Rennes – Toulouse 2:1 (kon.) | Angers – Marseille 1:1 (kon.) | PSG – Guingamp 2:2 (kon.)
Angers SCO
1:1 (0:1)
Olympique Marseille
Neděle 29.04.2018, 17:00 • Stade Raymond Kopa, Angers • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Angers SCO a Olympique Marseille.

Angers SCO

Fotbalisté Angers se v letošním ročníku zatím nacházejí ve spodní polovině tabulky, konkrétněji na čtrnácté pozici. Angers má ale velkou naději na záchranu, neboť na první sestupovou pozici má náskok osmi bodů. Domácí tým dnešního utkání se ale nenachází v úplně dobrém rozpoložení, neboť pět posledních ligových zápasů přineslo pouze jedno vítězství. V posledním kole navíc přišla porážka s týmem z podobného postavení v tabulce, v předminulém utkání ale dokázalo Angers uhrát cennou remízou 1:1 s Nice.

Na opačné straně stojí ambiciózní Marseille, která se i v letošní sezóně zařadila mezi nejlepší celky francouzské nejvyšší soutěže. Olympique se zatím nachází na čtvrté pozici, avšak na druhé Monako ztrácí pouze jeden bod. Marseille se ale v koncovce tohoto ročníku nenachází v úplně ideální formě, neboť pět posledních ligových zápasů znamenalo hned dvě ztráty bodů. Hostující tým dnešního utkání se tradičně opírá o velmi dobrý útok, který nasázel už dvaasedmdesát branek. Na druhé straně se obranná vazba řadí mezi průměr celé soutěže.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Angers SCO: Butelle – Manceau, I. Traoré, Pavlović, Bamba – Capelle – Tait, Oniangué, Mangani, Santamaría – Toko Ekambi.
    Náhradníci: Michel – Andreu, L. Coulibaly, Guillaume, Kanga, Thomas, T. Touré.

Olympique Marseille: Pelé – Amavi, Gustavo, Rami, B. Sarr – Anguissa, Maxime López – Ocampos, Thauvin, N'Jie – Germain.
    Náhradníci: Escales – Kamara, Mitroglu, Payet, Rolando, M. Sanson, Sertic.

Rozhodčí: Rainville.

1

1
    Marseille se postaral o výkop dnešního utkání. Dlouho držela balon na své polovině a následně se dlouhým nákopem dostává poprvé za polovinu hřiště.

2
    Hosté zahrávali první rohový kop a po jednom ze soubojů v pokutovém území se píská pokutový kop!
    2. Penaltový zákrok.

3
    Marseille právě vstřelilo branku!
    A FLORIAN THAUVIN pokutový kop bez problémů proměňuje! Svoji levačkou poslal balon k levé tyči. A ačkoliv domácí gólman vystihl stranu, tak penalta byla kopnuta tak dobře, že neměl šanci.
    3. Florian THAUVIN - 0:1

5
    Masrseille i nadále drží balon balon a svému soupeři ho zatím nepůjčuje.

6
    Až nyní se Angers dostalo na středu hřiště k balonu. Poté přišel dlouhý nákop na Toka Ekambiho. Jenže centr byl příliš dlouhý a domácí útočník ho nestačil doběhnout.

7
    Další akci rozjížděl domácí celek. Marseille ale napadá hodně vysoko a nedává jim tak čas k založení nějakého nebezpečnějšího útoku. Na polovině hřiště se hosté opět dostávají k míči.

8
    Olympique trpělivě kombinuje na vlastní polovině. Přihrávky si vyměňují obránci a čekají na vhodný okamžik, aby poslali přihrávku o řadu výš.

9
    Po pravé lajně táhl celou akci velmi agilní Florian Thauvin. Už se dostal na hranu brankové čáry a posílal tak zpětnou přihrávku do vápna. Tam na míč čekal Bouna Sarr, ale přihrávka se k němu nedostala. Domácí obrana zafungovala na výbornou.

10
    Marseille totálně ovládá střed hřiště. Nedává zatím domácím žádnou šanci a stále má míč na kopačkách.

12
    Obrana Angers zatím nepracuje vůbec špatně. Marseille má sice více balon na svých kopačkách, ale veškeré jejich akce končí ještě před pokutovým územím.

13
    Jedna z mála útočných akcí Angers. Thomas Magnani obešel v souboji jeden na jednoho Bounu Sarra a posílal prudký centr do šestnáctky. Tam byl však pouze jeden spoluhráč a tři hráči Marseille. Hosté v pohodě tuto situaci ubránili.

14
    Zajímavá akce se rozjížděla pro Olympique Marseille na levé straně. Clinton N´Jie dostal dobrý balon za obranu, ale pomezní sudí zvedl praporek a pískán je ofsajd.

16
    Útočný výpad domácích fotbalistů byl veden po pravé straně, ale po nepřesném centru jejich snažení končí. Angers se ještě dožadovali odpískání faulu, ale píšťalka hlavního rozhodčího mlčí.

17
    Držení míče v sedmnácté minutě je 34% – 66%. I zde je vidět dominance Marseille.

18
    Hra se trochu uklidnila. Hosté opět kombinují v obranné řadě. Angers nenapadá nikterak vysoko a na svého soupeře čeká. Střed hřiště je hodně přehuštěný.

19
    Opět průniková přihrávka hostů končí ofsajdem.

20
    To vypadalo na gólovku Marseille, do které se dostal Clinton N´Jie. Ten se opět dostal za obranu a centr, který na něj letěl, tak poslal z první na branku. Jenže tu minul a navíc byl v mírném ofsajdovém postavení. Případný gól by tak ani nemohl platit.

22
    Hosté teď měli problémy s rozehrávkou, protože Angers poprvé v zápase aktivněji napadalo. Nicméně nakonec s vypětím všech sil Marseille odkopává a Angers pokračují s balonem.

23
    Pěknou střelu z hranice vápna vyslal Flavien Tait! Gólman Yohann Pelé musel předvést první zákrok dnešního odpoledne a vyráží na rohový kop.
    23. Pelé podržel svůj celek.

23
    Z rohu si domácí fotbalisté nic nevytvořili. Marseille odkopává do bezpečí až k domácímu brankáři.

24
    Do pokutového území Butelleho letěl pěkný centr, který si ale právě Butelle stahuje ze vzduchu.

25
    Podobná situace také na druhé straně. Tam vyboxoval centr Pelé, který ale při tom sestřelil Prince Onianguého, který se svíjí na trávníku a na hřiště musí lékař.

27
    Hráči Angers vyrovnali hru a už zaměstnávají obranu Marseille daleko více než v úvodních minutách.

28
    Po nebezpečném skluzu dostává první žlutou kartu zápasu Bouna Sarr.

28
    Z přímého volného kopu si však domácí nic nevypracovali a Marseille odkopává na polovinu hřiště.

29
    Jenže fotbalisté Angers pokračovali v útoku a po dalším faulu ve vzdálenosti 23 metrů budou zahrávat ještě zajímavější standardku.

30
    K přímáku se postavil Flavien Tait a jen o kousek přestřelil branku Pelého.

31
    V akci byl tentokrát Maxime López, který se snažil projít na pravé straně individuálně, ale domácí obránce byl proti a o míč ho připravil.

32
    Další centr do vápna Angers. K tomu se na značce pro penaltu dostal Florian Thauvin. Balon však netrefil ideálně a Butelle neměl se zákrokem vůbec žádný problém.

34
    Tentokrát se snášel do pokutového území Angers z levé strany. Ten však byl sražený a neznamenal žádný oheň pro domácí.

35
    A po faulu na jednoho z hostujících hráčů bude Marseille zahrávat přímý kop z nějakých 25 metrů.

36
    Technickou ránu zkoušel Bouna Sarr, ale svým pokusem těsně minul domácí branku. Marseille tak stále vede pouze 1:0.

37
    Marseille zahrávala rohový kop z pravé strany. Jenže míč odhlavičkoval jeden z domácích obránců mimo největší nebezpečí.

38
    Krásná akce domácích fotbalistů, kteří mohli vyrovnat! Nejprve už ve vápně přišla průniková přihrávka na Matea Pavloviće, který si naběhl až z obrany. Ten vracel balon do ohně přímo před branku, odkud ho hosté odkopli. Poté ale letěla směrem na Pelého rána ze střední vzdálenosti, kterou vyrazil. Na závěr přišla ještě střela z pravé strany, která skončila pouze na boční síti.

40
    Domácí zahrávali rohový kop, ale ten se jim vůbec nepovedl a Marseille je z nejhoršího pro tuto chvíli venku.

42
    Poslední minuty evidentně Angers nakoply a zvýšili svou aktivitu. Obrana Marseille má nyní spoustu práce, aby si s těmito výpady poradila.

43
    Po delší době si mohli s balonem pohrát hosté. Jenže na Flaviena Taita je pískán faul a další přímý kop domácích.

44
    Centr ale prolétl celým pokutovým územím a nikdo ho nedokázal trknout do branky. Bude se odkopával od Pelého branky.

45
    Angers byli opět ve vápně. Vincent Manceau posílal balon takovým lehkým obloukem před bránu, ale tam byl pozorný Rami.

45
    K prvnímu poločasu se bude nastavovat jedna minuta.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas mezi Angers SCO a Olympique Marseille. Hosté se dostali do vedení už ve třetí minutě, když pokutový kop proměnil Florian Thauvin. Marseille byla i nadále lepším celkem a nepůjčovala svému soupeři příliš míč. Jenže ti postupně vyrovnávali hru a v závěru poločasu měli několik šancí na vyrovnání. Ve druhém poločase nás čeká ještě zajímavá podívaná.

46
    Hned na začátku druhé půle zvolili hostující hráči dlouhý nákop, který ale končí v zámezí. Poté ovšem opět vybojovali balon a po faulu budou zahrávat z pravé strany přímý volný kop.

47
    Jenže z toho Marseille branku vůbec neohrozila. Nejvýše se dostal jeden z domácích obránců, který odhlavičkoval míč do bezpečí.

48
    Úvod druhého poločasu se zatím nese ve stejném duchu jako úvod prvního. Marseille více na balonu a Angers nepustila na vlastní polovinu.

49
    Nyní ponechal rozhodčí dnešního duelu výhodu po faulu na domácí v blízkosti vápna Marseille. Angers tak pokračovalo v akci a na levé straně se do pokutového území dostal Flavien Tait. Jenže jeho přihrávku na střed vápna hosté odklízejí do bezpečí.

50
    Karl Toko Ekambi mohl střílet z hranice vápna, ale ještě přiťukl patičkou balon svému spoluhráči. Tomu však pokus vůbec nevyšel a mířil hodně mimo branku.

52
    Jordan Amavi se dostal k zajímavé střele z hranice šestnáctky a donutil Ludovica Butelleho k pěknému zákroku. Ten jeho pokus vyráží na roh.

53
    A další pumelice! Tentokrát si na střed hřiště zprava navedl míč Florian Thauvin. Jeho střela mířila pod horní tyč, ale Butelle předvedl další famózní zákrok.

54
    Tlak hostujících fotbalistů pokračuje. Míč létá kolem pokutového území Angers a domácí fotbalisté se brání s vypětím všech sil.

55
    Po delší době se dostali domácí k útočnému výpadu. Jenže přihrávka na Ekambiho byla příliš rychlá a dlouhá.

56
    Hráči Angers se hodně zlobí. Ekambi se dostal do vápna, ve kterém po souboji spadl. Všichni se dožadují penalty, ale rozhodčí Rainville pokutový kop nepíská.

58
    po několika hodně divokých minutách se nám hra uklidnila. Domácí rozjíždějí další útočnou akci od vlastního gólmana.

60
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Rolando.
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Dimitri Payet.

61
    A na Stade Raymond Kopa je slyšet uhlušující pískot. Po souboji Ekmabiho a Ramiho domácí útočník padá a opět se dožaduje pokutového kopu. Jenže rozhodčího to nechává opět chladným.

62
    A za velké protesty a zakopnutí balonu vidí právě Karl Toko Ekambi žlutou kartu.

63
    Angers vyrovnalo ve druhém poločase hru a je momentálně nebezpečnějším celkem. Opět o sobě dal vědět hráč s číslem 7 Ekambi. Ten se snažil dostat přes dva hostující obránce, ale neuspěl.

65
    Obrovská šance Marseille! Ta šla ve třech hráčích proti čtyřem, ale přihrávkou za obranu šel sám na gólmana Dimitri Payet. Ten se snažil přehodil gólmana, jenže Butelle míč vyrazil. K balonu se ale opět dostal Payet a snažil se nadvakrát dostal balon do branky. Jenže to už se stačili domácí hráči vrátit a celou požár uhasit.

67
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Thomas Touré.

69
    Další útočná akce Marseille vedla po pravé straně. Ale následný centr prolétl celým pokutovým územím.

70
    Stoprocentní tutovka Angers! Ekambi se skvělým první dotykem dostal do přímého kontaktu s Pelém na hranici vápna. Dostal se přes něj, ale o míč zakopl. Ten se ale dostal k Thomasi Manganiovi, který z hranice velkého vápna netrefil úplně prázdnou branku!

72
    Marseille se snaží uklidnit hru. Drží balon a začíná s útokem na vlastní polovině.

74
    Angers ale zvýšilo obrátky a přeřadilo na vyšší rychlostní stupeň. Rozhodně dnes není pouze do počtu a daleko zkušenějšímu celku zle zatápí.

74
    Pelé vidí žlutou kartu za zdržování hry.

75
    Další šance na vyrovnání! Ekambi se dostal po levé straně do šestnáctky a našel na středu lépe postaveného Prince Onianguého. Ten ji zkusil z první a Pelé předvedl perfektní zákrok.

76
    Marseille se dostala na útočnou polovinu, ale po nepřesné přihrávce opět o míč přichází.

77
    Ale ihned se k balonu dostali hosté zpět a nějakých 25 metrů od branky přišel faul. Po přímém kopu se však skóre nemění.

79
    Angers právě vstřelilo branku!
    Tak konečně se domácí dočkali! Takový zkrácený roh zahrával Flavien Tait, který poslal míč přesně na hlavu ISMAËLA TRAORÉHO. Ten vyskočil ze všech nejvýši a poslal míč přesně k tyči. Pelé byl bez šance.
    79. Ismaël TRAORÉ - 1:1

81
    Hosté se snažili hned strhnout vedení zpět na svou ztratu. Do balonu se z dvaceti metrů opřel Payet, ale branku přestřelil.

81
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Konstantinos Mitroglu.

83
    Marseille po hodně hluchých minutách se dostává do tlaku. Ale času už jí příliš nezbývá. Do konce základní hrací doby pouhých sedm minut.

84
    Ale míč je nyní na druhé straně a ohrozit branku se snaží domácí. Jenže přihrávku Ekambiho zastavuje jeden z hostujících obránců.

85
    Opět se pálil Payet po přihrávce N´Jie. Jenže ten přebíral přihrávku v ofsajdu a veškeré vzrušení je tak zbytečné.

86
    Payet po svém příchodu na hřiště je hodně aktivní a vybojoval rohový kop pro svůj tým.

87
    Do zakončení se dostal Clinton N´Jie, ale nesetkal se s úspěchem. Stav tak stále nerozhodný 1:1.

88
    Závěrečné minuty patří hostujícímu celku. Ten měl výhodu dalšího rohu, ale ani z tohoto nedokázal nic zajímavého vyprodukovat.

89
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Wilfried Kanga.

90
    Rozběhla se poslední minuta základní hrací doby. Míč mají hosté na polovině Angers.

90
    Payet z pravé strany posílal přihrávku na hranici vápna. Tam se do balonu opřel N´Jie, který ale neprostřelil hradbu těl před sebou. Centr z následného rohu si stahuje Butelle pro sebe.

90
    K druhému poločasu se budou nastavovat dvě minuty.

90+2
    Žlutou kartu dostává Luiz Gustavo (Olympique Marseille).

90+2
    V závěru ještě nebezpečná střela domácích ze sedmnácti metrů. Marseille se ubránila.

90+2

Další zápas 35. kola francouzské LIgue 1 je u konce. Domácí Angers SCO se rozchází smírně s Olympique Marseille.

Skóre otevřel už ve třetí minutě z pokutového kopu Florian Thauvin. Marseille poté byla lepším celkem, ale v závěru poločasu se hra vyrovnala.

I do druhého poločasu vlétli lépe hosté. Jenže Angers se zlepšilo a vytvořilo si několik gólových příležitostí. Jednu z nich nakonec proměnil Ismaël Traoré a dal tak konečnou podobu výsledku 1:1. Remíza je dnes poměrně zasloužená.

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.