Olympia Radotín – Opava 1:1 (kon.) | Frýdek-Místek – Vítkovice 2:2 (kon.) | Příbram – Sokolov 1:0 (kon.)
FK Frýdek-Místek
2:2 (2:1)
MFK Vítkovice
Sobota 12.05.2018, 17:00 • Stadion Stovky, Frýdek-Místek • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 27. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:54:04)

Je konec. Dnešní veledůležité derby nakonec vítěze po remíze 2:2 nemá.
    Od začátku utkání byly aktivnější Vítkovice, ale ve 12. minutě udělal Soufiane Dramé ve svém vápně velkou chybu, kterou potrestal Adam Varadi a poslal domácí do vedení. O sedm minut později přistál skvělý centr Slaninky z levé strany na hlavě Adama Varadiho a ten zakončil přesně k pravé tyči a poslal Válcovny do dvoubrankového vedení. Ve 33. minutě byla nastřelená ruka Michalu Fukalovi a hosté získali pokutový kop. K penaltě se postavil Filip Twardzik, ale jeho ránu k levé tyči vyrazil brankář Mihálek a podržel Lipinu. Ve 38. minutě se ale nakonec hosté dočkali, když na centr z pravé strany si nejvýš vyskočil Filip Twardzik a hlavou zakončil k levé tyči.
    Ve 49. minutě se dostal Literák do zakončení hlavou, ale přestřelil bránu Květoně. O pět minut později hosté srovnali. Po centru do chumlu hráčů byl míč prodloužen na Libora Žondru, který zakončil k pravé tyči. V 69. minutě byl málem obrat na světě, ale pomezní zvedl praporek a tak branka Paška neplatila.

90+3

90+3
    Ovšem centr skončil opět na hlavě hostujícího hráče. Následně domácí získali autové vhazování.

90+3
    Chvěja získal na pravé straně pravděpodobně poslední rohový kop.

90+2
    Ovšem centr skončil jen na hlavě Mrázka, který odhlavičkoval míč.

90+1
    Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.

90+1
    Hosté se nyní provinili faulem a Frýdek-Místek má volný kop z levé strany.

90
    Posléze ale přišel další faul Lipiny a Vítkovice mají opět volný kop, tentokrát ale z levé strany.

90
    Ovšem centr Okleštěka skončil jen na hlavičce Mozola, který míč odhlavičkoval.

89
    Následně se ale Mravec dopustil faulu a Vítkovice získaly volný kop z pravé strany.

89
    Nyní si chtěl Tomáš Mrázek vymodlit faul, ale rozhodčí nechal hru plynout dál.

88
    Volný kop rozehrál nakrátko Slaninka, který je posunul míč Willwébrovi, ale jeho pumelice po zemi skončila u brankáře Květoně.

87
    Dramé zfauloval Mozola na své polovině a rozhodčí opět vytáhl žlutou kartu. Frýdek-Místek tak získal volný kop.

86
    Patrik Krčula dostal míč na pravou stranu odkud nacentroval, ale míč byl příliš vysoko a skončil na druhé straně v zámezí.

85
    Poté ovšem míč ulovili domácí a vydali se dopředu, ale následně se Patrik Krčula ocitl v ofsajdu.

84
    A další faul ze strany domácích na polovině Vítkovic. Hosté tak pošlou další centr z volného kopu do vápna.

83
    Jan Hruška se provinil faulem a Vítkovice získali míč na své polovině hřiště.

83
    Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Jakub Kučera.

Michal Raška

Branky: 12. Varadi, 19. Varadi – 38. Twardzik, 54. Žondra

Karty:   33. Fukala (FRM), 82. Mravec (FRM) – 60. Twardzik (VIT), 87. Dramé (VIT)

Neproměněná penalta: 34. Twardzik (VIT), brankář Mihálek zneškodnil

Střely na branku: 6:3. Ofsajdy: 3:2.
    FK Frýdek-Místek: Mihálek – Biolek (76. Hruška), Mravec, Literák (C), Fukala – Macej (65. Krčula), Willwéber, Mozol, Slaninka – Tandir, Varadi (77. Chvěja).
    Náhradníci: Buček – Švrček, Hruška, Krčula, Dramé, Přichystal, Chvěja.

MFK Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula (C), Dramé, Twardzik – Pašek, Motyčka, Okleštěk, Hýbl (83. Kučera) – Ožvolda (81. Mrázek), Žondra.
    Náhradníci: Chmiel – Malík, Tkáč, Urbančok, Mrázek, Mišinský, Kučera.

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – Adam Horák, Jiří Polák