Slovensko – Francie 3:1 (kon.) | USA – Lotyšsko 3:2 (po pr.) | Česko – Rusko 4:3 (po pr.)
Norsko – Kanada 0:5 (kon.)
Slovensko
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Francie
Čtvrtek 10.05.2018, 16:15 • Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst) • Mistrovství světa • Skupina A

To je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost! (18:35:26)

Arénou zní slovenská hymna.

Je dobojováno. Nakonec to bylo ještě pořádné drama, kdy nám poslední minuty zápasu přinesly několik strhujících momentů. Slovensku nebyl uznán gól a pak přišel ještě tlak ze strany Francie, která sahala po vyrovnání. Namísto toho ale v posledních vteřinách Slováci zpečetili svoje vítězství trefou do prázdné svatyně. Slovensko si tak připisuje důležité tři body.

Nejlepší hráči: Alexandre Texier (FRA) – David Buc (SVK).

59:51 Michal ČAJKOVSKÝ - 3:1

59:51
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Tak nyní už je definitivně rozhodnuto o vítězství Slovenska. MICHAL ČAJKOVSKÝ vyvezl společně se svými spoluhráči kotouč ze svého obranného pásma a pohodlně zakončuje do prázdné branky.

59:35
    Stephane da Costa pálil z pravého kruhu, Čiliak chytá!

59:28
    Tentokrát si bere time-out kouč Slovenska.

59:28
    Tak tohle je pro Slovensko další komplikace! Tomáš Marcinko se provinil faulem a je poslán na dvě minuty na trestnou za vysokou hůl.

59:10
    Francie už je v útočném pásmu...

59:04
    Oddechový čas pro Francii.

59:00
    Nagy mohl přidat tentokrát již regulérní branku, ale v útočné třetině nedokázal trefit prázdnou klec.

58:50
    Francie tak stále žije a teď zkouší power-play!

58:21
    Tak tohle je zajímavá situace! Slováci dali gól, ale ten po "Coach Challenge" francouzského trenéra není uznán kvůli ofsajdu. Ladislav Nagy předvedl naprosto fenomenální sólo. Prosmýkl se mezi obranou Francie a dovolil si krásný bekhendový blafák, proti němuž Hardy neměl sebemenší šanci. Jenže to není slovenskému týmu nic platné.

58:21
    Slováci dali gól, ale francouzský trenér teď ještě využívá "Coach Challenge" kvůli ofsajdu. Rozhodčí tak celou situaci ještě přezkoumávají.

58:05
    Francie je zaparkovaná v pásmu Slovenska, tomu se nedaří dostat puk ven ze třetiny.

57:17
    Chakiachviliho nahození od modré čáry končí v rohu kluziště.

57:00
    Slovensko se bude chtít za každou cenu ubránit a získat tři body. Nutno podotknout, že před zápasem čekali asi lehčí průběh, teď se strachují o výsledek. Dočkáme se pořádného francouzského tlaku?

56:30
    Francie už je nastěhovaná v pásmu Slovenska. Claireauxova rána mířila nad branku!

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 6. Bondra (Buc, Svitana), 23. Buc (Svitana, Jaroš), 60. Čajkovský – 34. Claireaux (Perret, Janil)

Slovensko: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Nagy, Krištof, Jurčo – Haščák, Hovorka, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.
    Francie: Hardy (Quemener) – Auvitu, Manavian, Chakiachvili, Hecquefeuille, Janil, Raux, Thiry – Lamperier, Rech, S. Da Costa – Fleury, Treille, Guttig – T. Da Costa, Douay, Texier – Claireaux, Leclerc, Perret – Ritz.

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek – Jensen, Kilian