Slovensko – Švédsko 3:4 (po pr.) | Lotyšsko – Německo 3:1 (kon.) | Rakousko – Bělorusko 4:0 (kon.)
Dánsko – J. Korea 3:1 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 4:3 (kon.) | Kanada – Finsko 1:5 (kon.)
Lotyšsko
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Německo
Sobota 12.05.2018, 12:15 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství světa • Skupina B

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (14:40:05)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 32:34
    Vyloučení: 2:2
    Vyhrané buly: 31:20

Je konec. Lotyšsko nakonec vyhrálo 3:1 a připisuje si velmi důležité tři body.
    Do utkání vstoupili aktivněji Němci, ale ti obléhají v útočném pásmu spíše rohy kluziště. Ke konci třetiny přidali na plynu Lotyši a po pár možnostech se dočkali i přesilové hry.
    Ve 37. minutě měli Němci šanci 2 na 1, tu ovšem nevyužili a tak se do stejného přečíslení dostali Lotyši. Jako první Rudolfs Balcers poslal puk na levou stranu, kde byl Rodrigo Abols, ten místo střely přihrál pod sebe, tam si sjel Ronalds Keninš a zakončoval takřka do prázdné brány. Skvělá a pohledná akce do prázdné svatyně přinesla Lotyšům vedení.
    Do třetí třetiny vstoupilo Lotyšsko skvěle, když se po patnácti vteřinách prosadil Guntis Galvinš, který prostřelil Niklase Treutla. Ve 48. minutě šli Lotyši už do tříbrankového vedení, když byl Andris Džerinš velmi důrazný a vybojoval puk z podprotihráče a následně zakončil mezi betony. O dvacet sedm vteřin později sice Němci snížili, když Dominik Kahun po přihrávce svého kolegy zakončoval takřka do prázdné brány. V 58. minutě orazítkoval Patrick Hage levou tyč. Lotyšsko tak vyhrálo 3:1.

59:55
    Nyní se Němci dopustili ofsajdu a následně došlo k menší strkanici. Dnes už je o vítězi rozhodnuto.

59:48
    Lotyšsko vyhodilo kotouč a dokonce se ani nepíská zakázané uvolnění.

59:26
    Dennis Seidenberg vystřelil z levé strany, ale Elvis Merzlikins předvedl jistý zákrok.

59:02
    Následné buly vyhráli Lotyši a vysvobodili se ze své třetiny.

58:55
    Oddechový čas pro domácí.

58:55
    Oskars Cibulskis se dostal k puku ve své třetině, ale následně netrefil prázdnou bránu a píská se zakázané uvolnění.

58:30
    Německo hraje bez brankáře!

58:04
    Nyní se bojuje za bránou Lotyšska o puk, ale poté ho získali právě domácí.

57:51
    57:44 Patrick Hager orazítkoval pouze levou tyč.

57:44
    Patrick Hager se dostal k puku před bránou, následně se skvěle vytočil a trefil levou tyč Merzlikinsovy svatyně!

57:05
    Yannic Seidenberg vypálil od modré, ovšem ta šla pouze do spoluhráče Yasina Ehlize.

56:24
    Němci začínají svůj tlak ze svého pásma, ale nyní už jsou v útočné třetině, kde ovšem Matthias Plachta napálil pouze lotyšského obránce.

56:02
    Lotyši vyhodili kotouč do středního pásma a musí se bránit přesilovce 5 na 4.

Dnešní utkání sleduje 8997 diváků.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 37. Keninš (Abols, Balcers), 41. Galvinš (Indrašis, Džerinš), 48. Džerinš (M. Redlihs, Freibergs) – 49. Kahun (Draisaitl, Ehliz)

Lotyšsko: Merzlikins (Gudlevskis) – Galvinš, Cibulskis, Balinskis, Sotnieks, Rubins, Freibergs, Zile – Indrašis, Džerinš (A), M. Redlihs (A) – Keninš, Abols, Balcers – Roberts Bukarts (C), Blugers, Rihards Bukarts – Razgals, Jevpalovs, Pavlovs – Meija.
    Německo: Treutle (Pielmeier) – M. Müller, Y. Seidenberg, D. Seidenberg (C), Holzer (A), J. Müller, Krupp, Mebus – Plachta, Hager, Eisenschmid – Michaelis, Tiffels, Noebels – Ehliz, Kahun, Draisaitl (A) – Krämmer, Pietta, Wiederer – Hofflin.

Rozhodčí: Timothy Mayer, Mikko Kaukokari – Andreas Malmqvist, Nicolas Fluri