Rio Ave – Chaves 2:1 (kon.) | Boavista – FC Ferreira 1:0 (kon.) | Marítimo – Porto 0:1 (kon.)
Belenenses – Braga 0:1 (kon.)
Boavista FC
1:0 (0:0)
FC Paços Ferreira
Neděle 29.04.2018, 17:00 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hostující klub v březnu stylově ukončil sérii pěti po sobě jdoucích porážek a z trojzápasu s Portem, Estorilem a Chavesem získal hned sedm bodů. Následně Ferreira dvakrát prohrála se silnými soky ze Sportingu a Bragy, na což minulý týden navázal domácí remízou 1:1 s Belenenses. V tabulce se tak Paços nachází na patnáctém místě, přičemž na sestupové pásmo disponuje hubeným dvojbodovým náskokem.

Boavista FC

Celek hájící černobílé barvy je na tom skoro na chlup stejně, jako v minulé sezóně, kdy skončil na deváté příčce. Právě na devátém stupínku se Boavista nachází také před dvaatřicátým kolem, když nasbíral 38 bodů za jedenáct výher, pět remíz a patnáct porážek. Před pár týdny na tom Boavista byla mnohem lépe, z posledních pěti zápasů totiž získala jen dva body a propadla se o několik příček níže.

Boavista FC: Vágner – Carraça, Robson, Raphael, Talocha – Mandiang, Simão, Njie, Espinho – R. Santos, Mateus.
    Náhradníci: G. Assis – Kuca, E. Machado, V. Bruno, L. Ruiz, Rui Pedro, Tahar.

FC Paços Ferreira: Rafael Defendi – Góis, Correia, M. Vieira, F. Ferreira – V. Rocha, R. Assis, G. Martins, A. Xavier – Phellype, Mabil.
    Náhradníci: J. Pinho – Leal, B. Santos, Ricardo, Leão, Leite, B. Moreira.

Rozhodčí: R. Costa – T. Costa, Silva.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Úvodní výkop provedli hosté, kteří nastupují ve žlutých, zatímco domácí v černobílých dresech.

3
    Robson přes sebe nechtěl za žádnou pustit Phellypeho, kterého zastavil za cenu faulu. Hrát tak můžou hráči Ferreiry.

4
    Góis zprava vhodil míč až do pokutové území, odvrácený aut pak přinesl hostující střelu z dálky, která ale nebyla dostatečně přesná.

6
    Začátek zápasu je plný osobních soubojů. Po celé řadě z nich upaloval kupředu Awe Mabil a získal pro hosty rohový kop.

7
    Centr z rohového kopu byl hodně krátký. Ferreira přesto vrátila míč do ohně a to už musel do akce i brankář Vágner.

8
    Robson nechtěl připustit žádné větší komplikace a dlouhý nákop hlavou odvrátil do zámezí.

9
    João Góis se znovu rozběhl k dlouhatánskému autu, po němž Phellype fauloval a míč se stěhuje na domácí kopačky.

12
    Stále je hra prošpikovaná velkým množství nepřesností, kvůli kterým se ani jeden z týmů dosud nepropracoval aspoň do náznaku šance.

14
    Žlutou kartu dostává Gian Martins (FC Paços Ferreira).

15
    Domácí teď po delší dobu kombinují na útočné polovině, ale stále se nachází blíže půlící čáry než brankáři Defendimu.

16
    Změnit se to může po odpískaném faulu a nákopu ze středového kruhu.

17
    Nakonec se nic takového nestalo, Boavista rozehrála na krátko a směrem k vlastní brance, kterou hájí Rafael Defendi.

18
    Jeho protějšek Vágner si připsal rutinní zákrok během krocení centru z pravého křídla.

19
    Jeden z domácích se konečně odhodlal ke střele z dálky, ale Defendimu žádnou práci nepřidělal.

21
    Opět zakončení z delší vzdálenosti. To už bylo přesné, ale zároveň natolik pomalé, že se míč k Defendimu málem nedostal.

22
    Roh pro Ferreiru...

23
    Po odvráceném centru na bližší tyč si hosté celou situaci ještě jednou zopakovali, jenže i napodruhé našli jen hlavy obránců.

25
    Krátkodobý zámek domácího útoku zmařil zkažený centr z levé strany, balón při něm odletěl ven ze hřiště.

27
    Awer Mabil hodně přetáhl svůj pas do šestnáctky a předcházející akce po levém křídle tak vyšla vniveč.

28
    Mabil se přesunul k pravé straně a s přispěním faulujícího Robsona vybojoval pro hosty standardní situaci. Na přímou střelu to ale není.

29
    Podle očekávání z toho byl centr před domácí branku, ovšem fotbalisté Boavisty si naprosto jednoduše poradili.

30
    Aktivní hra ve středu hřiště přinutila Ferreiru k návratu k Defendimu. Ani ten to neměl jednoduché a při odkopu navíc podklouzl.

32
    Yusupha Njie to neudělal vůbec špatně, na levém křídle se uvolnil a po zemi nahrál do vápna, kde byl další z domácích hráčů obklopen snad šesticí hráčů a neměl šanci se prosadit.

33
    Nepříjemný moment pro Defendiho, který vyběhl proti Njiemu a ten o něj zřejmě zavadil při přeskoku. Všemu předcházel špatný první dotek útočícího hráče, kterého hostující gólman ihned využil.

34
    Další domácí snažení v samotném zárodku zastavil odmávaný ofsajd.

35
    Miguel Vieira neodhadl razanci svého nákopu a poslal jej až do náruče Vágnera.

36
    Luiz Phellype se marně snažil odpoutat od dotěrného obránce a po centru na první tyč získal pro Ferreiru aspoň roh.

37
    Zmíněnou standarkdu domácí ubránili a ani teď nemuseli čelit první vážnější šanci.

38
    Boavista se drala do útoku a pomohla si dvěma zákroky na hranici pravidel. Ten na Xaviera ještě prošel, ale na Góise už nikoliv.

39
    Mateus na levém křídle nechal míč Talochovi. Ten byl rychle dostoupen a nakonec z toho není ani chtěný rohový kop.

40
    Miguel Vieira nepustil centrovaný míč před Defendiho branku a zakopl míč do zámezí. Akce Boavisty tak ještě nekončí.

41
    Tak se stalo až nyní, kdy se jasným faulem provinil Mateus.

42
    Před dlouhým autem Góise se několik hlavičkářů z řad Ferreiry přesunulo do vápna. Střela hlavou pak skutečně přišla, ale pomalý padáček Vágner pokryl.

43
    Jeden faul střídá druhý a první půle se mezitím chýlí ke svému závěru. Je velmi pravděpodobné, že se do kabin půjde za stavu 0:0.

44
    Rui Correia zastavil rychlého Njieho až na hranici šestnáctky a za svůj zákrok viděl žlutou kartu.

45+1
    Na první velkou šanci jsme si museli počkat do samotného konce první půle! Po Santosově nástřelu z levé strany vznikla ve vápně trma vrma a po ní Mateus vypálil do břevna!
    45+1. Domácí šanci zhatilo břevno

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas, ve kterém jsme rozhodně neviděli nějaký oslnivý fotbal. Hra byla plná faulů a první možnost ke skórování vznikla až v nastaveném čase, kdy hosty zachránila horní část brankové konstrukce. Doufejme, že druhá polovina zápasu nabídne atraktivnější fotbal a také nějaké branky.

46

47
    Ani jeden z trenérů během přestávky nesáhl do sestavy, a tak pokračujeme v základních jedenáctkách na obou stranách.

49
    David Simão si to rozdával v souboji s Gianem Martinsem. Rozhodčí jejich boj posoudili jako faul hostujícího záložníka.

51
    Také začátek druhé půle nabízí hodně opatrný fotbal odehrávající se okolo středu hřiště. To se mezitím postupně halí do stínu.

52
    Vasco Rocha podlehl nátlaku dvou soupeřů a přišel o míč, se kterým Yusupha Njie vybojoval pro Boavistu kop od rohového praporku.

53
    Nízký centr směřující na bližší tyč si obrana Ferreiry pohlídala a poté si mohla oddechnout díky faulu na Xaviera.

55
    Také hosté rozehráli roh, který byl o něco nebezpečnější. Po centru z prava se jeden z nich sápal k hlavičce na vzdálenější tyči, ovšem Vágnera neohrozil.

56
    João Góis po dalším rohovém kopu hasil doutnající požár v podobě protiútoku a za taktický faul byl žlutě potrestán.

58
    Carraça zkusil překvapit Defendiho střelou z pravého konce pokutového území. Hostující gólman ji pouze vyrazil a měl štěstí, že se poblíž stojící Fábio Espinho nestihl lépe postavit k bezprostřední dorážce, jež letěla mimo bránu.

60
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Mateus, přichází Leonardo Ruiz.

62
    Hodina hry je minulostí. Utkání se nám malinko rozhýbalo, ale stále nic nenasvědčuje tomu, že by se v nejbližší době mělo skóre změnit.

63
    Nic na tom nezměnil ani Awer Mabil, jehož nepřesný centr z pravé strany Vágnera nijak nevystrašil.

65
    Yusupha Njie se na levé straně nedohodl se spoluhráčem a míč zbytečně poslali do autu. Následuje hostující střídání.

66
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Awer Mabil, přichází Bruno Leite.

67
    David Simão chtěl rychle přenést hru dopředu, jenže Njie jeho přihrávku vzduchem neměl možnost zachytit ještě před koncovou čarou.

69
    Nyní Simão pro změnu fauloval Phellypeho a kopat se tak bude proti Vágnerově svatyni.

70
    Carraça zakřižoval pohyb Xaviera a došel si pro faul, po němž Vágner nakopne míč na útočnou polovinu Boavisty.

71
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Fábio Espinho, přichází Kuca.

73
    Yusupha Njie si hezky zpracoval míč a zleva odcentroval. Míč ve vápně propadl na Renata Santose, jenž musel pálit z otočky a trefil přesně prostor, ve kterém pobýval Defendi.
    73. Renato Santos (BOA)

75
    Domácí tým má v posledních minutách mnohem více ze hry a drží Paços u Defendiho brány. Na vstřelení rozhodujícího týmu mají ještě čtvrthodinu.

76
    Hodně viditelný Yusupha Njie je po změně stran velice aktivní. To teď ale bylo na škodu, když za skluz na Góise dostal napomenutí žlutou kartou.

77
    Následovala standardní situace rozehraná na Miguela Vieiru. Kapitán Ferreiry se zády brance neprosadil, ovšem po zásahu Robsona se bude konat roh.

78
    Po ubráněném rohu poslal João Góis do vápna dlouhatánský aut, po kterém jeden z jeho spoluhráčů hlavičkoval, nicméně Vágner schoval balón do své náruče.

80
    Další série zmatků před domácí brankou skončila až resolutním odkopem Idrise Mandianga. Akce Paçosu ještě pokračuje.

81
    Až nyní si může domácí jedenáctka definitivně oddechnout, Joao Talocha dobíhal balón a přitom byl zezadu faulován Leitem.

83
    Boavista právě vstřelila branku!
    Domácí se na konci třiaosmdesáté minuty dostávají do vedení a výrazně se přiblížili tříbodovému zisku! Kuca po rychlém přechodu přes střed hřiště roztáhl hru doleva k Njiemu. Ten mu míč vrátil a po finální přihrávce skrz Defendiho a jeho pravou tyčkou se z bezprostřední blízkosti prosadil RENATO SANTOS.
    83. Renato SANTOS - 1:0

85
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Gian Martins, přichází Bruno Moreira.

86
    Okamžitá odpověď Ferreiry se konat nemůže. Domácí jsou v držení míče a navíc se bude ošetřovat Vágner, který zůstal klečet před vlastní šestnáctkou.

88
    Po ošetření domácího gólmana se znovu hraje. Vynechaný čas se stoprocentně přenese do nastavení.

90
    Nad rámec základní hrací doby jsou přidány další čtyři minuty.

90+1
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Renato Santos, přichází Aymen Tahar.

90+2
    Boavista výborně navázala na vedoucí branku a v předchozích minutách prakticky nepustila svého soupeře k míči.

90+3
    Carraça trochu zdržoval při autovém vhazování a ve třetí nastavené minutě vyfasoval žlutou kartu.

90+4

Je dobojováno! Boavista po nezáživné první půli přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a po změně stran byla jasně lepším týmem. Ze své převahy vytěžila vedoucí a jedinou branku v třiaosmdesáté minuty, kdy se zblízka prosadil Renato Santos a zařídil svému týmu ukončení čekání na vítězství. Boavista se posunula na sedmou místu, naopak Ferreira zůstává těsně nad hranicí sestupu.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:18.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (18:54:45)