Moreirense – Aves 0:3 (kon.) | Estoril – Setúbal 2:1 (kon.) | Chaves – Marítimo 4:1 (kon.)
Porto – Feirense 2:1 (kon.)
GD Chaves
4:1 (2:1)
CS Marítimo
Neděle 06.05.2018, 19:00Portugalská Primeira Liga • 33. kolo

Domácí celek vyhrává tento zápas 4:1. Duel byl výrazně ovlivněn koncem prvního poločasu. Sudí signalizoval nastavené dvě minuty, nicméně jich bylo deset a v poslední z nich proměnil domácí celek pokutový kop, díky kterému se dostal do vedení 2:1. Ve druhém poločase pak Chaves kontroloval hru a přidal další dva góly. (21:06:42)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 5:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:20.

90+6

90+5
    Probíhá poslední minuta nastavení.

90+4
    Další rána hostujícího celku, tentokrát ale pokus končí výrazně nad brankou.

90+3
    Gevorg Ghazarjan se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu snadno kryje domácí gólman.

90+2
    Další rohový kop pro Chaves. Nakrátko rozehraná situace nedopadla podle představ hráčů v bílém.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut.

90
    Probíhá poslední minuta hry, domácí celek hraje dál aktivně. Vybojoval rohový kop.

87
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Renan Bressan, přichází Patrao.

86
    Domácí defenziva si dokázala poradit a založila rychlou akci.

85
    Zajímavou akci vedl Fabrício Baiano, jehož přihrávku na volného spoluhráče odrazil domácí obránce mimo hrací plochu. Rohový kop.

84
    Zainadine Júnior překazil domácí akci, sám se propracoval na útočnou polovinu, kde ale neprošel přes obránce.

82
    Ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme tuhý boj o střed hrací plochy.

80
    Ricardo bude vykopávat od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop.

78
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Ricardo Valente, přichází Felipe Oliveira.

78
    Dvě proměněné penalty znamenají, že domácí celek vede o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase. Naopak hosté si mnoho velkých šancí zatím vypracovat nedokázali.
    76. Matheus PEREIRA - 4:1

76
    Chaves právě vstřelil branku!
    Po faulu hostujícího Edgara Costy následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil MATHEUS PEREIRA.

Jan Prošek

Branky: 37. Tiba, 45+10. Bressan (pen.), 52. Matheus Pereira, 76. Matheus Pereira (pen.) – 27. Bebeto

Karty:   43. Paulinho (CVS) – 45+5. Bebeto (MAO), 45+6. Z. Júnior (MAO), 46. China (MAO)

GD Chaves: Ricardo – Paulinho, Maras, D. Duarte, Furlan (74. Queirós) – Tiba, Eustáquio, Bressan (87. Patrao) – Matheus Pereira, William, Davidson.
    Náhradníci: Filipe – Coelho, Galvao, Jefferson, Patrao, Queirós, Jorginho.

CS Marítimo: Charles – Bebeto, Z. Júnior, P. Santos, China – Correa, Gamboa (57. E. Costa), F. Baiano, R. Valente (78. Oliveira) – Joel, R. Pinho (57. Ghazarjan).
    Náhradníci: Borges, E. Costa, Ghazarjan, Nepomuceno, Everton, Oliveira.