Real Sociedad – Leganés 3:2 (kon.) | Girona – Valencia 0:1 (kon.) | Alavés – Ath. Bilbao 3:1 (kon.)
La Coruňa – Villarreal 2:4 (kon.) | Getafe – Atlético 0:1 (kon.) | Real Betis – Sevilla 2:2 (kon.)
Eibar – Las Palmas 1:0 (kon.) | Real Madrid – Celta Vigo 6:0 (kon.)
Deportivo Alavés
3:1 (1:0)
Athletic Bilbao
Sobota 12.05.2018, 18:30 • Estadio de Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz • Španělská LaLiga • 37. kolo

To by bylo z mé strany všechno. Pro tuto chvíli se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (20:32:33)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 1:8. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:13.

Je dobojováno! Alavés bere z baskického derby všechny body za výhru 3:1. Na první branku jsme si museli počkat až do konce poločasu, kdy John Guidetti úplnou náhodou otevřel gólový účet tohoto zápasu. V 60. minutě se k přímému kopu postavil Munir, který parádně vymetl šibenici hostující branky. Domácí tým neměl dost a i nadále se tlačil do zakončení, další domácí branka přišla v 77. minutě z kopačky Ibaie Goméze, který svůj gól neslavil, jelikož před léty hrával právě za dnešního soupeře. Jenže to nebylo z basckikého derby všechno, definitivní tečku za dnešním zápasem přidal Iker Muniain, který v 79. minutě vstřelil čestný gól hostujícího celku.

90+4

90+3
    Iñaki Williams se opět proti přesile protihráčů neprosadil. To byla asi poslední akce dnešního utkání.

90+2
    Bilbao rozehrávalo v nastavení rohový kop, ale míč se pouze dostal do rukavic Pacheca, který si s rozehrávkou chvíli počká.

90+1
    Rozhodčí dnešního utkání Javier Estrada nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Ibai Gómez vysunul do samostatného úniku Elyho, ale tomu chyběla potřebná rychlost k úniku před hostujícími obránci.

89
    Domácí fanoušci začali zpívat hymnu svého celku a navíc si užívají poslední minuty ligové sezóny na domácím trávníku.

88
    Fernando Pacheco se proletěl vzduchem po střele Muniaina, která skončila těsně vedle pravé tyčky domácí branky.

87
    Rodrigo Ely se ihned po svém příchodu zapojil do defenzivní práce a hned si připsal důležitý obranný zákrok na levé straně u vlastního pokutového území.

86
    Hosté sází všechno do své útočné fáze. Toho by mohli využít domácí hráči k možnosti útoku do otevřené obrany.

85
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Munir, přichází Rodrigo Ely.

83
    Domácí fanoušci roztáhnuli za domácí brankou pěkné choreo, které oslavuje dnešní výhru v baskickém derby.

82
    Dnešní utkání se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Alavés zřejmě v tomto zápase zvítězí a připíše si všechny tři body.

81
    Domácí tým je nastěhovaný na polovině svého soupeře, kde s přehledem drží míč na vlastních kopačkách.

80
    Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby tohoto utkání. Přidá ještě Bilbao nějaké branky nebo si Alavés připíše všechny tři body?
    79. Iker MUNIAIN - 3:1

Jan Mládek

Branky: 43. Guidetti, 60. Munir, 77. I. Gómez (Pedraza) – 79. Muniain (San José)

Karty:   32. Maripán (DAL) – 27. Etxebarria (ATB), 34. Saborit (ATB), 58. Yeray (ATB), 73. San José (ATB)

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Maripán, Laguardia, Alexis (53. Wakaso) – I. Gómez, Pina, García, Pedraza – Guidetti (76. Sobrino), Munir (85. Ely).
    Náhradníci: Landeta – Sobrino, Ely, D. Torres, Wakaso, Diéguez, Demirović.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Núñez, Yeray, I. Martínez – de Marcos, Etxebarria, M. Rico (41. San José), Saborit (66. I. Córdoba) – I. Williams, Aduriz, Muniain.
    Náhradníci: Herrerín – San José, Susaeta, Lekue, Etxeita, Vesga, I. Córdoba.

Rozhodčí: Estrada – Martínez, Martín

Diváci: 19 458