Pittsburgh – Washington 1:2 (po pr.) | Winnipeg – Nashville 0:4 (kon.)
Winnipeg Jets
0:4 (0:1, 0:1, 0:2) Stav série: 3:3
Nashville Predators
Úterý 08.05.2018, 03:30 • Bell MTS Place, Winnipeg • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Hvězdy utkání

1. Filip Forsberg (NSH) 2+0
    2. Pekka Rinne (NSH) 34 zák., 0 gólů, 100,0%
    3. Viktor Arvidsson (NSH) 2+1 (06:28:52)

Statistiky: Střely na bránu: 34-29; Zablokované střely: 8-23; Vhazování: 61%-39%; Hity: 16-18; Přesilové hry: 0/4-0/1; Trestné minuty: 2-8.

Nashville s přehledem zvládl šestý zápas série proti Winnipegu, kterou bude muset rozhodnout v Bridgestone Areně rozhodující sedmé utkání. Pekka Rinne poprvé v sérii udržel čisté konto a dovedl své spoluhráče k důležitému vítězství, pod které se dvěma góly podepsali Filip Forsberg a Viktor Arvidsson, zatímco Ryan Johansen zaznamenal dvě asistence. Konečný výsledek jednoznačného utkání s číslem 6. Winnipeg Jets 0 Nashville Predators 4 (série: 3-3).

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:48
    Další šanci měl Patrik Laine, jenže ani on střelou zápěstím mezi betony Pekku Rinneho v levém kruhu pro vhazování nepřekonal. Nashville vede před koncem 4:0.

58:37
    Jets mohli skórovat od modré čáry, když mířili těsně nad ledem k levé tyči, Pekka Rinne ale puk vykopl pravým betonem.

57:58
    Dustin Byfuglien je zpět na ledě a Winnipeg hraje v plném počtu. Jets se dnes nepodařilo vůbec nic.

57:46
    Pekka Rinne se během pár sekund snadno poradil se dvěma střelami Jets z velké vzdálenosti.

56:48
    Predators se nepodařilo rozehrát podél střídaček a v levém rohu útočného pásma puk nedobruslili.

55:58
    Dustin Byfuglien nesl poslední gól hodně nelibě a dostal dvě minuty za hrubost. Přesilová hra pro Nashville.
    55:58 Viktor ARVIDSSON - 0:4

55:58
    Nashville právě vstřelil branku!
    Filip Forsberg v levém rohu obranného pásma vybojoval puk a vyvezl ho do středního pásma, odkud se mohl pokusit skórovat, ještě ale rozdal puk doprava na VIKTORA ARVIDSSONA, který ho bezpečně dovezl do prázdné brány Jets, kteří dnes trochu zklamali! Asistence: Filip Forsberg.

55:18
    Dnešní utkání sleduje 15321 diváků.

54:37
    Josh Morrissey napřáhl na vrcholu levého kruhu k prudké střele zápěstím, která byla velmi nebezpečná, nakonec ale minula vzdálenější pravý horní roh brány.

54:26
    Connor Hellebuyck podržel střelu Predators z pravého křídla a následuje poslední reklamní přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. Arvidsson (Josi, Johansen), 29. F. Forsberg (C. Smith, Johansen), 46. F. Forsberg (Arvidsson, Josi), 56. Arvidsson (F. Forsberg)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Perreault, Stastny, Laine – Ehlers, Little, Armia – Copp, Lowry, B. Tanev. Hlavní trenér: Paul Maurice.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm, P. K. Subban, Josi (C), Ellis (A), Irwin, Y. Weber – F. Forsberg (A), Johansen, Arvidsson – Sissons, Bonino, Watson – Fiala, Turris, C. Smith – Hartnell, Fisher, Järnkrok. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Marc Joannette, Wes McCauley. Čároví: Devin Berg, Jonny Murray

Diváci: 15321