Udinese – Inter 0:4 (kon.) | Lazio – Atalanta BC 1:1 (kon.) | Spal – Benevento 2:0 (kon.)
Chievo – Crotone 2:1 (kon.) | Janov – Fiorentina 2:3 (kon.) | Neapol – Turín 2:2 (kon.)
Sassuolo – Sampdoria 1:0 (kon.) | Cagliari – AS Řím 0:1 (kon.)
Udinese Calcio
0:4 (0:3)
Inter Milán
Neděle 06.05.2018, 12:30 • Dacia Arena, Udine • Italská Serie A • 36. kolo

To by bylo z mé strany všechno. Já vám děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek nedělního dne a u dalšího fotbalu zase na počtenou. (14:35:02)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 2:11. Střely mimo: 6:8. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:7.

Je dobojováno, milánský Inter si odváží z Udine všechny tři body za vysokou výhru 4:0. Jak se toto veliké vítězství urodilo? Všechno začal ve 13. minutě Andrea Ranocchia, který si skvěle naběhnul na rohový kop a jako první se zapsal do střelecké listiny. Inter poté přežil několik zajímavých šancích domácího Lasagny, který dnes neodehrál povedené utkání. Dva góly přišly až v samotném závěru prvního poločasu, kdy se nejprve trefil Rafinha a o dvě minuty později i kapitán Mauro Icardi. Na začátku druhé půle si Fofana došlápnul na Perišić a po kontrole VAR viděl červenou kartu. Tímto vyloučením ztratil zápas takové nadšení a utkání se už poměrně dohrávalo. Poslední brankovou tečku v zápase si připsal v 71. minutě Borja Valero, který ustanovil výsledek na 4:0 pro Inter.

90+1

90
    Začala nám poslední minutu základní hrací doby. Rozhodčí nám za malý moment ukáže počet nastavených minut.

89
    Ivan Perišić byl v souboji příliš dotěrný a navíc si pomohl faulem. Rozhodčí neváhal mu tento prohřešek odpískat.

88
    Další hostující akce končí v rukavicích Bizzarriho, který s odkopem neváhá. Udine se snaží o vstřelení čestné branky.
    87. Yann Karamoh napálil míč do břevna.

87
    V hlavní roli opět Yann Karamoh, který tváří tvář brankáři Udine neuspěl. Tento mladičký útočník napálil míč do horní tyčky domácí branky.

86
    Albano Bizzarri musel odkopávat od své branky a výborně takhle založil akcisvého týmu, která končí ziskem dalšího rohu ve prospěch Udine.

85
    Rohový kop nepřinesl nic zvláštního pro Handanoviče, nýbrž pro domácí obrana, která se musela rychle vrátit. Karamoh ovšem nevyužil otevřenou obranu domácích.

84
    K exekuci přímého kopu se postavil Jens Stryger Larsen, ten jen vybojoval rohový kop.

83
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Rafinha, přichází Éder.

83
    Další faul na Pericu na hranici pokutového území už rozhodčí odpískal. Tohle bude zajímavá standardní situace pro domácí celek.

82
    Stipe Perica spadnul v pokutovém území, ale svému pádu dost přidal. Ani tohle na pokutový kop stačit nebude.

81
    Jsme v poslední desetiminutovce základní hrací doby dnešního zápasu. Inter je čím dál více k zisku tří bodů za dnešní vítězství.

80
    Samir Handanovič dnes nemá moc práce, ale když už nějaká šance příjde, tak předvede výborný zákrok. Jako například teď proti centru z pravé strany.

79
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Stipe Perica.
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Yann Karamoh.

78
    Jakub Jankto si na polovině hřiště dopustil nedovoleného zákroku, který byl vzápětí odpískán. Podle opakovaných záběru to rozhodčí odpískal správně.

Jan Mládek

Branky: 13. Ranocchia (Brozović), 44. Rafinha, 45+1. Icardi (Brozović), 71. Valero

Karty:   34. Danilo (UDI)   49. Fofana (UDI)

Udinese Calcio: Bizzarri – Stryger Larsen, Danilo, Samir – Widmer, Balić, Behrami (73. Jankto), Fofana, Adnan – de Paul (51. Barák), Lasagna (79. Perica).
    Náhradníci: Scuffet, Borsellini – F. Zampano, Ingelsson, Jankto, Nuytinck, Perica, Maxi López, Pontisso, Hallfredsson, Barák, Gi. Pezzella.

Inter Milán: Handanovič – Cancelo, Škriniar, Miranda, Dalbert (69. Santon) – Valero, Brozović – Candreva (79. Karamoh), Rafinha (83. Éder), Perišić – Icardi.
    Náhradníci: D. Padelli, Berni – Lisandro López, Karamoh, Santon, Éder, Pinamonti.

Rozhodčí: Mazzoleni – Giallatini, Costanzo