Ostrava – Liberec 1:1 (kon.) | Zlín – Olomouc 1:4 (kon.) | Plzeň – Slovácko 1:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:1 (0:1)
FC Slovan Liberec
Sobota 12.05.2018, 16:15 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • HET liga • 28. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších online přenosů na počtenou. (18:14:18)

Statistiky utkání

Držení míče: 48% – 52%
    Střely na bránu: 2 – 5
    Střely mimo: 7 – 6
    Rohy: 5 – 4
    Fauly: 14 – 22

Je dobojováno. Hostující celek byl v úvodním poločasu lepším mužstvem a také za to přišla zasloužená odměna. V nastaveném čase proměnil Coufalovu přihrávku ve vedoucí branku Oscar a Baník šel tedy do druhé půle s jednobrankovou ztrátou a navíc bez zraněného Milana Baroše, který hřiště opustil již ve 21. minutě.
    Do druhého poločasu ovšem vstoupili lépe domácí a také se dočkali zaslouženého vyrovnání. Po několika slibných šancí se nakonec trefil po přihrávce Martina Filla Tomáš Poznar. Ostrava se následně snažila v ofenzivní činnosti přidat druhý zásah, ale to se jí nakonec nepodařilo. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou 1:1, díky kterému Ostrava odskočila na rozdíl jednoho bodu Karviné, která však má k dobru zápas v Jablonci. Naopak Liberec si touto ztrátou pořádně zkomplikoval boj o evropské poháry.

90+4

90+3
    Zdeněk Folprecht ještě dostává žlutou kartu za předchozí zákrok na Martina Filla a utkání je u konce.

90+3
    Hosté před Diopem zahráli míč raději až k Hladkému a vypadá to, že se v tomto zápase již nic nestane.

90+3
    Jenže Liberec z ní zahrozit nedokázala a byl mu následně odpískán ofsajd. Rozehrávat tak může Jan Laštůvka.

90+2
    Liberec se v nastaveném čase tlačí za druhou brankou. Střela z pravé strany se neujala, ale Slovan má další možnost z přímého kopu po ruce Pazdery, který navíc vidí žlutou kartu.

90+1
    Karafiát si poté postavil míč ke střele ze standardky, avšak tu poslal vysoko nad Laštůvkovu bránu. Domácí brankář si tak již staví balón k odkopu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuta nad rámec řádné hrací doby.

90
    Tohle již vypadalo pro Baník slibně. Jenže místo přihrávky na levou stranu na úplně volného Filla směřoval míč na Diopa, který se nacházel v ofsajdovém postavení.
    89. Diop po chybě hostujícího brankáře netrefuje branku.

89
    Velkou chybu Hladkého Baník netrestá! Špatný odkop vyběhnutého hostujícího brankáře chtěl potrestat střelou do prázdné brány Dame Diop, který ovšem v tísni minul bránu Liberce.

88
    Mikulův přetažený centr se dostal až na pravou stranu k Coufalovi, od nějž se nakonec míč odrazil do autu po souboji s Denisem Granečným.

87
    Další Jiráskův centr směřoval na zadní tyč. Hladký jej vyboxoval na rohový kop, ze kterého však Baník zahrozit nedokázal.

86
    Po centru se de Azevedo na zadní tyči tlačil k zakončení. Jenže místo míče trefil jen Havelku. Hra však pokračovala a hosté posléze faulovali na pravé straně a budou se muset opět bránit.

85
    Na následný centr špatně vyběhl Hladký a vše musel hasit z pohledu Liberce na zadní tyči Vladimír Coufal, jenž míč hlavičkoval na roh.

84
    Velmi zbytečný faul hostů na pravé straně přímo před zraky pomezního sudího na Diopa vyústil v další standardku Baníku.