Crotone – Sassuolo 4:1 (kon.) | Atalanta BC – Janov 3:1 (kon.) | Bologna – AC Milán 1:2 (kon.)
Hellas Verona – Spal 1:3 (kon.) | Benevento – Udinese 3:3 (kon.) | Sampdoria – Cagliari 4:1 (kon.)
Fiorentina – Neapol 3:0 (kon.) | Turín – Lazio 0:1 (kon.)
UC Sampdoria
4:1 (3:0)
Cagliari Calcio
Neděle 29.04.2018, 15:00 • Luigi Ferraris • Italská Serie A • 35. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:09:08)

Je konec. Sampdoria nakonec vyhrála jasně 4:1, když si v klidu pohlídala náskok z první půle. Už v 7. minutě si Dennis Praet poradil s obráncem a následně zakončil přesně k levé tyči. Ve 26. minutě se po krásné kombinaci dostal k zakončení do prázdné brány Fabio Quagliarella a zvýšil náskok na dvě branky. Ve 42. minutě mohl Fabio Quagliarella přidal druhý gól, ale z penalty nastřelil pouze levou tyč. Nakonec ale 45+4. minutě dostal centr z pravé strany před bránu Dawid Kownacki a zakončil k pravé tyči. Ve 49. minutě sice snížil Leonardo Pavoletti, ale V 78. minutě dostal druhu žlutou kartu Luca Cigarini a šel předčasně do šaten. Tři minuty před koncem ještě přidal branku domácí Gastón Ramírez.

90+3

90+3
    Po rohovém kopu se hosté dostali ke hlavičce, která ale skončila jen na levé tyči!

90+3
    Cagliari ještě má poslední rohový kop z pravé strany.

90+2
    Hosté se ještě pokouší něco vymyslet a jdou dopředu po pravé straně.

90+1
    Emiliano Viviano musel být ve střehu, když skvěle chytil střelu hostujícího hráče.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

89
    Domácí nikam nespěchají a drží míč na své polovině.

88
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Leonardo Capezzi.
    87. Gastón RAMÍREZ - 4:1

87
    Sampdoria právě vstřelila branku!
    Sampdoria jde do vedení 4:1 a dnes je o vítězi rozhodnuto! Po skvělé přihrávce se dostal do zakončení domácí hráč, ovšem ten nastřelil pouze břevno, naštěstí pro domácí byl u dorážky GASTÓN RAMÍREZ a ten už úspěšně dostal balón do hostující svatyně.

85
    Následně domácí zahráli signál, po kterém šel nebezpečný centr z pravé strany před bránu, kde ovšem nebyl žádný domácí hráč, který by zakončil.

84
    Marco Andreolli zfauloval domácího hráče a Sampdoria tak má volný kop z pravé strany.

83
    Padoin za odkopnutí míče dostal žlutou kartu a Cagliari jich bude mít po tomto utkání nespočet.

82
    Sampdoria v pohodě drží míč na svých kopačkách a nikam se příliš rychle nežene.

81
    Andreolli poslal k zemi domácího hráče a dostal taky žlutou kartu.

80
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Édgar Barreto, přichází Valerio Verre.
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Alessandro Deiola.
    78. Červená karta po 2. žluté

78
    Poté se ovšem Cigarini dopustil faulu, když rukama přistrčil domácího hráče a dostal tak žlutou kartu. A jelikož už jednu má tak dostal i červenou a jde předčasně do sprch.

77
    Ovšem následný rohový kop rovněž žádnou šanci nepřinesl a dopředu mohou jít hosté.

76
    Domácí získali rohový kop z levé strany.

75
    Hosté se nyní dostali dopředu a následně odcentrovali z pravé strany, ovšem míč skončil jen u domácích hráčů.

74
    Nyní přišel faul z hostující strany, ovšem rozhodčí tentokrát kartu žluté barvy neudělil.

72
    Hosté se nadvakrát pokoušeli zakončit, ale ani jednou netrefil domácí bránu.

71
    Domácí získali rohový kop z pravé strany. Následně brankář Alessio Cragno míč vyboxoval. Poté to zkusil domácí hráč z dálky a ráno to nebyla špatná, ovšem hostující gólman si sní poradil.

69
    Následně se hosté dopustili faulu, po kterém je na trávníku ošetřován domácí hráč.

68
    Domácí obrana vystihla záměr útočníku Cagliari, kteří se pokoušeli poslat míč do vápna.

66
    Cagliari se dál pokouší dostat do vápna domácích, ale nedaří se jim to.

64
    Hosté se pokoušejí něco vymyslet, ale následný centr skončil jen u brankáře Viviana.

62
    Hosté se opět dostali až k hranici vápna, ale střela nepřišla. Po chvíli se Diego Farias dopustil faulu ve středu hrací plochy.

61
    Hodina hry je za námi a Sampdoria zatím vede 3:1. Hosté do druhé půle bleskově vlétli a snížili na rozdíl dvou branek.

60
    Následně přišel další centr z kopaček hostů, ale ani tentokrát z toho nebylo nic nebezpečného.

59
    Následný centr hostů z levé strany odkopli domácí do bezpečí.

58
    Ovšem následně domácí hráči nic velkého nevymysleli a dopředu jde opět Cagliari.

57
    Sampdoria získala autové vhazování na polovině hřiště. Po chvíli i blízko rohového praporku.

56
    Ionita následně podkopl domácího hráče a dostal žlutou kartu.

56
    Paolo Faragò poslal k zemi domácího hráče, ale rozhodčí pouští hru dál, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí.

55
    Lucas Torreira zahrál rukou a Cagliari tak bude rozehrávat ve středu hrací plochy.

54
    Opět se Cagliari dostalo do šestnáctky domácích, ale následně přišel faul z hostující strany.

52
    Míč je opět na kopačkách hostů, kteří ho následně posílají na pravou stranu.

51
    Hosté do druhé půle vlétli velice aktivně a opět se dostali dopředu, ovšem tentokrát skončila střela vedle brány Viviana.

50
    Rozhodčí se ještě ujišťoval, jestli to nebyl ofsajd, ale nakonec branka platí.
    49. Leonardo PAVOLETTI - 3:1

49
    Cagliari právě vstřelilo branku!
    Skvělou přihrávku dostal před bránu z pravé strany od Paolo Faraga naprosto osamocený LEONARDO PAVOLETTI a zakončil do prázdné brány. Velká chyba obrany Sampdorie. Asistence: Faragò.

48
    Dennis Praet utrpěl v hlavičkovém souboji ránu do hlavy, ale nakonec bude moct pokračovat i bez ošetření.

47
    Fabio Quagliarella to zkoušel rozběhat, ale ví že to nepůjde a tak byl vystřídaný.

47
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Gastón Ramírez.

46
    Krátce po zahájené druhé půle se dostal ke střele Leonardo Pavoletti, ale minul domácí bránu.

46
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Leandro Castán, přichází Marco Andreolli.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:07.

První poločas je u konce a Sampdoria vede už 3:0. Už v 7. minutě si Dennis Praet poradil s obráncem a následně zakončil přesně k levé tyči. Ve 26. minutě se po krásné kombinaci dostal k zakončení do prázdné brány Fabio Quagliarella a zvýšil náskok na dvě branky. Ve 42. minutě mohl Fabio Quagliarella přidal druhý gól, ale z penalty nastřelil pouze levou tyč. Nakonec ale 45+4. minutě dostal centr z pravé strany před bránu Dawid Kownacki a zakončil k pravé tyči. Domácí tak zaslouženě vedou o tři branky.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+5

45+5
    Hosté ještě získali rohový kop z pravé strany, ale ten nic nepřinesl.
    45+4. Dawid KOWNACKI - 3:0

45+4
    Sampdoria ještě dává jednu branku do šaten a vede už 3:0! Bereszyński odcentroval z pravé strany před bránu, kde se uvolnil DAWID KOWNACKI a ten zakončil přesně k pravé tyči! Asistence: Bereszyński.

45+3
    Následný volný kop nic nepřinesl, ovšem domácí se dožadovali odpískání penalty, potom co se pravděpodobně Paolo Faragò dotkl rukou míče ve své šestnáctce.

45+2
    Nakonec ale Fabio Quagliarella bude moct pokračovat a domácí tak zahrají volný kop.

45+1
    Castán podrazil Quagliarellu a dostal žlutou kartu. Následuje tak volný kop pro Sampdorii.

45+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

45
    Nyní mohl Fabio Quagliarella odčinit neproměněnou penaltu, ale v dobré pozici zkazil finální přihrávku před bránu.

44
    Nyní se míč dostal až k brankáři Emilianu Vivianovi, který poslal daleký odkop. Po chvíli se domácí hráč Dawid Kownacki provinil faulem.

42
    Hostující hráč Leonardo Pavoletti poslal k zemi Joachima Andersena.
    41. Quagliarella trefil z pokutového kopu pouze levou tyč.

41
    Ovšem Fabio Quagliarella nastřelil pouze levou tyč Cragnovy brány a stav je tak stále 2:0!
    40. Penaltový zákrok Barelly.

40
    Byla nařízena penalta pro Sampdorii. Hostující hráč Nicoló Barella poslal k zemi Lucase Torreiru a domácí tak mohou navýšit náskok z pokutového kopu!

40
    Ovšem následný centr skončil jen na hlavě domácího obránce, který odhlavičkoval míč.

39
    Linetty poslal k zemi hostujícího hráče na pravé straně a rozhodčí už po čtvrté vytáhl žlutou kartu. Cagliari tak má volný kop z pravé strany, který bude zahrávat Luca Cigarini.

37
    Následně Farias zajel do protihráče a rozhodčí vytáhl opět žlutou kartu.
    37. Farias se ocitl v dobré šanci.

37
    Následně se ale Diego Farias dostal do velmi dobré šance, po které zakončoval k pravé tyči, ale Emiliano Viviano vytáhl skvělý zákrok!

36
    Opět to hosté zkoušeli lobem přes obránce, ale stoper Sampdorie odhlavičkoval míč do bezpečí.

35
    Nyní se hostující hráč ocitl v ofsajdové pasti a akce Cagliari je zmařena.

34
    Sampdoria získala autové vhazování na své polovině. Následně převedla hru na pravou stranu, odkud přišel centr do vápna, ale ten zachytila hostující obrana.

33
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Fabio Pisacane, přichází Diego Farias.

32
    Opět to byl Fabio Quagliarella, který se dostal ke střele, ale nezamířil přesně.

31
    Pisacane ještě dostal žlutou kartu za předešlý faul, po kterém rozhodčí nařídil výhodu.

30
    Následně ale tu samou chybu udělali i hosté a domácí se tak dostali do velmi dobré šanci, po které mohl Fabio Quagliarella zakončovat sám, ovšem balón si nezpracoval nejlépe, ale vybojoval alespoň rohový kop.

29
    Domácí ztratili míč ve středu hrací plochy.

28
    Útok hostů skončil pouze v zámezí za bránou Sampdorie a o odkop se tak postará Emiliano Viviano.
    27. Fabio QUAGLIARELLA - 2:0

27
    Domácí předvedli skvělou akci, když nejprve došel s míčem do vápna Dawid Kownacki, který ale věděl, že nemá jak vystřelit, tak ho posunul Barretovi, ten i s pořádnou porcí štěstí našel na levé straně volného Linettyho, který přihrál před bránu, kde dorazil míč do brány FABIO QUAGLIARELLA. Sampdoria tak jde do dvoubrankového vedení a zcela zaslouženě! Asistence: Linetty.

26
    Stoper Cagliari si musel pospíšit, jelikož po nákopu domácích se za jeho zády řítil útočník Sampdorie, ale nakonec hostující obránce vše vyřešil, když posunul míč na svého brankáře, který ho okamžitě odkopl.

25
    Po rohovém kopu se ovšem žádný domácí hráč do zakončení nedostal a Nicoló Barella ještě utrpěl nějaké zranění. Nakonec se ale sám zvedl a bez ošetření bude moct pokračovat.

24
    Nakonec hostující gólman může pokračovat a následuje rohový kop z levé strany.

23
    Při tomto zákroku se Alessio Cragno lehce zranil, jelikož na něj dolehl spoluhráč a nyní je tento hostující brankář ošetřován na hrací ploše.

22
    Fabio Quagliarella se ocitl v dobré šanci, když dostal přihrávku mezi dva stopery, ale následně mu míč lehce uskočil a zakončoval tak z úhlu, ovšem Alessio Cragno byl připraven a vyrazil míč na rohový kop.

22
    Édgar Barreto se uvolnil a zkusil střelu z dálky, která šla ovšem nad bránu Alessia Cragna.

21
    Ovšem poté domácí ztratili míč a hosté se pokusili o centr, který byl ovšem zblokován.

20
    Hosté ztratili míč ve středu hrací plochy a Sampdoria tak v klidu kombinuje a pomalu se posouvá blíž k bráně Cagliari.

18
    Dawid Kownacki byl nyní zasažen v hlavičkovém souboji Cigarinim a rozhodčí poprvé v utkání vytáhl žlutou kartu. Nebylo to ani za faul, jako spíš za protesty.

17
    Alessio Cragno postrašil všechny hostující fanoušky a hlavně trenéra, jelikož tak dlouho čekal s odkopem po přihrávce, až míč napálil do domácího hráče, od kterého se ale balón odrazil vedle brány.

16
    Hosté si vůbec nejsou jistí v obranné fázi a dvakrát po sobě ztratili míč na hranici svého vápna. Nakonec ale střela z kopaček domácích nepřišla.

15
    Fabio Quagliarella se dostal s míčem na levou stranu, následně chtěl nenápadně prostrčit míč do běhu svému spoluhráči, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá.

14
    Ovšem rohový kop byl přetažený a našel pouze hlavu hostujícího hráče. Následně se Joachim Andersen provinil faulem, po kterém hráč Cagliari upadl na zem.

13
    Nyní se bojovalo blízko rohového praporku na polovině hostů. Následně se domácí snažili o centr, ale ten byl zblokován a následuje tak rohový kop.

12
    To je škoda pro domácí, jelikož se rýsovala velmi slibná akce, ale v rozhodujícím okamžiku dostal Dawid Kownacki přihrávku na paty a následně už míč na hrací ploše nedostihl.

11
    Útok se Cagliari nevydařil a míč tak získali domácí, kteří postupují dopředu.

10
    Opět mají míč v moci hosté. Následně se domácí hráč provinil faulem ve středu hrací plochy.

9
    Hosté neprošli středem hřiště a míč tak skončil u domácí obrany, která posunula balón až na svého brankáře Emiliana Viviana.

8
    Domácí získali autové vhazování na své polovině hrací plochy.
    7. Dennis PRAET - 1:0

7
    Sampdoria jde už v sedmé minutě do vedení! DENIS PRAET to udělal naprosto fantasticky, když dostal míč do vápna od Quagliarelly, následně si jej zpracoval, otočil se kolem obránce a zakončil přesně k levé tyči! Asistence: Quagliarella

6
    Paolo Faragò poslal skvělý lob za obranu Sampdorie, ale tam si následně došel pro míč brankář Emiliano Viviano.

5
    Nyní míč skončil v zámezí za bránou Calcia a Alessio Cragno tak má odkop od své svatyně.

4
    Dennis Praet dostal skvělý pas na obranu, odkud z pravé strany přihrál před bránu, kde si míč zpracoval Dawid Kownacki a následně vystřelil, ovšem jeho pokus levačkou šel pouze nad svatyni Cagliari.

3
    Domácí hráči se přesunuli na levou stranu, ale tam neměli kudy projít a tak přesunuli hru na pravou stranu, kde byl tvrdě přistrčen Simone Padoin, ale rozhodčí do píšťalky nefoukl a Sampdoria tak má autové vhazování.

2
    Luca Ceppitelli raději posunul míč až dozadu na svého brankáře, když přišel příliš dlouhý nákop Sampdorie.

1
    Hosté zkusili nákop na Marca Saua, ale ten zachytila domácí obrana.

1

UC Sampdoria: Viviano – Sala, J. Andersen, Silvestre, Bereszyński – É. Barreto, Torreira, Linetty – Praet – Quagliarella, Kownacki.
    Náhradníci: Belec, Krapikas – Capezzi, G. M. Ferrari, G. Ramírez, Regini, Stijepović, Strinić, Verre.

Cagliari Calcio: Cragno – Pisacane, Ceppitelli, Castán – Faragò, Ionita, Barella, Cigarini, Padoin – Sau, Pavoletti.
    Náhradníci: Rafael, Crosta – Andreolli, Caligara, Cossu, Deiola, Farias, Giannetti, Lykogiannis, Han.

Rozhodčí: Rosario Abisso – Stefano Del Giovane, Antonio Santoro.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Cagliari se letos pravděpodobně v první lize udrží a momentálně se nachází na čtrnáctém místě se třiceti třemi body a skóre 30:56. V posledním utkání přivítalo na své půdě Bolognu. Utkání bylo velmi vyrovnané a nakonec tak i skončilo, jelikož nepadla ani jedna branka a mužstva se tak rozešly smírně po bezbrankové remíze. Nejlepším střelcem je s devíti góly Pavoletti.

Sampdoria se momentálně nachází na osmém místě s padesáti jedna body a skóre 51:53. V posledním utkání se představila na půdě Lazia. Ovšem to po gólech Milinkoviče-Saviče a de Vrija vyhrálo první poločas 1:0. Nakonec v 85. minutě přidal třetí gól Immobile a v 88. minutě to byl opět Immobile kdo se prosadil. Lazio tak vyhrálo vysoce 4:0. Nejlepším střelcem je s osmnácti góly Quagliarella.

Ve 35. kole se proti sobě utkají týmy UC Sampdoria a Cagliari Calcio. V posledním vzájemném utkání se tato mužstva spolu utkala v rámci 16. kola na půdě Cagliari. Už ve 12. minutě poslal hosty do vedení Quagliarella. O sedm minut později přidal i druhou branku a nakonec šla Sampdoria do šaten s dvougólovým náskokem. V 56. minutě ovšem snížil domácí Farias a o čtyři minuty později srovnal Pavoletti. Poté už branka nepadla a oba kluby se tak rozešly s remízou 2:2. Nyní se bude hrát na stadionu Luigi Ferraris. Hlavním rozhodčím bude Rosario Abisso a jeho asistenti Stefano Del Giovane a Antonio Santoro.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Michal Raška

Branky: 7. Praet (Quagliarella), 27. Quagliarella (Linetty), 45+4. Kownacki (Bereszyński), 87. G. Ramírez – 49. Pavoletti (Faragò)

Karty:   39. Linetty (SMD) – 18. Cigarini (CAG), 31. Pisacane (CAG), 37. Farias (CAG), 45+1. Castán (CAG), 56. Ionita (CAG), 81. Andreolli (CAG), 83. Padoin (CAG)   78. Cigarini (CAG)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 9:15.
    UC Sampdoria: Viviano – Sala, J. Andersen, Silvestre, Bereszyński – É. Barreto (80. Verre), Torreira (88. Capezzi), Linetty – Praet – Quagliarella (C) (47. G. Ramírez), Kownacki.

Cagliari Calcio: Cragno – Pisacane (33. Farias), Ceppitelli, Castán (46. Andreolli) – Faragò, Ionita (80. Deiola), Barella, Cigarini, Padoin – Sau (C), Pavoletti.

Rozhodčí: Rosario Abisso – Stefano Del Giovane, Antonio Santoro