Švýcarsko – Bělorusko 5:2 (kon.) | Německo – J. Korea 6:1 (kon.) | Švédsko – Rakousko 7:0 (kon.)
Finsko – Dánsko 2:3 (kon.)
Švédsko
7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Rakousko
Středa 09.05.2018, 20:15 • Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst) • Mistrovství světa • Skupina A

Hotovo! Švédové si bez problémů poradili s Rakušany 7:0 a Rafflovi a vypadá to, že se Raffl a spol. utkají s Běloruskem o to, kdo setrvá v elitní skupině MS i pro příští rok. Dnes byla rozhodně nejpohlednější druhá třetina. Ve třetí dvacetiminutovce se utkání hlavně dohrávalo.

Švédsko mělo vše pod kontrolou. Asi největší šanci Rakouska spálil Schneider, když unikal sám na Nilssona, ale trefil levý beton brankáře. Jinak Rakell opět potvrdil, že je jedním z nejlepších hráčů šampionátu. Stejně tak si dobře vedl Zibanejad či Nyquist. (22:31:18)

59:55
    Švédové ještě zkusili souhru s Klingbergem na pravé straně.

59:21
    Madlener neinkasoval po tlaku Pääjärviho na brankovišti, Švédové následně hrají ve střední třetině Janmarkem.

58:34
    Obrist se nedostal ke střele zprava, Švédové poté odstartovali svůj útok u de La Rose.

58:09
    Rauchenwald byl na pravé straně v ofsajdu.

57:38
    Nepřesná nahrávka Raffla zprava pod sebe a reakci již chystá na levé straně Klingberg.

57:07
    Utkání se dohrává a Švédové již rozhodně nehrají na sto procent!

56:19
    Kempe, Nyquist a Lindholm kombinovali na pravé straně až jim sebral kotouč Ganahl a osvobodil Rakušany.

55:47
    Rakušané vyhodili kotouč po levé straně, Kempe nezachytil puk v útočné třetině.

55:24
    Rychlá švédská souhra až zakončení z pravého kruhu šlo vedle první tyče.

55:08
    Unterweger (AUT) hákoval za vlastní brankou Rakella a poslal Rakušany do čtyř.

54:47
    Švédové si tak dlouho přihrávali v útočné třetině až se Rakellovi nepovedlo otočit kolem levé tyče.
    53:59 Magnus PÄÄJÄRVI - 7:0

53:59
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Raffl a Schneider neodehrál kotouč zleva pryč z pásma. Jeden ze Švédů přihrával tak z pravého kruhu na střed a MAGNUS PÄÄJÄRVI zakončoval zápěstím k levé tyči na nataženou vyrážečku Madlenera. Asistence: Johan Larsson, John Klingberg.

53:39
    Heinrich přihrával o mantinel na pravou stranu. Po křižné nahrávce neuspěl z levého kruhu Raffl.

53:00
    Lebler se nedostal ke kotouči v pravém rohu útočného pásma a rozehrávají tak Švédové s Anderssonem.

52:25
    Nilsson hokejkou nahrával pouze Heinrichovi, který chytil dobrou rychlost, ale poslal svojí střelu zleva vedle zadní tyče.

51:52
    Švédové obrali o kotouč Petera a následuje útok po pravé straně s Backlundem a Nyquistem.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 10. Kempe (H. Lindholm), 18. Janmark (Rakell), 23. Rakell (Zibanejad, Janmark), 29. Rakell, 30. Nyquist (Kempe), 48. Zibanejad (Janmark, L. Andersson), 54. Pääjärvi (Jo. Larsson, J. Klingberg)

Švédsko: A. Nilsson (Hellberg) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark, Zibanejad, Rakell – Nyquist, Backlund (C), Kempe – Everberg, Jo. Larsson, Pääjärvi – L. Andersson, J. de La Rose.
    Rakousko: Madlener (Kickert) – Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Schumnig, Viveiros, Schlacher, Altmann – Lebler (A), Hundertpfund (C), Ganahl (A) – M. Raffl, Komarek, Schneider – Zwerger, Rauchenwald, Haudum – Spannring, Obrist, Peter.

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Schukies – Kohlmuller (GER), Sormunen (FIN)