Švédsko – Česko 5:2 (kon.) | USA – Finsko 2:3 (kon.)
USA
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Finsko
Neděle 29.04.2018, 16:30Mistrovství světa do 18 let • Finále

Toto je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a na počtenou u dalších zápasů. (18:54:10)

Finsko vítězí v tomhle dramatickém finále a má titul mistra světa. Finové vyhráli první třetinu 2:1. Američané ve druhé vyrovnali a Finové se okamžitě zvedli. A ve třetí třetině Finové v oslabení rozhodli.

59:59
    Je konec! Finové jsou světovými šampiony do osmnácti let pro rok 2018!

59:42
    Osmnáct sekund. Finové jsou velmi, velmi blízko!

59:10
    Toni Utunen to zkusil přes celé hřiště do prázdné brány. Minul. Píská se zakázané uvolnění.

58:34
    Další Americkou šanci zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

58:17
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny! Každou chvíli budou Američané odvolávat brankáře.

57:08
    Finové znovu vyhazují. Zakázané uvolnění se pískat nebude. Finové si tuto situaci pohlídali.

56:35

56:10
    A další vyhození, tentokrát až za amerického brankáře. Američané už mají velmi málo času. Už jen necelé čtyři minuty.

55:12
    Finové se opět osvobozují. Američanům se tato důležitá přesilovka vůbec nedaří.

54:35
    Vyloučení v týmu Finsko (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., podražení).

54:15
    Američané zakládají další útok. Weiss se urychleně žene do útočného pásma.

53:24
    Finové už přešli na defenzivní režim. Teď už je to jen na Američanech jak se dokážou srovnat především po psychické stránce.

52:23
    Tyler Weiss se prokličkoval až před Annunena, ten jeho pokus o blafák přečetl a zneškodnil jeho šanci.
    50:42 Niklas NORDGREN - 2:3

Dominik Zajan

Branky a nahrávky: 17. Giles (Emberson, Weiss), 29. Janicke (Pivonka, Weiss) – 10. Honka (Kotkaniemi), 13. Kakko (Honka, Kupari), 51. Nordgren (Kotkaniemi)

USA: Deridder (Knight) – M. Samuelsson, Eichwede-Wilde, Stastney, Miller, Emberson, York, A. Samuelsson – Farabee, Wahlstrom, Hughes – Meyer, Gruden, Wise – Giles, Turcotte, Hain – Pivonka, DeBoer, Weiss – Janicke.
    Finsko: Annunen (Huhtamaa) – Kokkonen, Utunen, S. Salmela, Honka, Thomson, Nousiainen, Seppälä – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Kupari, Ranta, Tanus – Aaltonen, Lundell, Nevasaari – Killinen, Moilanen, Petman – Hirvonen.

Rozhodčí: Staňo, Pražák – Nordlander, Chaput