Švýcarsko – Rakousko 3:2 (po pr.) | Norsko – Lotyšsko 2:3 (po pr.) | Francie – Bělorusko 6:2 (kon.)
Finsko – J. Korea 8:1 (kon.) | Česko – Slovensko 3:2 (po pr.) | Dánsko – USA 0:4 (kon.)
Norsko
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Lotyšsko
Sobota 05.05.2018, 12:15 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství světa • Skupina B

Norsko po první třetině vedlo o dvě branky, prosadil se Anders Bastiansen a Alexander Bonsaksen. Ve druhé části hry dokázalo Lotyšsko snížit. Gól dal Rudolfs Balcers, vyrovnal Rodrigo Abols. Obrat Lotyšska z 0:2 na 3:2 dokonal v prodloužení Rudolfs Balcers. (14:38:01)

Nejlepší hráči

Norsko: Alexander Bonsaksen
    Lotyšsko: Rudolfs Balcers

60:24 Rudolfs BALCERS - 2:3

60:24
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Bleskově Lotyšsko dalo gól a vyhrává v prodloužení. Krásnou samostatnou akcí se prosazuje obranou soupeře zapomenutý RUDOLFS BALCERS, který bekhendem zakončoval mimo dosah brankáře. Asistence: Andris Džerinš.

60:01

Základní hrací doba tohoto zápasu nerozhodla, Lotyšsko dokázalo vyrovnat na 2:2, a tak uvidíme i ve třetím zápase v této hale prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:37
    Norsko rozehrává od své branky, zakončit pravděpodobně nestihne.

59:17
    Norská rána od modré čáry po vyhraném vhazování postrádala přesnost.

59:00
    Lars Haugen vyjel z branky a rozehrál, icing se nepíská. Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:36
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznější příležitosti.

57:47
    Lotyšsko hraje aktivně, snaží se rozhodnout.
    57:20 Lotyše zachránila tyč Merzlikinsovy brány

57:20
    Videorozhodčí potvrzuje, že kotouč po jedné ze střel se odrazil od tyčky zpět do hry.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Bastiansen (Trettenes, Holös), 13. Bonsaksen (M. Olimb) – 27. Balcers (Sotnieks, Galvinš), 52. Abols (Karsums, M. Redlihs), 61. Balcers (Džerinš)

Norsko: Haugen (Haukeland) – Holös, Sörvik, Johannesen, Bonsaksen, Espeland, Ström, Bull – K. A. Olimb, M. Olimb, Lindström – Trettenes, Bastiansen, Salsten – S. Thoresen, K. Forsberg, Haga – Hoff, Kristiansen, Roest – Röymark.
    Lotyšsko: Merzlikins (Gudlevskis) – Galvinš, Cibulskis, Balinskis, Sotnieks, Zile, Freibergs, Rubins – Roberts Bukarts, Džerinš, Indrašis – Karsums, Abols, M. Redlihs – Keninš, Pavlovs, Balcers – Razgals, Rihards Bukarts, Jevpalovs – Meija.

Rozhodčí: Kubuš, Gofman – Vanoosten, David