míč do sítě ze střední spojky přes blok. (29:30)

68
    Klíma propálil z levé spojky Štochla. (29:30)

68
    Plzeň se trápí v postupném útoku, nakonec není úspěšný z pravé spojky Stehlík. (28:30)

67
    Šafář byl zastaven faulem na pravé spojce po nahrávce Michala Tonara. (28:30)

67
    Plzeň se ubránila, aniž by Zubří vystřelilo. Je tady postupný útok Talentu. (28:30)

67
    Faul na pravé straně na jednoho z domácích hráčů. (28:30)

66
    Michal Tonar byl lepší při sedmičce pravačkou Orság! (28:30)

66
    Po nahrávce Šafáře byl faulovaný na levé straně Šafránek Přikrylem, který dostane dvě minuty a Plzeň ještě k tomu bude házet sedmičku. (28:29)

66
    Talent zahájil druhou polovinu prodloužení výhozem Šíry. (28:29)

65
    Michal Tonar rychle rozehrál a přihrál Šafářovi, jenž ze střední spojky z velké dálky trefil levý dolní roh branky. (28:29)

65
    Po zákroku plzeňského brankáře jde Talent na branku, kterou hájí Malina. (28:28)